Author Topic: Hakuna Matata, agencija za pomoc pri iseljenju u Canadu  (Read 26768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
O programu iseljenja u Kanadu:

Kandidati koji ispunjavaju uslove prema kategoriji kvalifikovani radnik (Skilled Worker) mogu podneti individualnu ili porodicnu prijavu za iseljenje u Kanadu.

Kategorija kvalifikovani radnik napravljana je za one kandidate za koje su veruje da ce njihov dolazak u Kanadu biti ekonomski opravdan.

Ukoliko nema osnova za iseljenje, kandidat se ne uzima u razmatranje i ne moze zapoceti program iseljenja.

Vreme trajanja procesa do odlaska u Kanadu je 1 godina

Zadovoljavajuci rezultati po ovim uslovima ne garantuju da ce Vam biti odobrena viza za iseljenje u Kanadu. Sluzbenici koji rade na izdavanju kanadske iseljenicke viza imaju diskreciono pravo da odobre ili odbiju zahtev na osnovu licne procene.

Tri osnovna uslova koje kandidati moraju da ispunjavaju kako bi bili u kategoriji kvalifikovani radnik:

Najmanje jednu godinu neprekidnog punog radnog vremena (ili podudarnog rada sa nepunim radnim vremenom) u periodu od 10 godina pre podnosenja prijave. Ova radna iskustva se moraju odnositi na jedno od 38 zanimanja za koje postoji velika potraznja za zaposljavanjem radnika u Kanadi.
Dovoljno finanansijskih sredstava - finansijaska podrska za sebe i svoju porodicu u trajanju od 6 meseci po dolasku u Kanadu. Ukoliko kandidat ima odobrenu ponudu za posao, ne mora da ispunjava ovaj uslov.
67 bodova na testu za drzavljanstvo i imigraciju Kanade (CIC), ili 60 bodova za pojedince, a 68 bodova za porodicu za provinciju Kvebek.
Ostali uslovi koje kandidati moraju da ispune:

Dobro zdravlje
Dokaz o neosudjivanosti - Police clearance
Istiniti podaci
Sva pitanja mozete postaviti na nasu email adresu uz poslati CV.


Kontakt:

Hakuna Matata doo, Beograd

Miljakovacki izvori 10b

11090 Beograd

Beograd, Srbija

Tel: +381 64 033 6070

E-mail: info@hm.org.rs

Web: www.hm.org.rs
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
E pa ova gospoda iz Hakuna Matata agencije za svoje usluge naplacuju 3 000,00 kanadskih dolara.
Sta u sustini oni rade samo prosledjuju vase paire nekom od emigracionih cenara u Kandi pa ako ispunjavate uslove primljeni ste u program ako ne nikom nista.
Pogledajte sta o posrednickim agencijam kazu ovlasceni u Kanati za emigraciju.
Don,t be a victim of immigration fraud :neee:
http://www.albertacanada.com/immigration/immigrating/immigration-representative.aspx?icn=right-nav&ici=button_fraud

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Stvarno treba biti mozak i smisliti ovaku prevaru  ,sramota iskoristavaju ljude !:waiting:

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
O programu iseljenja u Kanadu:


Tri osnovna uslova koje kandidati moraju da ispunjavaju kako bi bili u kategoriji kvalifikovani radnik:


Dovoljno finanansijskih sredstava - finansijaska podrska za sebe i svoju porodicu u trajanju od 6 meseci po dolasku u Kanadu.

Pa da imamo dovoljno financijskih sredstava da uzdržavamo cijelu obitelj 6 mjeseci u Kanadi onda nam ne bi ni trebalo iseljavanje, zar ne?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Ja sam postavio ovaj link, evo prije 2 godine. Nisam sa namjerom da neko nasjedne, Boze sacuvaj. Sta vise, postavio sam ovo zato sto mi je poznanik rekao da je njegov komsija otisao preko njih, i da je zadovoljan.

E sad, sto se uslova tice, ja se iskreno ne bih sad bas previse bunio, ljudi hoce samo da se osiguraju da osoba/porodica ne bude na socijalnoj grbaci tamo. Druga stvar, i mi balkanci smo nekad dosta prohtjevni. Zasto bi zemlja kao Canada na primjer objerucke zvala i primala ljude, po principu: sjedi na avion i dodji - ostalo je nasa stvar! Ma dajte...
Vjerujte mi, ljudi sa trazenim i visokim kvalifikacijama ce proci i bez agencije bilo gdje u svijetu, tipa hirurzi, stomatolozi, geolozi i slicno. Zasto da se nerviramo sto nam odredjena drzava ne nudi sve, kad na primjer, ne ispunjavamo njihove kriterijume? Sto se tice obicne radne snage, pa toga ima gdje god hocete po svijetu, i to puno jeftinije nego sto smo mi. Kina, Canada je puna kineza. Ko je bio u British Columbia, i pogotovo u Vancouveru, on zna o cemu pricam. Ne zovu ga nasi ljudi koji zive tamo bez razloga Han couver, a ne Vancouver  :rofl:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sama volja za poslom nije dovoljna da bi se itko iselio u Kanadu.
Da je tako, Balkan bi bio prazan. Svi bi radili isti posao koji rade ovdje - tamo, ali za 10x veću plaću.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile

E sad, sto se uslova tice, ja se iskreno ne bih sad bas previse bunio, ljudi hoce samo da se osiguraju da osoba/porodica ne bude na socijalnoj grbaci tamo. Druga stvar, i mi balkanci smo nekad dosta prohtjevni. Zasto bi zemlja kao Canada na primjer objerucke zvala i primala ljude, po principu: sjedi na avion i dodji - ostalo je nasa stvar! Ma dajte...


Ako si nedavno bio u Kanadi onda znaš kakve su tamo cijene življenja i da je kanadski dolar  jači od američkog. Najmanja cijena uzdržavanja četveročlane porodice ( kad uzmemo hranu, stanarinu, potrepštine za higijenu , odjeću ) iznosi oko 5 000 kanadskih dolara. To znači za šest mjeseci ti treba najmanje 30 000 kanadskih dolara, a to je skoro pa 180 000 kuna. Pa mene zanima tko to od nas danas ima na štednoj 180 000 kuna da si može priuštiti iseljenje u Kanadu, i na kraju krajeva ako na štednoj imaš toliko love zašto bi i išao u Kanadu, kad ti je očigledno dobro i ovdje.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Somebody is upset  :nokti:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
don't blame the player, blame the game
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ya man   :rasta:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
A bog te maz'o, što se zakuva  :haha:

Nisam očekivao ovakav ishod, iskreno! Nit' sam mislio nekoga reklamirati, niti bilo šta pomagati ili odmagati. Kako god, ko god proba, nek' mu je sretno  :party:

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
A bog te maz'o, što se zakuva  :haha:

Nisam očekivao ovakav ishod, iskreno! Nit' sam mislio nekoga reklamirati, niti bilo šta pomagati ili odmagati. Kako god, ko god proba, nek' mu je sretno  :party:


:uzdravlje:
Seaman  opusteno verujem da svko ko se ozbiljno zainteresovao za emigraciju u Canada. Dobro procesljao sve opcije i da ne verujem da bi bio spreman da da novace nekoj agenciji kada mu i iz emigracionog porucuju da to ne radi. U svako slucaju ako neko planira da emigira u Kanadu neka ne trazi pomoci od agencija jer je to samo bacanje para. Drugo je ako sa njima napravite dil gde vam laziraju iskustvo i obrazovanje pa osiguraju da prodjete prvi krug ali je to mac sa dve ostrice sta ce te na  proveri ako dobar deo onoga sto stoji o vama laz.  :neceici:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Don,t be a victim of immigration fraud :neee:
http://www.albertacanada.com/immigration/immigrating/immigration-representative.aspx?icn=right-nav&ici=button_fraud


Mislim da je većina ovdje zabrijala u pogrešnu stranu.

