Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 247022 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Bar department

The food and beverage division is responsible for all of the  bars, clean up and provisions. The Food and Beverage Director runs this department. The bar manager, takes care of service, and oversees the wait staff for the bar. Depending on the size of the cruise ship, there may be several bars, and the service of drinks is a popular job on board. Bartenders, wine stewards and bar (cocktail) waitress / waiter must usually have prior experience. The Food and Beverage Department on a cruise ship offers the following bar jobs: Bar Boy/Bar Steward, Bar (Cocktail) Waitress / Waiter, Bartender

Bartender (responsible for serving alcoholic beverages to passengers in lounges and on decks) - Some experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1700- 2400 U.S. per month, depending on gratuities from passengers.

Bar (Cocktail) Waitress / Waiter - responsible for serving alcoholic beverages to passengers in lounges and on decks - Some experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1400- 2200 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Bartender.

Bar Boy/Bar Steward (responsible for cleanliness of lounges and re-stocking bar supplies) - no experience required, entry level position. Very basic English Language skills required. Salary range: $600-900 U.S. per month, depending on percentage of tips (gratuities). Possibilities for promotion to Bar Steward.

                 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #1 on: 25/November/2007 »
Vidim da je tema malo zahrdjala, pa da spomenem neke osnovne razlike izmedju bara i restorana.
Ja bih Bar odabrao svaki puta.
Nema strke kao u restoranu, ne vuku se tacne sa 16 tanjura odjednom.
Ako koji gost i pokusa na nesto prigovoriti, to moze jedino bit da se taj i taj koktel u njegovom selu (gradu) pravi tako i tako ...
Bartender je koliko sam svojim ocima vidio, vrlo pozeljno i za svakoga dohvatljivo zanimanje.
Ja sam jednoga kolegu jedva utrapio u Bar department kamo su ga uzeli iz ekipe koja je cistila kuhinje i prala podove.
Engleski je znao jako slabo, ali posto sam poznavao Bar manager-a, uzeli su ga na lijepe oci, a za engleski su rekli - naucice.
Poceo je kao Bar steward, koji uglavnom dobavlja zalihe iz skladista u kafice po brodu, i pere case.
Poslije par godina - dosao je do bartendera.
E, sad ... Vec vidim kako nekim citateljima zastaje pogled na rijecima "par godina".
No trebate shvatiti da covjek nije znao prakticki beknuti. Ali je vrijedno radio i docekao svoje vrijeme.
Ako ste malo promucurniji od mojega prijatelja kojega ovdje spominjem, naucite sastojke koktela prije nego se uputite na razgovor.
Jos bolje, pronadjite tecaj na kojem cete nauciti kako spravljati koktele - i bit cete spremni za razgovor za posao.
Puno manje stresa nego u restoranu, a gotovo jednaka lova.
Ko voli nek izvoli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

$ejo

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #2 on: 25/November/2007 »
Posto sam vec dobio poasao za Disney kao Custodial host ili ti cistac, da li je moguce da pokusam i za bar department, isto preko Uspinjace. Imam iskustva i odlicno znam vecinu sastojaka koktela itd. Molim nekog iskusnijeg  mi odgovori na slijedece: Da li je bolje da odem i odradim ugovor kao cistac i steknem iskustvo na brodu, pa kad se vratim da idem za bar ili da istovremeno idem i za bar department za mozda neku drugu kompaniju? Molim za savjet. Hvala.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #3 on: 26/November/2007 »
Posto sam vec dobio poasao za Disney kao Custodial host ili ti cistac, da li je moguce da pokusam i za bar department, isto preko Uspinjace. Imam iskustva i odlicno znam vecinu sastojaka koktela itd. Molim nekog iskusnijeg  mi odgovori na slijedece: Da li je bolje da odem i odradim ugovor kao cistac i steknem iskustvo na brodu, pa kad se vratim da idem za bar ili da istovremeno idem i za bar department za mozda neku drugu kompaniju? Molim za savjet. Hvala.

Neznam sta bi bilo Custodial host.
Disney se voli razlikovati od drugih kompanija pa izmisljaju nove nazive poslova i drugacije strukturiraju radnike.
Tvoje pitanje?
Sve ovisi koliko ti se zuri na brod. no znaj da ce ti trebati barem jedan ugovor od 7-8 mjeseci da bih mogao naprijed.
Jednom kada dodjes u kompaniju kao npr. cistac, nitko ti nece tek tako dati posao bartendera.
Morao bi vraski impresionirati neke ljude, i poslovnim navikama i odnosom prema zivotu na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Rade79

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #4 on: 21/December/2007 »
Da li mi neko moze napisati spisak 10 najpopularnijih koktela na brodu, najcesca vina koja se mogu naci na brodu. Nazive viskija koji se nalaze u baru,  vina, votke, tekile?
Zanima me koja je razlika izmedju malt i grain viskija? Da li postoje jos neke vrste viskija?
Hvala na pomoci.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #5 on: 21/December/2007 »
..ja radim u baru, definitivni je bolje nego u restoranu, imas vise slobodnog vramena i ne moras se rano ustajati i nije toliki pritisak kao u restoranu.....i ekipa je odlicna....
..kao nas su najpopularniji koktali bahama mamma, stinger, planters punch, cool breeze....dijelom jer su oni speciality of the day, ovisno u kojoj smo luci....

