Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 246106 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #105 on: 21/January/2009 »
POZDRAV  SVIM  . Imam  par  pitanja  , kao  prvo  znam  solidno  eglesk ( komunikacija  )  ali  jako  loše  ga  pišem  mislim  kada  treba  da  napišem  nešto  na  engleskom  koliki je  to  problem? Drugo  tražio  bi  početnu  poziciju  u baru koliko  teško  doći  do  nje , i  šta  je  potrebno  za  nju kraće? I  da  dali  je  moguće  zaposliti  se   kao električar  ili  je  to  ide  mali  teže ? hvala unapred

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #106 on: 21/January/2009 »
POZDRAV  SVIM  . Imam  par  pitanja  , kao  prvo  znam  solidno  eglesk ( komunikacija  )  ali  jako  loše  ga  pišem  mislim  kada  treba  da  napišem  nešto  na  engleskom  koliki je  to  problem? Drugo  tražio  bi  početnu  poziciju  u baru koliko  teško  doći  do  nje , i  šta  je  potrebno  za  nju kraće? I  da  dali  je  moguće  zaposliti  se   kao električar  ili  je  to  ide  mali  teže ? hvala unapred

Bitno je da dobro komuniciras na engleskom, nitko te nece traziti na interviewu da nesto pises, tako da je to vise manje nebitno, pocetnu poziciju u baru (bar boy) ces dobiti bez veceg problema ako znas bar nesto o radu u kaficima i dobro komuniciras na engleskom, jer vidim da agencije dosta traze taj kadar  ::yes::

Bar Boy / Bar Steward (responsible for cleanliness of lounges and re-stocking bar supplies) - no experience required, entry level position. Very basic English Language skills required. Salary range:  $600-900 U.S. per month, depending on percentage of tips (gratuities). Possibilities for promotion to Bar Waiter
 :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #107 on: 21/January/2009 »
Na Dizniju tu poziciju zovu Bar Steward, i po ovome sto si napisao, ta bi ti pozicija najvise odgovarala.
Slijedeci korak je Bar Server, ali ipak moras nesto znati ako hoces aplicirati za tu poziciju.
Iskusan interview-er ce te procitati ako previse blefiras.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #108 on: 22/January/2009 »
pa  imam iskustva ali to  iskustvo se odnosi  na  naše  prostore  mislim  koliko je  teško  ako  ti  konobar  kaže  sipaj  mi  tri  ova  i  dva ona .  i još  nekih  sitnica .

Tako  da  me  baš  interesuje  koliko  ti u opšte  puno  pomogne  ( mislim lično  tebi u poslu  na  brodu) ako  kažeš da  da  si ima ranijeg  iskustva.
 
A  taj  na  interviu šta  može da  me  pita  dali  znam da  nosim  tacnu  ,pa  znam  . Dali znam  vrste  pića znam ,a  naučio  sam  i podele pića zahvaljujući  nekim  ljudima  sa  ovog  foruma. Šta  pitaju  konkretno  ako  može  ko da  mi odgovori  za  te  pozicije  za  bar???????

Oće možda   hteti  da  mu sipam  piće  i  perem  čaše tamo  na  interviu???
 
šta  mislite  o tome  koliko  to  pomaže  mislim  gledano  od  sebe   na   brodu  . Mislim ,sigurno  pomaže  ali  koliko?

 

Offline Milosevic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Bartender
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #109 on: 23/January/2009 »
ovako Mali da ti nabrzaka objasnim: nije sve u tome da ti dobro prodjes na interwiew,da impresioniras komisija koliko si ti dobar i da im serviras tvoje znanje,procesljaj malo forum ma da mislim da vec jesi i videces da traze minimum iskustvo za bar waitere i bartendere bar 3 godine,ti sve to lepo prodjes na Interwiew i daj boze ides na brod i bace ti ajncer i daje ti svoj poziciju,tako? a ti nemas u tome iskustvo,sta onda? silazis na prvu stanicu,izbace te odmah!!! zato trazi posao na kojem mislis da si spreman raditi.Engleski moras znati FLUENT,treba ti dobra komunikacija,nemoras znati da pises.Cim si radio u disko kao Barmen valjda znas nesto minimum kako to ide,ako nisi bio na interwiew jos nauci ovo,pitace te bar 10 koktela minimum: (sex on the beach,bahamam mama,cosmopolitan,grashoper,mai tai,margarita,blue hawai,french martini,coconut kiss,woo woo,jeger bomb, i dr.Moras znati od svakog artikla da nabrojis bar po 2-3 komada. naprimer pita te da mu kazes 3 malt whiskija,3 scotch whiskija,3 vodke i slicno.Koje je najstarije whiski,kako se pravi.Imas u svetu mnogo radoznali ljudi,oce sve da znaju mada nemaju pojma o tome,eto ja sam imao priliku pre neki dan dosao je jedan gost iz AMerike i poceo nesto da lupeta o whiskijama,pitao ovaj odakle je onaj odakle je,znas poceo da se kurnazi pa da je i on radio kao barmen u Las VEgasu,znas sta sam ga ja pitao? Nabroj mi jedan Canadian whisky? on znas koliko mi odgovora dao? 1 znao ga samo CANADIAN CLUB.da ne duzim mnogo ako si vec resio da ides moras malo prouciti..stavio sam nesto o vrstam pica,isprintaj i uci pre nego odes na interwiew i resis se sta ces raditi.Sto se tice bar waitera je lakse,gostin ima MENU na astal naruci ti i ti samo ides uzimas od sanka. sad za sad toliko,pisi ako te jos nesto interesuje.

