Author Topic: Prijava stvari (laptop, kamere, fotoaparate itd.)  (Read 2112 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Zeleo bih da skrenem paznju svima onima koji nose sa sobom na brod malo vrednije stvari koje su u vrednosti iznad 100$ (laptop, fotoaprat, kamera, telefon, rucni sat) da u povratku nemaju probleme kao sto sam ih ja imao poslednji put gde su mi naplatili carinu za laptop, jer nisam prijavio kada sam izlazio iz zemlje Srbije i pri dolasku nisam mogao da ga opravdam da nisam tamo kupio (tacnije kupio sam ga u USA i pokusavao da im slozim pricu da sam ga kupio kuci pre dolaska u Madjarskoj).

Uspeo sam da saznam za proceduru, tako da ovoga puta cu biti pametniji. Sve sto treba da se uradi jeste, da ispunite formula kod carine na aerodromu pre odlaska na put, sa svim nazivom i serijskim brojem od stvari koje zelite da prijavite i pri povratku sa broda lepo im pokazete taj papir i nema vise problema.

Znaju oni da svi mi koji se vracamo sa broda uvek kupimo po nesto ili a sebe ili za prodaju, nema vise sverc - komerc  :neceici: :tuctuc:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Prijava stvari (laptop, kamere, fotoaparate itd.)
« Reply #1 on: 26/September/2017 »
pa pre puta popunis papir i kazes: imam to to i to. A po povratku pokazes taj papir i sta onda? oni vide da ti pored navedenih stvari na spisku nemas,recimo ,laptop!? sta ces onda? ili im uopste laptop ne pominjes?

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Prijava stvari (laptop, kamere, fotoaparate itd.)
« Reply #2 on: 27/September/2017 »
pa pre puta popunis papir i kazes: imam to to i to. A po povratku pokazes taj papir i sta onda? oni vide da ti pored navedenih stvari na spisku nemas,recimo ,laptop!? sta ces onda? ili im uopste laptop ne pominjes?
Vratio se Djordje jaci nego ikad!

Sto se carine tice nemaju pravo da otpakovane stvari komada jedan u rucnom prtljagu carine, toliko znam. A ima stvarno raznih nacina za sverc komerc, samo treba biti bas domisljat i kreativan a i pronicljiv kad je u pitanju prolazak carine. Npr sve raspakovati, popakovati npr parfeme u cipele  :deda: sat u casu sa kovanicama, ko skuplja skoljke itd. A eto ja zadnji put pustila da prodje neka gomila, oni njih par na stranu i ja samo proterala onaj troli sa 3 kofera bez problema.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.