Author Topic: Moj odabir Bar waiter Da ili Ne vaši savijeti ?  (Read 3595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ovako čitam forum neko vrijeme i iz iskustava ljudi sam zaključio da velika većina napuca CV, da je dobro potrudit se za veću poziciju da nebi kasnije plakao kao neki cleaner ili nešš, nije mi problem raditi, Engleski mi je solidan, čitajući forum vidim da dosta ljudi preporučuje bar prije restorana, nije mi problem nabaviti ni preporuke sa pečatom i to sve...
Ali vidim i u nekim postovima da je kao za Bar velika navala i da se dosta čeka zadnje vrijeme jer ipak nebi čekao godinu ipo radi pozicije koja je eto kao najbolja opcija.
Najviše se vidim u Baru sad je moje pitanje dali je stvarno navala na bar i dali se toliko čeka na ukrcaj i jeli pametno prihvatiti posao Bar cleaner ako mi ponude ili nekakvu najmanju poziciju u restoranu.
Hvala unaprijed

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
ne znam kako je u baru, al znam da definitivno vredi cekati i godinu dana na nesto gde se vidis nego otici sto pre i cistiti ili sta god vec

Offline StaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ima i toga nista spremam se za Bar cekam putovnicu da mi bude gotova i saljem CV agencijama pa cemo vidit kako će sve proći...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ako odeš kao utility, nećeš se pomaknuti sa te pozicije par ugovora, čitaj par godina, a i onda moraš biti odličan radnik da bi te netko htjeo za bar waiter-a, sad sve ovisi jel ti se više isplati sjediti kod kuće ili ne ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Uvek steward pre nego utility, utility je krvav posao da budemo iskreni za ne tako sjajne pare.. teglis, peres, seces voce, ostajes posle svih da cistis u vecini slucajeva.. bolje je strpeti se..

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Druže gde god vidiš u nazivu utility beži od toga. Tu si "devojka za sve". Previše posla za premalo para. Da su bar neke pare vredne tog cimanja pa i ajde, nije frka da se zapne i radi(bar meni) Gledaćeš okolo kako drugi uzimaju duplo više love za manje rada i smorićeš se. Ne znam koliko ti je hitno za posao, kakve su ti ambicije i planovi, ali probaj da se strpiš i nadogradiš znanje i pokušaš za više. Bar steward ili neku ulaznu poziciju u restoranu, ako si se ograničio na F&B department.

Offline StaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Nisam se ograničio samo na F&B department ali nekako kao da je najlakse upast tu i netrebaju ti nekakvi tečajevi kao za Foto i slično, mislim da je i mogućnost napredovanja nekako veća, sigurno se mogu spremit za intervju i naučit šta već treba, pa i pokušat sa par agencija proću negdje već za  bar weitera ili stewarda ( to su dvije iste pozicije koliko razumijem ) , vidim kroz postove ljudi prođu par intervjua za različite kompanije pa ko ih prije zovne, bolje i sačekat nego kasnije plakat