Author Topic: Pozdrav za sve iz Beograda  (Read 4083 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Borko82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pozdrav za sve iz Beograda
« on: 29/January/2010 »
Moje ime je Borko i iz Beograda sam. Nema nesto interesantno da kazem o sebi,sem da zelim biti deo ove velike i siguran sam interesantne familije :))). Takodje sam siguran da sve sto mi treba i sto me ineresuje pise na ovom forumu. Trudicu se da ne budem preterano dosadan :)))). Nadam se skorasnjem druzenju na nekom brodu :)). :uzdravlje:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #1 on: 29/January/2010 »


 :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #2 on: 29/January/2010 »
 :hekla:

Offline Borko82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #3 on: 29/January/2010 »
Takodje me interesuje odabir angencije,koja ima poslovanje u Beogradu? Dobio sam informaciju za Sinisu,cini mi se da se tako zove gospodin,iz Zagreba,da je preko angencije gde je on najbolje pokusati. Ja bi izabrao Bar Department a kompanija Royal Caribian,to su informacije koje sam ja pokupio sa "ulice" :). Sta se trazi na razgovoru za Bar Department ? Inace sam sada u poslu sakupljanja radnog iskustva,kurs za barmena :). Toliko sam uzbidjen sto sam dosao do ovog foruma da ne znam sta sve da pitam hahaha...znam pise sve :). oT

peanutz

  • Guest
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #4 on: 29/January/2010 »
ne bih da hejtujem ljude, ali mi se cini da ekipa iz EP malo ne postuje ne-Hrvate, osim ako nisi u fazonu da radis kao ass, waiter...
posto si iz BG-a, kao i ja u ostalom, bolje probaj i neku drugu agenciju...
Moje skromno misljenje.
Npr. Safe Cruise, oni su u svetozara Markovica, kod Slavije...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #5 on: 29/January/2010 »
Safe Cruise ne salje na RCCL, ali svi hvale momke da rade jako dobro i da su predusretljivi...  Bilo je nekih sitnih propsta oko placanja prilikom apliciranja  (skoro je neka devojka pisala o tome) , ali to je verovatno do jedne osobe a ne do cele agencije tako da je to cak i zanemarljivo...
Oni salju na Princess, svi kazu da su OK i najjeftiniji su (zato sto ti kompanija placa avionsku kartu) , a ako hoces RCCL onda EP (Zagreb), Kouzon (Skoplje i Nis) ili Sea Agency (Beograd).

Otprilike preko SC je 650€ - 800€ , a preko EP i Kouzona oko 1000€-1200€...  


nek me neko ispravi ako sam pogresio oko cena  :pop:

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #6 on: 29/January/2010 »
Ja sam pisala o tom propustu i moram da ih pohvalim da su mi to refundirali, jako korektno s njihove strane. :)

Offline Borko82

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #7 on: 29/January/2010 »
ok znaci tesko da u prvom ugovoru mogu raditi kao Bartender nego kao Bar waiter. U glavnom vazno mi je da znam da mogu kroz neki naredni ugovor napredovati. Koliko je potrebno znati Engleski,sem da znam da nabrojim koktele,sastojke u koktelima da li je dovoljna osnovna konverzacija. Recimo kada se nadjes u Rimu i kada te kod Koloseuma pitaju da im objacsnis gde je Vatikan i kako da dodju do njega :))) da li bi taj nivo znanja pomogao :))). Cini mi se da je moj drugar otisao u San Dijego preko neke Beogradske angencije. Jos uvek cekam da se javi,jedino ako nije otisao za Rumniju pa ga sramota hehehe

Offline zloca87

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #8 on: 29/January/2010 »
ne bih da hejtujem ljude, ali mi se cini da ekipa iz EP malo ne postuje ne-Hrvate, osim ako nisi u fazonu da radis kao ass, waiter...
posto si iz BG-a, kao i ja u ostalom, bolje probaj i neku drugu agenciju...
Moje skromno misljenje.
Npr. Safe Cruise, oni su u svetozara Markovica, kod Slavije...

Velika greska,evo sad je otislo skoro 20 bar waitera i vecina su ne-hrvati.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav za sve iz Beograda
« Reply #9 on: 29/January/2010 »
Ja sam pisala o tom propustu i moram da ih pohvalim da su mi to refundirali, jako korektno s njihove strane. :)

Treba shvatiti da dosta ljudi dolazi na interview potpuno nepripremljeno, maltene u gumenim čizmama, i imaju nerealna očekivanja.
Neki dolaze iz malih sredina, nemaju "social skills" i osjećaju se nelagodno noseći kravatu i odijelo, što je zapravo očekivanje svakog ozbiljnog poslodavca.
Da bi ih podigli na nivo ozbiljnijih kandidata, SafeCruise terba prezentirati njihove dokumente na engleskom, a prevod tih dokumenata košta.
Znalo se dogoditi da takvim kandidatima agencija izađe u susret, prevede njihove dokumente, plati, i onda oni ne prođu interview i nemaju novaca za platiti prevod dokumenata. Zbog toga neka svatko bude spreman platiti prevod dokumenata na engleski, a ako nema tih 50 eura neka sjedi doma, ionako je najvjerovatnije neozbiljan u svojoj namjeri.

Toliko u ovoj temi, koja po običaju nakon par postova ide u off topic. Ključ u bravu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)