Author Topic: Seabourn agrees to pay a bonus of Euro 200 to crew who recommend an applicant  (Read 2891 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Naletih na ovo iz 2010-e, jel to još važi?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Malo su promijenili


Sent from my SM-J320G using Tapatalk

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
vau  ""]]

edit
sad vidim da je 200, isto kao i prije, a tek za ove još važnije je 500.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Svake godine sve vise i vise kompanija, i dosta imaju problema sa osobljem. Na ovaj nacin primaju pouzdano osoblje sa preporukom tj. nekom vrstom garancije da nece napustit posao u toku ugovora.
Njima ovo nije trosak, na taj nacin ulazu u osoblje i  visestruko pojednostavljuju regrutaciju te ih vezu za kompaniju. Njima je trosak kada ih zaposlenik napusti, jer onda moraju sve iznova organizirati, od intervjua, papirologije, karte...

Gotovo identicna stvar je i na rijeci (RiverAdvice)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Na Carnivalu je bonus 1000$ za senior oficire koji preporuce mladje oficire, al tek kad ovi odrade jedan kompletan ugovor.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Naravno da ce da placaju te pare kad niko ne zeli da im dodje..kompanija koja radi USPH nakon svakog obroka a gde radnici ne znaju da poliraju cutlery,trebala bi i vise da daje realno...daju i bonuse nakon svkog zavrsenog ugovora tupa ako zavrsis treci ugovor imas500eura vise itd itd..ima dobrih strana ali da bas imas off jednom u45dana -po rasporedu- e to ne valja..na odyssey gde sam konkretno bio posle dosta ugovora na Cunardu,posto sađ odlucii da smanjim duzinu ugovora,sam plakao od nervoze u kabini i sad cekam da opet upadnem u rotaciju za Cunard..moj savet..ne idite na seabourn,ne vredi ni kratak ugovor ni evro plata vasih zivaca

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Naravno da ce da placaju te pare kad niko ne zeli da im dodje..kompanija koja radi USPH nakon svakog obroka a gde radnici ne znaju da poliraju cutlery,trebala bi i vise da daje realno...daju i bonuse nakon svkog zavrsenog ugovora tupa ako zavrsis treci ugovor imas500eura vise itd itd..ima dobrih strana ali da bas imas off jednom u45dana -po rasporedu- e to ne valja..na odyssey gde sam konkretno bio posle dosta ugovora na Cunardu,posto sađ odlucii da smanjim duzinu ugovora,sam plakao od nervoze u kabini i sad cekam da opet upadnem u rotaciju za Cunard..moj savet..ne idite na seabourn,ne vredi ni kratak ugovor ni evro plata vasih zivaca

Zaboravio si spomenuti neslavni "guest name test".  :D
Svaki kruz posada (iz hotel departmenta) ima test u kojem moraš da znaš minimum 80 prezimena gostiju.
Neki uče, neki varaju, svakako se dovijamo da prođemo.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Od svih kompanija,meni je bilo najljepse na Seabournu i to na malim brodovima.Kad su male brodove prodali,presla sam u drugu kompaniju.
Ali neke stvari mi se nisu svidale :
1. name test je bezveze.Kao sobarica sam trebala da znam svoje goste po prezimenu(sto je ok,nekih 20 tek imena) a onda su uveli i novo pravilo da moram znat i od coridor partnerke i njene goste. :rtfm:
To mi je tek bilo bezveze jer ih i tako nikad nisam oslovljvala po prezimenu.
2.USPG sto netko spomenu,pogotovo pred embracation i prije uplovljavanja u americku luku.I tako smo svi bili mrtvi umorno od  pre pripreme za embarcation i jedva cekas da ides spavat jer se ujutro dizes vec oko 5 h .Medutim nakon sto smo zavrsili sekciju  noc prije embercationa jos smo morali cistit i pantry do ponoci  oT
3.Off day nikad nisam imala.
4.Priprema poklona za goste .Koji smor  oT pravljenje papirnatih brodica sa njihovim slikama,pisanje tekstova o drzavi iz koje potjeces i to uklopiti kao turn down servis .Bezveze. I ono malo vremena sto si slobodna trosis na vrticki rad  oT

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
I za restaurant depsrtment da kazem..AMD svaki ama bas svaki je bio primljen bez prethodnog iskustva na brodu..onaj koji je dosao sa iskustvom pobegao je glavom bez obzira..licno sam bio kada je restoran manager dao otkaz jer posle11godina na silversea,kako kaze,nije imao tako stresa kao tamo jedan ugovor..slazem se brodovi su im jako cisti ali ako je normalno da JEDAN covek radi na stationu sa40putnika onda sam ja spajdermen..moj savet svima koji dolazite sa drugih kompanija NE seabourn nikako..nema brodova kao sto su njihovi i sati radni i plata ne isplati se