Author Topic: 0 eura  (Read 2723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
0 eura
« on: 18/August/2017 »
Ja sam preporucio rodjaka za rad na mojoj kompaniji, ujutru je poslao CV, oni su procitali i vec ga istu vece htjeli na brodu. Nije morao raditi ljecnicki, nije morao raditi uvjerenje o nekaznjavanju, ocitno nisu imali dishwashera da nadju. Ako jedan dishwasher fali vrlo vjerojatno ce i drugi otkazati i onda kuhinja ima vrlo vrlo velik problem, sto se i samnom dogodilo. Mislim da je on na ovom forumu imao i najbrzi i najeftiniji odlazak. I pamtit ce tu situaciju, pogotovo jer ljudi u mojoj zemlji traze posao godinama. A on ga je dobio za dan i jos kaze zaradjuje kao doktor specijalist. Kako je rekao da mu treba dan da se sredi i spakuje, iduci dan su mu poslali avio kartu. On je samo morao kupiti bus kartu do aerodroma i kasnije kad je sletio, kartu za vlak Wien-Linz

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 0 eura
« Reply #1 on: 18/August/2017 »
Sacuvane karte za bus  i vlak je predao na recepciji i oni su mu to kasnije isplatili sve

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 0 eura
« Reply #2 on: 18/August/2017 »
Veoma pohvalno. Jedini.takav slucaj za koji sam cuo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 0 eura
« Reply #3 on: 18/August/2017 »
Za rijecne kompanije su jako niski troskovi ukrcaja.
 Ja slabo pamtim pa ne znam tocno iznos u mom slucaju. Moji su troskovi bili: uvjerenje o nekaznjavanju (mozda 6-7e), medjunarodni rodni list (3e), prijevod na engleski uvjerenja o nekaznjavanju (20-25e), radne cipele (20e). Sve karte pokriva kompanija (Avalon), dok na nekim rijecnim kompanijama vi placate kartu.

Uz to, za svakog dovedenog novog clana posade za kojeg garantirate dobijate 350e od kompanije ako prezivi do kraja sezone, zato je zadranin objavio da se traze poziciije i stavio svoj mail hehe

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 0 eura
« Reply #4 on: 18/August/2017 »
Vidi vidi ... nisam to znao  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 0 eura
« Reply #5 on: 18/August/2017 »
Hehe da da mozda ce zadranin otvoriti agenciju, ex-yu posada je u promilima, a sa bugarima i Rumunima imaju dosta problema. Ps ako preporucite nekoga za sefovsku poziciju onda dobijate bonus 500e, a za ostalo osoblje bonus je 350e od kompanije za vas.

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: 0 eura
« Reply #6 on: 19/August/2017 »
To je istina, kod nas kompanija plaća sve putne troškove ukrcaja i iskrcaja sa broda. Kad dolazite na brod kompanija vam kupuje avionsku kartu, a popratne troškove od aerodroma do broda platite sami, a na prvoj sljedećoj plaći vam se sve refundira. Nije Avalon već River Advice.
Boskan, što se tiče primanja bonusa to je došlo ove godine, a mogu ti reći da sam do sada dobio samo za jednog člana posade, iako sam ih ukrcao 5 ali nisam išao "by the book". Trebalo je posade ono što se kaže "jučer" i nije bilo vremena za normalne kanale.

A što se agencije tiče, htio sam je otvoriti ali već je i ove godine zapelo na ukrcavanju non-EU posade,a kako priče kruže, sljedeće će godine biti još gore.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
plovim

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 0 eura
« Reply #7 on: 19/August/2017 »
Ko zna, i Srbija i BiH bi mogle u EU, onda neće biti problema ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: 0 eura
« Reply #8 on: 19/August/2017 »
Nadam se jer trenutno stanje ponude i potražnje je očajno. Ali to nije za ovu temu. Postati ću u drugoj malo više o tome.
On topic - većina kompanija plaća sve troškove ukrcaja a Boskan je dobro napisao koliko su troškovi. 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

plovim