Author Topic: Carnival Cruise Line - Waiter prvi ugovor  (Read 2440 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar Waiter
Pozdrav svima !   :banana:

Nakon dugo, dugo vremena napokon sam prevalio i odlucio se, razbistrio sam sa sobom da idem na brod. Dobio sam ugovor za Bar na Carnival Cruise Line i sada imam par pitanja na koje mi agencija ne moze (ili nece) da dadne odgovor. Listajuci ovaj forum, vidio sam da je mnogo vas otislo na brod preko Employment Power-a tj preko Sinise i njegovih saradnika. Imam par pitanja, a odgovore na ista nisam mogao naci ovde na forumu i zato pisem temu.

Naime, receno mi je da cu prvih mjesec dana provesti na tkz "Carnival college" i da ce plata za tih mjesec dana biti 530 $, a da kada zavrsim sa tim, da na brodu minimal pamynet je 1,400$ - 2,000$. Prvo me zanima sta se radi na colleg-u, gdje se nalazi taj brod, i sta se konkretno i koliko radi na njemu.

Drugo pitanje je vezano za kartu i ostale stvari koje se moraju uraditi prije odlaska na brod. Naime receno je da se uradi medical, u mailu je spomenuto da imaju Carnival centri u Turskoj, pa me zanima da li se stvarno mora ici u Tursku da se radi medical (zvuci glupo?) ili se moze raditi u svojoj drzavi. Sljedece je viza koja je nekih cca 180$ i karta za Majami 800$ sto u konacnici dodje nekih 1,200$(?). Zanima me, posto imam 1,200$ troskova u startu, kartu za nazad da li ja kupujem ili mi kompanije to zavrsi?. Vidio sam da mnogi od vas pisu da kartu za avion kupim sam, da ne idem preko agencije.

Hvala unaprije   +U+


Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Carnival Cruise Line - Waiter prvi ugovor
« Reply #1 on: 27/August/2017 »
Izgleda da nisi dobro "listao forum". Sve odgovore na pitanja imas ovde. I naravno da ne moras ici u Tursku za medikal normalno da imas i kod nas.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Carnival Cruise Line - Waiter prvi ugovor
« Reply #2 on: 28/August/2018 »
Pozdrav druze, ja sam "carnival college" zavrsio pre 4 meseca, Bio sam na Carnival Elation, Martina i Hose su mi bili "ucitelji" da ih tako nazovemo, taj college traje 28 dan ako se ne varam,
Tu prvih 2 sedmice recimo ucis svaki dan od 9-5 recimo sa pauzama za jelo i ostalo uce vas svemu bas svemu od pica ponasanja pravila kucanja na kasu apsolutno sve sto treba da znas a vecinu znas al jbg moras da prodjes sve to ponovo, nema sta da brines ne mozes da padnes nas je bilo  20, svi smo prosli, imas 2 testa.
Ima ces oko 3-4 treninga uz to crisis management i jos par nekih safety treninga, i onda poslednje dve sedmice ce da vas stavi na floor da vidi kako vi to radite posto ste ucili 14 dana non stop.
Dace vam nekog od waitera da im budete shadow (shadow pratite coveka radite svoje sta vam nije jasno njega pitate on ce vam izaci u susret vecina osoblja koja radi na tim brodovima ce vam izaci u susret) sve sto ne znas odma pitas nema glupog pitanja.
Sto se karte tice ja sam sinisi poslao oko 800eura za kartu,viza je 120$ to ti na college refundiraju, medical sam radio u BG nekih 250-300 eura me je izaslo sve, to mi niko refundiro nije jbg.
Kartu za nazad ti kompanija placa "fakticki ti je placas jer od tih 15% sto imas uzimaju 3% za kartu i ostala sranja sto naplacuju tako  da tebi ostaje 12% od racuna koji izdas gostu"
Za tih prvih mjesec dana imas oko 500$ plus sta zaradis za dve sedmice rada.
E onda te salju na drugi brod, Koliko vidim pise ti 1.400-2000$ sad jel to racunas za mjesec dana ili 14 kako ide plata ne znam al ovo cu ti reci, dobices najgore pozicije u pocetku da radis jel jbg prvi ti ugovor i moze im se, tvoje je da se pokazes na te lose barove koje radis i kroz koji mjesec ce te ubaciti gde je busy i gde ima vise love pa ces moci da uzimas fine pare,  meni je svakih 14 dana bilo  od prilike 1000-1300 $ stoga sto sam ja 2 mjeseca radio na jedan od gorih barova na brodu, al znao sam sa gostima i prodavah stvari koji ljudi pre mene koji su radili nisu mogli ni da sanjaju da se tu prodaje bilo sta a kamo li da neko uzima toliko para.
Usput cuvaj sve racune od medicala neki koji su samnom na college bili si uspjeli da ga refundiraju pa nikad ne znas mozda i ti uspjes.

Ako gde uvatim vremena imam knjigu koja se koristila na collegu uslikanu mozda i neki test al ko ce ga znat moram da proverim telefom pa cu da upload ovde :)

P.S i da nikako ne govori I KNOW "znam znam" nasa uzrecica koja ce te kostati svega doslovno na colleg-u ko kaze i know automacki mu niko od bartendera waitera u blizini nece pomoci vise jer ti sve znas i nema potrebe da ti neko nesto objasnjava :D kontaju oni da je to uzrecica al eto moze im se :D

Ako ti nesto treba slobodno pisi pa cu ti odg :)

Good luck have fun :) mirno more

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Carnival Cruise Line - Waiter prvi ugovor
« Reply #3 on: 30/August/2018 »
Quote from: Black
medical sam radio u BG nekih 250-300 eura me je izaslo sve, to mi niko refundiro nije jbg.

Quote from: Black
Usput cuvaj sve racune od medicala neki koji su samnom na college bili si uspjeli da ga refundiraju pa nikad ne znas mozda i ti uspjes.

Medical se refundira na brodovima koji plove pod malteškom zastavom, što u slučaju CCL flote znači Carnival Legend i Carnival Spirit.