Author Topic: Smrsati je lako, pitaj me kako  (Read 2570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Smrsati je lako, pitaj me kako
« on: 18/August/2017 »
Tema posvecena vasoj kilazi i prehrani na brodu. Mozete pisati koliko ste izgubili/dobili kilograma na brodu. Pa da pocnemo:

Ja na poziciji dishwasher -17 kila. Ispocetka smo radili po 16-18 sati svaki dan, to je bas ubijanje bilo jer nismo imali rutinu i organizaciju, sve dok ja nisam poceo praviti red u poslu, zbog puno posla smo nekad i preskakali obroke samo da stignemo zavrsiti. Ja sam imao 114 kila i 191 cm kad sam otisao a sada imam 97 kilograma i na meni se bas vidi da sam se stesao. Na brodu sam prestao piti alkohol, a mi dishwasheri imamo povlasteni status u kuhinji tako da mozemo jesti sta god hocemo i kad god hocemo, jer kako kazu mi trebamo energiju za ovaj "teski" posao. Ja sam najvise volio crew lunch pa tu jedem malo obilnije i zasladim sa kolacima ili neskvikom, veceru sam ili preskakao ili bih uzeo kupus salate i jogurta pa kao zec. Uz sve to sam radio sklekove poslije posla tako da izgledam sada kao u najboljim danima. 5 godina sam muku mucio da  spustim kilazu ispod 100 kila i nije mi uspjelo, za 3 mjeseca na brodu to sam postigao. I super se osjecam, nekako laksi i pokretniji, ka ptica :)

Uz to vazan faktor je masina za pranje sudja, koja radi na temperaturi od 85 stupnjeva pa se znojite i tako gubite kiograme i svi su se zalili kako je kod nas bas vruce na dishwashingu, kuhari, konobari, kolega dishwasher2...ma svi osim mene jer sam ja radio u livnici 5 a i dolazim iz ovih krajeva gdje pecemo jaja na asfaltu tako da je meni bilo ugodno. Tu sam poziciiju dozivljavao kao teretanu i saunu

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Smrsati je lako, pitaj me kako
« Reply #1 on: 22/August/2019 »
U poslednjih nesto vise od 5 godina sam dobijao i gubio u proseku po 10 kilograma tokom ugovora. Na prvom ugovoru na okeanu sam za malo manje od 3 meseca dobio 11 kilograma. Nikada u zivotu nisam imao takvu kilazu (190cm i 112kg). Tada sam jos bio na Front desku gde je stajanka po ceo dan pa je to pocelo da se odrazava na moje noge tj zglobove koji su poceli da naticu kao kod trudnica. Jbga Officer mess je ucinio svoje i kada sam jedno jutro s mukom zavezao pertle na cipelama skapirao sam da je vrag odneo salu. Poceo sam da treniram svaki dan nakon posla i za manje od 2 meseca svukao 10 kilograma. Krvnicki treninzi su to bili ali su se isplatili i nekako od tada sam stekao rutinu da intenzivno treniram mada mi je tako i vreme na ugovoru brze prolazilo.
Sada na recnom brodu je situacija drugacija jer nema klasicne teretane na brodovima i jer je hrana manje vise ista za sve. Uz to svaki dan izlazis napolje i naravno da ces da pojedes nesto iz Meka i sl. I dalje kilaza osciluje gore dole ali se sve nekako vraca brze u normalu kada sam kod kuce na odmoru i kada imam normalnu ishranu i bolji kvalitet hrane.

Suma sumarum, na brodovima se lako dobija ali i lako gubi kilaza. Kod nekih zbog teskog posla a kod drugih samo marljivim treniranjem. Bem li ga...ships happen.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Smrsati je lako, pitaj me kako
« Reply #2 on: 23/August/2019 »
Koliko ja znam, na brodu se gubi tezina, a kod kuce dobija. Nisam sreo iznimku.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Smrsati je lako, pitaj me kako
« Reply #3 on: 24/August/2019 »
evo ja sam iznimka. na brodu se skoro ne krecem, izlezavam se, jedem iz dosade i puno pijem isto iz dosade. ne idem u teretanu nikad u zivotu, a sve nesto kontam da bi trebo... kuci kad odem nemam ziva mira. u biti, kad sam kuci, i nisam nesto kuci