Author Topic: Odsteta ili neka druga prava?  (Read 1752 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JasnaSisljagic

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Odsteta ili neka druga prava?
« on: 12/June/2017 »
Pozdrav drustvo. Naime, u decembru prosle godine sam otisla raditi kao Cabin Stewardess na Seabourn (Carnival Corporation), a prije toga sam radila na Princessu u istom departmentu. Na Princessu nisam imala nikakvih zdravstvenih problema osim problem sa sinusima ali nebitno za ovu pricu), dok sam na Seabournu zeznula kicmu nakon 2 mjeseca (konstantni bolovi u vratnom i grudnom dijeu kicme, povremeno trnjenje malih prstiju na obe ruke i povremena setajuca bol po rukama) i nakon 10ak dana razvlacenja u medicalu (standardno paracetamol i brufen), radjenja MrI u Vietnamu, poslali su me kuci na medical off 130 dana prava na placeni medical off. Navodno oni nisu znali pravu dijagnozu, oni su tazili na magnetnoj rezonanci Multipleks sklerozu koju nisu nasli, ali su me ipak poslali na medical off. U tih 10 dana jasu mi kontrolisali krv sumnjajuci na neku bakterijsku infekciju koju nisam imala, i davajuci mi kojekakve ljekove od kojih Bromozepan 5mg x 3 dnevno, pored paracetamola i ibuprofena. Moram napomenuti (ovo napominjem samo zato sto sam se uvjerila da dr.na brodu nema veze o medicini) da su mi dali da pijem neke tablete koje nisam smijela ni pomirisati a kamo li piti, od kojih sam imala uzasne nus pojave, tj.gubila sam dah, imala sam osjecaj kao da vazduh koji udisem je gust i mastan (meni je tako najpribliznije da vam opisem) da bih lezeci u kabini izgugala nus pojave tog lijeka i bilo je strogo podvuceno da ljudi koji su imali problem sa plucima, astmom ne smiju koristiti taj lijek. Ovo pisem jer sam ja uredno prijavila svoju Ventolin pumpicu (za astmu) doktoru na brodu kada sam se ukrcala (jer poznajem procedure unosnja ljekova na brod). Sutradan sam se obratila doktoru za te nus pojave i tek je onda vidio da koristim ventolin zbog astme i automtski mi je iskljucio taj lijek. Bilo je tu jos svega, da ne duzim oko toga koliko su nesavjesni prema posadi. Iskrcali su me na njihov trosak (mada je meni uvijek bilo sumnjivo kako me mogu iskrcati ako nemaju dijagnozu), i jos uvijek oni meni placaju svaki mjesec nesto. Ja sam u medjuvremenu prosla 3 ture fizikalnih terapija u Banja Luci, kicma se smiri dok idem na terapije nakon nekoliko dana od prestanka opet pocinje bol. Tek kasnije, razgovarajuci sa advokatom iz BG kojem sam se obratila za savjet kada su poceli da zezaju sa uplatama pa preskocili 1,5mj bez ikakvih informacija da su mi poslali, i bez ikakvih odgovora na moje mailove, rekao mi je da su mi na MRI trazili multipleks sklerozu samo zato sto je to oboljenje koje ne podlijeze tuzbi i odsteti. Naime, ja imam bubrenje dva diska izmedju prsljenova, koja se uredno vise na snimku koji su mi oni radili kada su me poslali na obalu da radim MrI, sto uopste nije navedeno u ocitanju nalaza, naknadno su doktori ovdje ustanovili da imam zacepljenje vratne arterije od 30%, jer sam imala jake glavobolje pa su radili ultrazvuk krvnih sudova. Pored toga imam Torocalni sindrom, koji zahtjeva konstatne vjezbe kuci, i dva puta godisnje (tako mi je bar ortoped rekao) fizikalne i strujne terapije u nekom fizikalnom centru.
Definitivno planiram ganjati odstetu vise iz razloga sto sam dozivjela uzasan stres za ta dva mjeseca (koji se odrazio na povisen Prolaktin - hormon stresa), pa me interesuje (ako ima neko iskustva sa tim) koga od advokata da kontaktiram?
Bjezite od Housekeepinga ako Boga znate. :D

Pozdrav svima. :)