Agencija iz naslova, Hakuna Matata, je kao što u naslovu piše "agencija za pomoc pri iseljenju u Canadu".
Primjetite da ne piše "agencija za besplatnu pomoc pri iseljenju u Canadu"

Drugo, ono upozorenje; "Don,t be a victim of immigration fraud", koje se može naći na postavljenom linku, nije dovedeno u nikakvu vezu sa agencijom Hakuna Matata.
Upozorenje glasi "You do not need to hire an immigration representative to help you with your immigration application. It is your decision."
Naglasak na "It is your decision." i ""You do not need".

Ako netko otvori agenciju za čišćenje snijega ispred kuće, onome tko plati, jel to znači da je to fraud, jer mi znamo da mi možemo sami očistiti snijeg besplatno?
Ako netko sumnja u vrijednost njihove usluge, neka ih prvo pita šta on to dobiva njihovim angažmanom. Pa neka promisli o ulaganju u njihove usluge.

Vjerujem da se pri njihovom angažmanu potpisuje ugovor, koji može poslužiti na sudu kao dokaz nekakvoga "immigration fraud-a".

Razlog mojeg šireg osvrta na ovu temu je taj da mi je jasno kako postoje ljudi koji su spremni za usluge savjetovanja ili popunjavanja papira platiti drugoga.
I tu vjerovatno dotična agencija pronalazi svoju klijentelu. Svi sretni i zadovoljni.

U US, primjećujem, ima savjetnika za sve zamislivo. Ljudi koji su više upućeni savjetuju one koji su manje upućeni, za novac.
Ne vidim tu ništa vrijedno revolta.
Dok sam bio na brodu, dolazili su nam savjetnici koje je plaćala kompanija, da nas savjetuju kako da uspješno peremo ruke. Koliko minimalno sekundi je ok prati, a koliko nije. Da li zaustaviti vodu dok sapunaš ruke ili je ok pustiti da teče. Kako obrisati/ ili bolje rečeno osušiti mokre ruke. itd itd.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile

Ako netko otvori agenciju za čišćenje snijega ispred kuće, onome tko plati, jel to znači da je to fraud, jer mi znamo da mi možemo sami očistiti snijeg besplatno?
Ako netko sumnja u vrijednost njihove usluge, neka ih prvo pita šta on to dobiva njihovim angažmanom. Pa neka promisli o ulaganju u njihove usluge.


3.000,00 kanadskih dolara za "ciscenje snega ispred kuce" malo monog placati toliku proviziju je mnog, za iznos znam jer sam ih zvao u ponedeljak cisto informativno.
To vam je kao da konkurisete za lottery green card program i za to nekome platite zato sto ce on samo da prekuca vase podatke tamo gde treba samo iz razloga sto niste znali gde da aplicirate http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html jedino mesto gde se moze aplicirati za lottery green card potpuno besplatno i gde takodje stoji da ne treba davati novac posrednicima. Slozicete se da ako neko nije u stanju da popuni online aplikaciju ili ne razume jezik zemlje u koju hoce da se odseli besmisleno i pokusavati.
Mada svako sa svojim novcem moze da radi sta hoce. Svako ima pravo na svoje misljenje jer na kraju svako od nas je kriv u nejvecem brpju slucajeva za onosto mu se desava. :uzdravlje: :-))))'

Offline SuperVanja93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
E pa ova gospoda iz Hakuna Matata agencije za svoje usluge naplacuju 3 000,00 kanadskih dolara.
Sta u sustini oni rade samo prosledjuju vase paire nekom od emigracionih cenara u Kandi pa ako ispunjavate uslove primljeni ste u program ako ne nikom nista.
Pogledajte sta o posrednickim agencijam kazu ovlasceni u Kanati za emigraciju.
Don,t be a victim of immigration fraud :neee:
http://www.albertacanada.com/immigration/immigrating/immigration-representative.aspx?icn=right-nav&ici=button_fraud

ja čim sam video naslov namirisao sam prevaru. pa zar treba biti toliko glup i nasesti na posredničku agenciju bilo ko može sam da podnese dokumenta za skilled worker,da se raspita i da vidi detalje svega direktno preko sajta ambasade i firmi u kanadi... mislim ljudi,pa preko interneta se mnogo toga može obaviti bez toga da tražite neku agenciju koja će vas samo slikati,popuniti par formulara i odrati vas za grdne pare.