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #110 on: 23/January/2009 »
E hvala ti puno nisam još  išao  na interwiew ali se  nadam da ću  uskoro . Imaću  ja još pitanja samo da  za to dađe  vreme. Još jednom hvala.

Offline Milosevic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Bartender
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #111 on: 23/January/2009 »
Moze ko hoce slobodno da me nadje na MSN ili na SKYPE da mu pomognem,pozz

Offline zimizami

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #112 on: 09/February/2009 »
Pozdrav svima  :plovim:
Ja sam dobila ukrcavanje 29 marta na Celebrity Millenium  :yahoo: , interesujeme dali je neko bio me tom brodu ili je sada.
Dobila sam poziciju Bartendera, pa me ineresuje dali neko ima njihovu kartu pica i koktela da mi posalje?

Unapred Hvala.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #113 on: 09/February/2009 »
Pozdrav svima  :plovim:
Ja sam dobila ukrcavanje 29 marta na Celebrity Millenium  :yahoo: , interesujeme dali je neko bio me tom brodu ili je sada.
Dobila sam poziciju Bartendera, pa me ineresuje dali neko ima njihovu kartu pica i koktela da mi posalje?

Unapred Hvala.

Svaka cast za poziciju  :uzdravlje:

U baru nema bolje od bartendera, osim mozda bar managera.  :rolleyes:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #114 on: 20/February/2009 »
Zdravo jel ima neko ko je radio kao bar utility na princess, da li moze neko da mi kaze koliko je tamo zaradjivao?

Offline Mala od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #115 on: 22/February/2009 »
Cao svima.Pre 3 dana sam bila u Bg na intervjuu za Princess.Konkurisala sam za bar stewardess.nisam prosla,jer nisam imala dovoljno iskustva za tu poziciju,iako sam radila po kaficima i bila u USA 5 meseci i radila tamo u baru.engleski mi je dobar,imam neku osnovu za bar,znam dosta koktela,pica,vina,al' opet sve to nije bilo dovoljno.koliko sam ja upucena za tu poziciju nije potrebno neko veliko iskustvo i savrsen engleski.cim sam usla na intervju i rekla za koju poziciju konkurisem,znala sam da sam otpala.zanima me koji su kriterijumi bitni za tu poziciju i sta je od presudnog znacaja za dobijanje te pozicije.ne znam kakvo su oni iskustvo od mene ocekivali,to je jedna od najnizih pozicija u baru.skoro su svi prosli za restoran a samo 3 ljudi za bar.ne razumem zasto su kriterijumi razliciti.na ovom intervjuu su prosli mnogi ljudi sa mnogo losijim engleskim od mog i skoro istim iskustvom kao mojim.sto se tice restorana.mozda nisam imala srece....sledeci intervju je u budimpesti i  jako zelim da radim u baru al' ne znam da li da opet konkurisem za istu poziciju,jer ako su me jednom odbili verovatno ce opet.sigurnije mi je da idem za restoran,tamo svi prolaze.

poooooooooooooooz

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #116 on: 23/February/2009 »
na Disneyu bar stewards su uvjek mskarci, mislim da to i nije za djevojke, decki stvarno jako puno rade, prijavi se za bar servera, ako znas engleski i koktele ne vidim razlog zasto ne bi prosla..

Offline Milosevic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Bartender
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #117 on: 23/February/2009 »
ja mislim da je sve zbog ekonomske krize,ne treba im vise radnika pa tako odbijaju ,kako im dodje!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #118 on: 23/February/2009 »
Ne odustani od pozicije, vjerovatno nisi imala srece, pripremi se bolje drugi put ...  :deda: , apliciraj i kod drugih agencija
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #119 on: 23/February/2009 »
sprema se polako za intervju...iscitavam koktele...jel moze neko reci da li se moraju znati sastojci koktela u tacnoj razmeri...ok,sta u koji koktel ide,a da li je 0.625oz ili o.5oz. oT.koliko detaljisu na intervjuima?jedan isti koktel,a na 3 mesta razlicite razmere sam nasla,pa me to buni malo...pomagajte ljudi..a i ne da mi se bas toliko detaljisati,kontam da je ok da znam cega ide najvise,cega najmanje u nekom koktelu,da ne moram jos i cifre znati napamet,s obzirom da ne konkurisem za bartendera,vec za bar waitera...