Rade79

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #6 on: 22/December/2007 »
Ja sam bio na itervjuu za bar servera.
Nisam prosao zato sto nemam relevantno iskustvo  iako imam bar 4 godine iskustva rada po kaficima.
Na intervjuu sam pitan za radno iskustvo, a kada sam dao odgovor sledece pitanje je bilo da li znam da napravim neki koktel. Kada sam rekao da ne znam dobio sam odgovor da bih za posao bar servera morao znati da napravim bar 10 najpopularnijih koktela. Na moje pitanjezasto bar server treba da zna da pravi koktele odgovor nisam dobio. Receno mi je samo da se vidimo u januaru ponovo, a da do tada naucim da pravim bar 10 koktela, strana piva, razlike izmedju viskija,vrste tekile, votke. Sve sem koktela znam. Ne razumem zbog cega bar server treba da zna da pravi koktele kada za to u baru postoji bartender.
Da li neko moze da mi pojasni da li mi je pravljenje koktela potrebno ukoliko konkurisem za bar servera/waitera?
Naj komicnije u celoj ovoj prici je to sto sam prilikom predavanja dokumenata u employment-power tj gospodji Sandi Tadic  rekao da ne znam da pravim koktele na sta sam dobio odgovor da mi to za bar waitera nije potrebno i da cu to vremnom nauciti na brodu, a onda na intervjuu sok pitanje DA LI ZNAS DA PRAVIS KOKTELE.
..ja radim u baru, definitivni je bolje nego u restoranu, imas vise slobodnog vramena i ne moras se rano ustajati i nije toliki pritisak kao u restoranu.....i ekipa je odlicna....
..kao nas su najpopularniji koktali bahama mamma, stinger, planters punch, cool breeze....dijelom jer su oni speciality of the day, ovisno u kojoj smo luci....

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #7 on: 22/December/2007 »
Pa ja koliko znam nije potrebno bas da znas da ga napravis, nego da znas sastojek (sto mu dodje skoro na isto).
Njima je u interesu da prodaju sto vise koktela, a ti kao konobar treba da znas da odgovoris musteriji od cega se sastoji taj koktel koji je njemu zapao za oko. Tako da su te verovatno zato pitali!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #8 on: 23/December/2007 »
Ja sam bio na itervjuu za bar servera.
Nisam prosao zato sto nemam relevantno iskustvo  iako imam bar 4 godine iskustva rada po kaficima.
Na intervjuu sam pitan za radno iskustvo, a kada sam dao odgovor sledece pitanje je bilo da li znam da napravim neki koktel. Kada sam rekao da ne znam dobio sam odgovor da bih za posao bar servera morao znati da napravim bar 10 najpopularnijih koktela. ... na sta sam dobio odgovor da mi to za bar waitera nije potrebno i da cu to vremnom nauciti na brodu, a onda na intervjuu sok pitanje DA LI ZNAS DA PRAVIS KOKTELE.
Rade, zar je cudno sto su ti postavljali pitanja na koja bi bolje odgovorio covjek sa pozicijom vise?
Zar to nije kompliment i dobra stvar?
Oni zele perspektivnog servera, koji bi mogao dobiti visu poziciju, a ne samo servera koji ce mozda odraditi jedan ugovor i to je to.
Na brodu nitko ne ostaje vjecno.
Kompanije razumiju da ima puno vise sanse da covjek ostane kod njih ako mu dadnu promociju poslije nekog vremena, nego da zaposle hotshot bartendera kojemu ce taj posao biti samo privremena stanica.
Ja znam veliki broj ljudi koji su u kompaniju u bar dosli na entry level pozicije kao peraci sudja, a neki su sada bartenderi, i ne pomisljaju na prestanak karijere.
Cruise Line kompanije razmisljaju na duge staze, i zato provjeravaju imas li ambicija i znanja za nesto vise.
A brat bratu, koliki napor iziskuje nastrebati nesto o koktelima?
Da razmisljas ozbiljno o toj profesiji, kao o necemu na cemu ces graditi karijeru i zivot, brao bi kukuruze za nadnicu, dok ne naskupis dovoljno novaca za tecaj na kojem bi naucio koliko treba o koktelima, vinima, vrstama viskija i sl.
Takvi tecaji postoje. Ako ne u Srbiji ili Hrvatskoj, onda u Italiji ili Njemackoj ili gdjegod ...
Jesi li ozbiljan, ili se nadas dobiti posao na blef? Na mjestu covjeka koji te je intervjuirao, ja bih dobrano isprao onoga tko ti je rekao da ne moras znati nista o koktelima, jer taj agent te je takvim odgovorom pokopao.
Taj agent vjerovatno nikada nije bio na brodu.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #9 on: 23/December/2007 »
E da, ima u Beogradu isto kurs za barmena.
Kurs drzi udruzenje barmena, sajt je: www.bar.co.yu ali je jos u pripremi.
Ja sam razmisljao da odem na kurs pre nego da apliciram za rad na brodu!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #10 on: 23/December/2007 »
E da, ima u Beogradu isto kurs za barmena.
Kurs drzi udruzenje barmena, sajt je: www.bar.co.yu ali je jos u pripremi.
Ja sam razmisljao da odem na kurs pre nego da apliciram za rad na brodu!

