Author Topic: Graficki dizajner, postoji li netko tko radi tako nesto?  (Read 2290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ajacoub

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav ljudi

Ne znam, pitam onako laicki jer me zanima. Da li je netko cuo, postoji li netko tko radi tako nesto (znam da ne postoje tiskare, ali valjda netko radi letke, flyere i ostale graficke materijale, oslikavanje na majice sta ja znam, moram to pitati). Vidim nigdje se ne trazi profil grafickog i web dizajnera za poziciju na kruzerima. Postoji li uopce potraznja za tako necim na kruzerima? Ima li smisla predstaviti se tom strukom potencijalnoj kompaniji? Cisto me zanima.

Unaprijed hvala na svakom odgovoru ili sugestiji

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Grafi?ki dizajner
« Reply #1 on: 21/June/2017 »
Na Carnival-u ima - postoji tzv. "Print Shop" gde se štampa sve to što si naveo.
Što se samog dizajniranja tiče, nema tu mnogo slobode, jer je sve veoma brendirano i uklopljeno u striktne kompanijske šablone.

Pretpostavljam da je teško upasti na tu poziciju, jer je radi samo jedan čovek po brodu. Prilično je dobra i poželjna pozicija, mislim da se i interno dosta njih raspituje o mogućem transferu.

Srećno!

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Grafi?ki dizajner
« Reply #2 on: 21/June/2017 »
E pa mislim da ima i na princessu, tj siguran sam da ima taj print shop ili kako se vec zove na princessu, i znam da nije unutra bila samo jedna osoba nego vise njih, mada pojma nemam gde oni spadaju, pod koji department uopste....bili su filipinci, u crnim pantalonama i belim kosuljama kolko se secam

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ima ponegdje, sjećam se da sam čitao kako se traži "printer" pa mi bilo smiješno ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Na nekim kompanijama se zove i Desktop Publisher, recimo

https://www.allcruisejobs.com/i10314/desktop-publisher/

Uglavnom je InDesign u pitanju, postoje templejti za većinu stvari tako da treba da ubacuješ nove informacije i šalješ na štampanje. Koliko znam, odgovoran si i za rad mašina što nekad može da bude zeznuto ako ti se dogodi kvar a rokovi su uvek striktni. Proguglaj još malo po kompanijama kako bi saznao uslove...

Iskoristi tu struku što bolje možeš, postoje bitne razlike u zavisnosti od kompanije. Ako imaš iskustvo i sa mašinama obavezno to spomeni.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile