Author Topic: Septembar 2017 interview, Beograd; kuhari, pekari, slasticari, cistaci ..  (Read 4186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Kako to da vec nadolazi i naredni interview a ima nas od predproslog koji jos nismo otisli ni dobili ukrcaj

Online lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Pa vi ste prioritet za ukrcavanje. Uvek treba radne snage, daju/dobijaju otkaze, odlaze kući na medical...Kompanije moraju da imaju "zalihe" radne snage, jer se nikad ne zna ko će gde zafaliti. Ne brini se ukrcaćeš se, niko te neće prevariti. Razumem te potpuno. I ja sam čekao kao i ti,  i to predugo, ali sam bio strpljiv i na kraju dočekao. Koliko sam video 31. maja si imao intervju, to je nepunih dva meseca. Takođe, dok si sredio vizu i medical prošlo je još vremena. Uvek vreme čekanja na ukrcaj treba računati od momenta kada se u Napulj pošalju skenirani medical i viza, jer to znači da si spreman da kreneš u bilo kom momentu. Čekaju neki i mnogo duže. Ne brini, eto tebe još malo na okeanu. Vidimo se tamo negde

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Hvala puno na nekim pozitivnim hajmo reci vibracijama ulije covjeku nade za koju kompaniju ti radis mozda se nekad i sretnemo i ljudski pozdravimo

Offline Teovuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Pantry assistent
Ja sam imao u aprilu,evo sad tek idem. Ima jos ovih mojih klasica na cekanju, prvenstveno kuhinja. Ali znas kad bukvalno sve to prodje? Onog momenta kad ti jave,tad sve zaboravis.

Online lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
@zaimdulovic za Princess

Ja se sećam kad sam u septembru 2014. prošao intervju, krajem oktobra završio medical i vizu i od tada čekao....Jedan mesec, drugi, treći, peti....gledao sam drugi kako odlaze, nije bilo svejedno, jedino što sam mogao je da čekam. Neki su odustali u međuvremenu. U oktobru 2015. (godinu dana od kad sam završio vizu i lekarski i kad moje čekanje počinje) našao sam posao u nekoj štampariji, da  ne budem besposlen dok čekam i usput nešto zaradim. Prvi dan sam odradio i sećam se da sam krenuo sutradan u drugu smenu od 14h i u prevozu mi zvoni telefon, zovu iz agencije za ukrcaj 13. decembar Majami. Tu je momenat, što reče kolega iznad, kad svo to čekanje zaboraviš i ne znaš šta te snašlo. Otišao sam u drugu smenu i dao otkaz jer me to više nije zanimalo, dočekao sam ono što sam čekao. I tako sam se posle 13,5 meseci čekanja konačno ukrcao 13. decembra u Majamiju na Emerald Princess. Inače, posle mene je još nekih 7,8 ljudi ostalo na čekanju...na kraju su svi otišli i živi i zdravi su   Ne može tu agencija puno, oni posreduju između tebe(nas) i Napulja. Kad iz Napulja pošalju tvoj datum ukrcaja u Safe Cruise oni će zvati istog momenta. Tamo si negde na listi, ne brini se nisu te zaboravili

Offline zaimdulovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: bosnia and herzegovina
  • Company: princess cruises
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: demi chef de partie
Znam ja da to sto bi se reklo nije do agencije pogotovo ako i oni imaju korist tek kad mi odemo na brod ali i ono price pojedinih ljudi covjeka more da na neke pozicije koje recimo nisu startne za kuhinju kao sto je moja nisam sto bi se reklo prvi odpozadi zna se duze cekat jer kao mnogo je filipinaca indijaca koji grabe za ovim pozicijama i ta nekakva misao mi se mota po glavi.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Meni nije jasno samo zasto agencije hoce da uvale na najgore pozicije iako neki kandidati znaju dobro engleski,eto ja sam ucio 7 godina engleski privatno dao par hiljada evra na silne casove, jedna agencija je htela da me uvali na posao cistaca,najgora i najmanje placena pozicija,ne potcenjujem ni jedan posao i nije me sramota raditi,ali cistiti wc nekako mi je ipak degutatno...

Ok mozda neki kandidati nemaju bas social skills sto se kaze,ali opet nije u redu ako znaju dobro bar jedan strani jezik da ih posaljes na najgoru mogucu poziciju sa koje uglavnom krecu Filipinci Indijci koji ne znaju mozda ni da beknu engleski..

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
znaju buraz i filipinci i indijci engleski isto sto ga znaju srbi i bosanci. ja sam i nasih ljudi upozno koji fakat uzasan engleski pricaju (i sam sam takav), a filipinaca i indijaca da pricaju ko da su iz derbyshirea. hocu da ti kazem da to sto je neko indijac il filipinac nikako ne znaci da je on manje spreman, manje sposoban i na kraju krajeva, manje pametan od tebe

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
donshone, nijednoj agenciji nije u interesu da "uvali" nekoga, pa da se taj vrati kući poslije 3 dana.
Naprotiv, ako dotična agencija zna šta radi, dobrano će ocrniti taj posao, pa ako netko usprkos tome ostane zainteresiran, puno su veće šanse da će izgurati ugovor.

apropo engleskog, Filipini i Indija su bile Engleske kolonije, tako da nije čudo da Engleski govore po difoltu ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)