Author Topic: NCL - odbijen  (Read 3737 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
NCL - odbijen
« on: 05/October/2017 »
Evo da podelim sa vama trenutno stanje.

Bili smo u Skopju na interview za NCL krajem septembra koji je protekao odlicno po recima Tim-a (mislim da se zove interviewer). Imam 3 ugovora odradjena sa Royal Caribbean sa svim ocenama i preporukama od prethodnih zaposlenih. Govorim dva jezika, engleski kao maternji i spanski konverzacijski nivo.  Razgovor je trajao jako kratko i rekao je da je sve excellent.

Danas sam dobio mail da nisam prosao interview i da smo odbijeni za posao. Kouzon agencija nema objasnjenje zasto i da ne zna koje kriterijume su koristili prilikom odabira kandidata a aplicirao sam za Assistant waiter koja je manje vise entry pozicija sa fiksnom platom od 1250$.

Tako da izgleda da je istina da se NCL pridruzio kompanijama Royal, Princess itd... prilikom zaposljavanja Srba. Ja verujem da je to jedino objasnjenje.

Vidim da je dosta ljudi odbijeno zbog "lekarskog" nakon nekoliko meseci ali i to je samo potvrda da jednostavno kriterijumi su im porasli i da tesko ko prolazi.

Dakle bacene pare za odlazak u Skopje (smestaj, put, hrana)... Necu da vas obeshrabrim ali...

Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - odbijen
« Reply #1 on: 05/October/2017 »
Sorry to hear that.
Samo jedna ispravka - Princess nikada nije imao nikakvu zabranu. Jedino sto su otkazali Kouzonu i vise ne suradjuju sa njima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: NCL - odbijen
« Reply #2 on: 05/October/2017 »
Mozda sam pomesao agencija. Poenta je da ja imam poprilicno "jak" CV sa svim preporukama i prethodno brodsko iskustvo i nakon odgovora agencije i kompanije utisak moze biti samo jedan a to je da to nisu kriterijumi za zaposlenje vec je razlog odbijanja nesto sasvim drugo.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: NCL - odbijen
« Reply #3 on: 05/October/2017 »
Sta da ti kazem druze, dobrodosao u klub, jos si dobro i prosao, bar si odma odbijen a ne posle 6 meseci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - odbijen
« Reply #4 on: 05/October/2017 »
Znači, od strane regrutera prošao, a od strane NCL-ove administracije - odbijen. Zvuči kao zabrana ukrcaja za Srbe.

A nisu li Assistant Waiter i Restaurant Steward dvije različite pozicije?
Toliko o tome da se zabrana odnosi samo na jednu poziciju.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL - odbijen
« Reply #5 on: 05/October/2017 »
Pa kako su onda neki kandidati prosli za NCL? Cudi me da su te odbili ako imas brodskog iskustva...sta ce onda biti sa ostalima koji nemaju brodskog iskustva. :waiting:

Offline deksyo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Skopje
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL - odbijen
« Reply #6 on: 05/October/2017 »
Ja zivim vo SK al sam Srbin ( i u CV ). Nemam iskustva, prvi mi je put, bio sam za bar server i prosao tako da....  -()-

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: NCL - odbijen
« Reply #7 on: 05/October/2017 »
Sta znaci "prosao"? I ja sam prosao interview ali sam sada putem mail-a obavesten :

"Dear candidate,
 
Thank you for attending the recent interview with NCL.
 
We regret to inform you that on this occasion they have decided not to progress your application any further.   
 
Kindly contact us if you are interested in applying for other cruise lines, we would be glad to help you in your application process.
 
Best regards."

Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline deksyo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Skopje
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL - odbijen
« Reply #8 on: 05/October/2017 »
prosao i po mail
" Norwegian Cruise Line is pleased to extend an offer to you as a Bar Waiter in the Bar Department, based onboard one of our cruise vessels..." bla bla bla
... " Again, congratulations and welcome to Norwegian Cruise Line. Please notify your Manning Agent of your acceptance/non-acceptance of this conditional offer of employment.

Congratulations!" -()-

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - odbijen
« Reply #9 on: 05/October/2017 »
Valjda što je Bar.

Aj čestitam.  -()-

Luda kuća.  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL - odbijen
« Reply #10 on: 05/October/2017 »
Generalno preko tog NCL to sve sporo ide evo proslo je vise od dve nedelje nista jos od rezultata,razgovori su trajali od devet ujutru pa sve do sest uvece,pa mogli su lepo preko skajpa ne kapiram.

Offline kimi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: AW
Re: NCL - odbijen
« Reply #11 on: 06/October/2017 »
skype jos izgleda dodje najbolji... ja evo ako bog da od intervjua do ukrcaja 2.5 meseca, cekam sad jos vizu 16-og i trebao bi 29-og na Epic...

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: NCL - odbijen
« Reply #12 on: 06/October/2017 »
Kod nas iz CG su isto napravili masakr, petoro su odbili i to one sa iskustvom na Royal-u
A kako sam u kontaktu sa jos nekim ljudima, primili su dosta hostesa, moguce da ovo ima veze sa pripremama za novi brod :)
There can be miracles when U believe

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: NCL - odbijen
« Reply #13 on: 06/October/2017 »
Ako na novi brod mislis na Norwegian Joy, onda to nema veze, na taj brod niko od nasih ljudi nece ici jer je taj za Azijsko trziste, osim ako ne znate jezik sto ne verujem bas da je slucaj, tako je receno nama na prezentaciji.
Ne znam stvarno koja je njihova politika, ispada da vece sanse imate ako ne stavite da imate brodsko iskustvo  oT  :facepalm:

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: NCL - odbijen
« Reply #14 on: 06/October/2017 »
Ako na novi brod mislis na Norwegian Joy, onda to nema veze, na taj brod niko od nasih ljudi nece ici jer je taj za Azijsko trziste, osim ako ne znate jezik sto ne verujem bas da je slucaj, tako je receno nama na prezentaciji.
Ne znam stvarno koja je njihova politika, ispada da vece sanse imate ako ne stavite da imate brodsko iskustvo  oT  :facepalm:
Na M. Joy ima nasih ljudi, i idu nasi ljudi. Koji ne govore ni jedan dodatni strani jezik osim Engleskog. Nema pravila. Da se nadovezem na temu "zabrane za Srbe" nista spomenuto na brodu nije, nit ima bilo kakvih informacija o tome. Dosla sam prije 15-ak dana. Mozda se nesto promijenilo umedjuvremenu.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "