Author Topic: NCL i refundiranje troškova za medical  (Read 2759 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
NCL i refundiranje troškova za medical
« on: 31/August/2017 »
Odradio sam jedan ugovor na NCL na poziciji Junior stateroom Steward i sada ponovo treba da idem na brod i ponovo sam radio medical u Medicini rada.

Zaboravio sam da li treba na brod da ponesemo gotovinske račune iz Medicine rada i privatne laboratorije ili je dovoljno poneti fiskalne račune?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #1 on: 01/September/2017 »
Za nekoga ko je odradio ugovor bilo bi lepo da popuni “Upitnik” pre nego sto pita nova pitanja.....
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #2 on: 06/October/2017 »
Da bilo bi lijepo da si popunio upitnik za veterane.

Za te racune, zavisi. Ako ima adresa i sve "crno na bijelo" trebalo bi da prodje. Zavisi od personel mgr na brodu.

Medical vazi dvije godine, zar ti je prvi vec istekao ili blizu da istekne a odradio si samo jedan ugovor ?
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #3 on: 23/October/2017 »
za medicinski kao i za sve ostalo sto refundiraju potrebno je da imas da je medicinski pregled odradjen tebi tj. ime i prezime i da je placen toliko i toliko, inace mogu to da ospore i da ne dobijes novac.  :wave:

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #4 on: 09/May/2018 »
Kako mislite ovo za medical da na racunu ima da je odradjen meni.  Ja imam samo fiskalni racun na onoj traci to su mi dali u medicini rada i imam sve rezultate?  Da li ce mi to refundirati?

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #5 on: 09/May/2018 »
Lepo je napisao covek, potrebno je da stoji na racunu tvoje ime, dajle uzmi gotovinski i reci im da ti popune 😁

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #6 on: 10/May/2018 »
Da evo malopre sam uzeo papir gde pise moje ime i ima pecat i na to su priheftaili fiskalni racun.  Da nisam slucajno video ovu temu na forumu verovatno ne bi mogao da refundiram novac samo sa fiskalnim koji je pritom skoro izbledeo. Hvala jos jednom

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL i refundiranje troškova za medical
« Reply #7 on: 15/April/2020 »
Slučajno sam opet naleteo na ovu temu. Kompanija refundira, da se tako izrazim, osnovni pregled, a ako vas šalju na neke dodatne pretrage to vam neće refundirati. Mene se pre prošlog ukrcaja bez valjanih razloga slali na dosta dodatnih pretraga i taj novac mi nisu refundirali.

Svakako treba uvek tražiti fiskalni i gotovinski račun gde god da se pregled radi.

Međutim, kada putujete na brod ili sa broda imate pravo da jedete i pijete u vrednosti 25 dolara po danu i taj novac će vam kompanija refundirati. Jasno, u slučaju da jedete na aerodromu teško da će vam neko dati gotovinski račun. Mislim da je dovoljan samo fiskalni račun u tom slučaju.

Da još dodam što se tiče vize odnosno troškova izdavanja vize. Koliko je meni poznato, kompanija refundira troškove vize ali ne i troškove slanja vašeg pasoša od američke ambasade do vaše kućne adrese.