Odlicno si razmisljao!  +U+
Ja ne bih isao traziti posao pekara ako neznam mijestiti tijesto.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Rade79

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #11 on: 23/December/2007 »
Kao prvo ja ne zelim da na brodu ostanem jedan ugovor nego zelim da radim i napredujem. Nisam lenj i od svoje 14 godine ne uzimam od roditelja novac. Imam 28 godina. Radio sam i po 16 sati dnevno teske fizicki poslove da bih svom sinu imao da kupim hranu i odecu. Zato prestani da mi pises kao nekom sarlatanu koji na taj brod zeli da ode samo da bi se proveo. Ja sam doticnom gospodinu i rekao da pristajem i da perem sudove, da cu ostajati i nakon moje smene da ucim koktele i sta god treba ali sam dobio odgovor da nema nista da mi ponudi.
Sa branjem kukuruza tesko mozes skupiti pare za neke kurseve >:(#.
Nije problem u tome sto su me odbili nego je problem u tome sto mi je njihova agenticarekla da mi kokteli nisu potrebni i da cu ih tamo uciti. Da je rekla da su potrebni ja bi ih spremio kao sto ih sada spremam. Sto se tice viskija, tekile, votke sa tim nemam problema. Stekao sam utisak da je tom momku iz yagreba veliki problem bila stavka u mom CV da sam bio podoficir vojske Srbije i Crne Gore. Jer sam vise pricao o tome nego o mom iskustvu kao konobaru. Nakon detaljnog ispitivanja o vojnickoj karijeri postavio mi je pitanje o koktelima.
Bilo je jos ljudi koji su koknkurisali za istu poziciju ali nikoga nije pitao koktele. Cini mi se da je za njih bila samo klasicna provera engleskog jezika. Jer kada siu izlazili sa intervjua govorili su sta su pitani. Uglavnom je to bilo ~zbog cega zelite da idete na brod? koji su vasi motivi?

Toliko.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #12 on: 24/December/2007 »
nisam nija znala praviti koktele i kada me je covjek na razgovoru pitao o koktelima nisam rekla  da ne znam nego da - mi je znanje na tom podrucju malo slabije ali da sta god treba znati da cu nauciti i da mi to nije nikakav problem, covjek je rekao da voli ljude s pozitivnim stavom, znaci nema- ne znam, nego sta god treba mozes. ja sam server, i svaki gost kad narucuje koktel pita od cega se sastoji. a i slucajno da je bartender odsutan na koju minutu, moras sam napraviti koktel gostu ako dode

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #13 on: 27/December/2007 »
Cjenik pica za posadu

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Rade79

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #14 on: 28/December/2007 »
Primedba je u potpunosti na mestu. Mnogo njih me pita zasto sam rtavio u cv da sam radio kao vojno lice.
Ne znam. Licno mislio sam da mi je to mogao biti samo veliki plus. Ja sam zavrsio srednju ekonomsku, a nakon nje mornaricku vojnu skolu. Sto mi je kao visa skola. Po meni je biti pripadnik bilo koje (ne paravojske) cast. Ne bitno srpske, hrvatske, americke... Tuzno je Sefe sto imas ratnog iskustva (ja to ne bih pozeleo nikom na svetu). Ja sam vojnu skolu zavrsio nakon bombardovanja Srbije i Crne Gore od strane NATO-a. Na moju veliku srecu bio sam dete kada se ratovalo u Bosni, Hrvatskoj i Sloveniji. Kada se ratovalo na Kosovu bio sam u vojnoj skoli pa nas nisu slali, a kada sam zavsio skolu na moju veliku srecu sva ta sranja su zavrsena. Tako da nikada nisam ubio neko niti bio u ratu. I sada da me neko pokusa mobilizovati i oterari u rat pokupio bih zenu i dete i prebegao negde i trazio azil. Imam pametnijih stvari u zivotu za raditi, ratovanje mi nije potrebno.
Sada se vracam na pitanje ZASTO TO DA SAM RADIO KAO VOJNO LICE U BIOGRAFIJI?
Zato sto smatram da sam u vojnoj skoli sazreo kao covek, postao castan, naucio sta je disciplina, rad i postovanje nadredjenog. Dobio sam iskustvo kako je ziveti na brodu sa oderdjenom grupom ljudi. Mislio sam da mi to u CV nikako ne moze predstavljati minus nego samo plus.

Mozda sam pogresio, a mozda i nisam. U svakom slucaju to je deo moga zivota na koji sam jako ponosan i koga se ne bih odrekao ni zbog jednog posla na svetu. Nikome nisam naudio i nemam sta da krijem. Znam koliko je tesko upisati vojnu skolu i zbog toga sam ponosan na to sto sam je zavrsio.

Pozdrav svima i hvala na ovom pitanju jer je zaista bilo na svom mestu.