Author Topic: NCL Jewel  (Read 2225 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline riznaziveli12

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: bih
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: kouzon
  • Job Title: Restaurant steward
NCL Jewel
« on: 31/August/2017 »
Pzdrav svima
Dobio sam poziciju restaurant steward na ovom brodu pa me interesuje ima li ko ko je bio skoro na ovom brodu kakva je situacija sa ovom pozicijom tj ima li baksisa, da li se brzo napreduje, koliko se u prosjeku radi dnevno... Sta mi preporucujete ici ili ne posto se kolebam..
Svako dobro veliki pozdrav...

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: NCL Jewel
« Reply #1 on: 06/October/2017 »
Ne razumijem te, nakon sto si prosao citab proces  i dobio posao ti se kolebas? Zasto si onda uopste aplicirao ?

Kao rest. stw sanse su ti 99% da NEMAS baksisa, jer ce da radis u crew mess. Ako te stave u Garden caffe, to je bufet za goste onda mozda, kazem mozda dobijes 5-10 $ mjesecno. Kad dobije promociju za asst. waiter tad ce biti i baksisa u zavisnosti u kojem restoranu radis.

Racunaj da se radi minimum 10 sati dnevno, nekad i po 12-13.

Isto tako Jewel sad radi world cruise, a to ne bi trebao da proputis.

Pozdrav.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: NCL Jewel
« Reply #2 on: 07/October/2017 »
ja bi ti isto ovo reko ko moonlight, al procito sam meteoritovo iskustvo il ustvari njegov dozivljaj istog i upozno momka tih dana, pa mozda i nebi trebo da ides...

itinerary jest divan, mnogi su se je**** borili da dobiju jewel :)

promocija - ncl ima tu neku gadnu praksu da te promovisu do kraja ugovora, al onda te vrate na sljedeci ugovor na staru poziciju. degradiraju te.. ova permanentna promocija za tvoju poziciju ti je ko bog - svi vjeruju da je ima, niko ju nikad vidio nije

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: NCL Jewel
« Reply #3 on: 23/October/2017 »
Ugovor ti je 8 meseci, smestaj ti zavisi da li ides na noviji ili stariji brod tj bice vas 2-4 u sobi. Plata je oko 900 usd, ali obicno se radi 10 sati osim pred ulazak u americku luku, tad racunaj na 12. Pozicija se svodi na ciscenje i dopunjavanje buffea a ne na serviranje. Supervizori su nesto fleksibilniji i mozes da izvuces smenu da bi izasao na duze tipa 6 sati itd... Promocija je obicno na kraju ugovora, negde oko 6 meseca, kao sto je receno, privremena osim ako bas ne mozes da se povezes... Nadam se da sam malo pomogao... :)

Offline riznaziveli12

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: bih
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: kouzon
  • Job Title: Restaurant steward
Re: NCL Jewel
« Reply #4 on: 18/January/2018 »
Pozdrav posle 4 mjeseca sa Jewela..Trenutno smo na N Zelandu.. Nista strasno moze se izdrzati. Jos 4 mjeseca ostalo, vecinom je sve tacno kao sto ste pisali u komentarima..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Jewel
« Reply #5 on: 18/January/2018 »
 :wave:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)