Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 248281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #120 on: 23/February/2009 »
koliko ja znam na ovom intervjuu za princess nisu pitali razmere sastojaka u koktelima. bilo je potrebno da se znaju neki osnovni kokteli, mada sto ih vise znas bolje po tebe! cak se desilo da je Sorbi pitao jednu devojku sta ide u neke koktele, on ih je nabrojao nekoliko, a ova mu rekla ne znam za te, ali znam neke druge... ali je nije pustio da prodje!   :nono:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #121 on: 24/February/2009 »
omjere ne moras uciti bitno da znas sastojke...
U mom slucaju, stvarno sam imala lose znanje o koktelima a prosla sam...sve ovisi

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #122 on: 24/February/2009 »
thanks narode,super,jos i te razmere da se uce oT,bilo bi bas puno... +U+

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #123 on: 25/February/2009 »
koje otprlike koktele pitaju na interviewu

nabavio sve koktele i bar menu od carnivala sad bi bilo pametno naucit sve
al ipak sta vise od ostalog pitaju znaci one najpoznatije ako bi neko nabrojao bio bi zahvalan ;)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #124 on: 25/February/2009 »
pina colada, martini, cuba libre, manhattan, screwdriver, bloody mary, white/black russian, margarita, fuzzy navel, stinger, tequila sunrise, electric lemonade...
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline oksana

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #125 on: 25/March/2009 »
 Cao svima
 Toliko toga je na ovom forumu razjasnjeno da gotovo i nemam nekih pitanja, samo reci hvale. Iznenadjena sam  samo informacijom da se na brodu vrsi tronedeljna obuka konobara i bartendera,Molim za sto vise info.sa te obuke.1.mi je ugovor Bahamian carnival imagination kao bar guest server. U ugovoru stoji da se trebam pojaviti u Majamiju 31 maja.Ljudi sa kojima sam bila na intervjuu odlaze pre naznacenog roka,ja jos cekam poziv i kartu,znaci imam vremena pripremiti se i nauciti dosta toga.Jasno mi je da datum iskcavanja moze biti raniji od ugovorom naznacenog ali bih zarko zelela da to ostane bahamian carnival imagination kao sto stoji u ugovoru.Dakle dali 100% idem na brod koji je ugovorom naznacen? kakvi su vasi utisci sa ovog broda?Tokom obuke da li se samo uci ili se uci i radi?Ako je odgovor + koliko ucenja a koliko rada?Posle isteka ugovora da li je moguce sa vizom koju imamo ostati koji dan duze u SAD?Za mene bi bio veliki hendikep biti na Bahamima ili bilo kojoj destinaciji a bolje je neupoznati.unapred hvala

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #126 on: 25/March/2009 »
Cao svima
 Toliko toga je na ovom forumu razjasnjeno da gotovo i nemam nekih pitanja, samo reci hvale. Iznenadjena sam  samo informacijom da se na brodu vrsi tronedeljna obuka konobara i bartendera,Molim za sto vise info.sa te obuke.1.mi je ugovor Bahamian carnival imagination kao bar guest server. U ugovoru stoji da se trebam pojaviti u Majamiju 31 maja.Ljudi sa kojima sam bila na intervjuu odlaze pre naznacenog roka,ja jos cekam poziv i kartu,znaci imam vremena pripremiti se i nauciti dosta toga.Jasno mi je da datum iskcavanja moze biti raniji od ugovorom naznacenog ali bih zarko zelela da to ostane bahamian carnival imagination kao sto stoji u ugovoru.Dakle dali 100% idem na brod koji je ugovorom naznacen? kakvi su vasi utisci sa ovog broda?Tokom obuke da li se samo uci ili se uci i radi?Ako je odgovor + koliko ucenja a koliko rada?Posle isteka ugovora da li je moguce sa vizom koju imamo ostati koji dan duze u SAD?Za mene bi bio veliki hendikep biti na Bahamima ili bilo kojoj destinaciji a bolje je neupoznati.unapred hvala


ovako...ti ides na bar college,na jedan od naznacenih brodova,a moze biti ja mislim,paradise,imagination ili fascination.to ne znaci da ces ostati na tom brodu,tu ljudi dolaze samo na college.Ima vjerovatnoce da ces ostati,ali kazem ti,u vecini slucajeva radi se transfer na drugi brod.Ovo znam,jer mi je supruga bila na istom college-u prije 4 godine...
sto se tice posla,nemas puno za raditi tokom collega,ali ipak,bar nekoliko sati,cisto praksa.Kad god si u portu,a imas sate off duty,mozes ici gdje ti je volja.sve zavisi od radnog rasporeda.

 ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #127 on: 25/March/2009 »
Cao!

Velika je vjerovatnost da ces poslije koledza promijeniti brod, jer sve kompanije funkcioniraju na taj nacin da odaberu jedan brod iz flote, i na njemu vrse obuke.
To vazi za sve poslove.
Ja sam isto tako zelio ne mijenjati brod, ali ispalo je i bolje da jesam.

It's the way of Life.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #128 on: 10/April/2009 »
..ja radim u baru, definitivni je bolje nego u restoranu, imas vise slobodnog vramena i ne moras se rano ustajati i nije toliki pritisak kao u restoranu.....i ekipa je odlicna....
..kao nas su najpopularniji koktali bahama mamma, stinger, planters punch, cool breeze....dijelom jer su oni speciality of the day, ovisno u kojoj smo luci....
mozes li  i molim te reci koliko zaradjujes u baru? i koji ti je tacno opis posla? izvini, ne znam ni na kojoj si kompaniji?

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #129 on: 10/April/2009 »
Neznam sta bi bilo Custodial host.
Disney se voli razlikovati od drugih kompanija pa izmisljaju nove nazive poslova i drugacije strukturiraju radnike.
Tvoje pitanje?
Sve ovisi koliko ti se zuri na brod. no znaj da ce ti trebati barem jedan ugovor od 7-8 mjeseci da bih mogao naprijed.
Jednom kada dodjes u kompaniju kao npr. cistac, nitko ti nece tek tako dati posao bartendera.
Morao bi vraski impresionirati neke ljude, i poslovnim navikama i odnosom prema zivotu na brodu.
sefe, postoji li mozda na nekoj kompaniji ugovor kraci od 6 meseci? mozda! Hvala unapred...!

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #130 on: 10/April/2009 »
sefe, postoji li mozda na nekoj kompaniji ugovor kraci od 6 meseci? mozda! Hvala unapred...!

ja jedino znam da je Cunard nudio ugovore na 4 meseca, ali oni trenutno ne zaposljavaju... koliko sam cuo!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Cannon

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #131 on: 08/May/2009 »
Zanima me tko radi inventure pica u baru, dali bar waiteri i bartenderi placaju manjak ili? Svako koliko vremena se obavlja inventura pica?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #132 on: 08/May/2009 »
Zanima me tko radi inventure pica u baru, dali bar waiteri i bartenderi placaju manjak ili?
Svako koliko vremena se obavlja inventura pica?

Ja sam vidio da rade inventuru na kraju svake smjene, a ne bi me zacudilo da ju rade i prije svake smjene.
Manjka nema, jer se sve rjesava vecim i manjim dozama.
Ja sam redovito pio viski u baru za goste, nikome nije palo na pamet naplatiti mi.
Nemas tih briga oko manjka na brodu. Ljudi se dogovore oko svega.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline boki99

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #133 on: 13/May/2009 »
Inventar se radi jednom nedeljno,manjak se ne placa..ali se podesava na nacin da ako ti je los kost tj. imas manjak. Od jeftinih tj. house brendova napravis skupe brendove tj. house vodku sipas u grey goos i popravljas stanje.....to se radi na svim brodovima...

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #134 on: 13/May/2009 »
Inventar se radi jednom nedeljno,manjak se ne placa..ali se podesava na nacin da ako ti je los kost tj. imas manjak. Od jeftinih tj. house brendova napravis skupe brendove tj. house vodku sipas u grey goos i popravljas stanje.....to se radi na svim brodovima...
:rofl:  :tuctuc:... sto reci... ""]] .... :D
...evoluirati ili umrijeti...