Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 248298 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #135 on: 04/August/2009 »
 {cita Inventar se radi jednom nedeljno,manjak se ne placa..ali se podesava na nacin da ako ti je los kost tj. imas manjak. Od jeftinih tj. house brendova napravis skupe brendove tj. house vodku sipas u grey goos i popravljas stanje.....to se radi na svim brodovima...:{citat}





to se ne radi na svim brodovima!
Na mom defitivno  NE,a kako sam na mojoj kompaniji head of bar department-znam kako brod funkcionira.

Dapace-imam vec spremne sprance koje mi svaki clan bar  departmenta mora potpisati a u kojima pise da ce svaki slucaj varanja gostriju/tocenje jedne vodtke pod imenom druge ili u drugu bocu ili tocenje jeftinijeg pica a naplacivanje skupljeg-rezultirati trenutnim "termination of contract"-odnosno biti uhvacen u takvoj stvari znaci da u prvom prisanistu napustas brod-o vlastitom trosku.
Osim toga-detaljne inventure se najcesce rade na kraju svakog cruise-a...
hnakon sto ih  prekontroliram idu u detaljnu kontrolu hotel controlleru...a taj ih racuna u mililitar.

istina je da nitko nece platiti manjak (u mijesanjim picima manjak se lako pokrije-ali ako ti neobjasnjivo fali pola litre viskija *otkucano ih je 5 a nedostaje ti ih 20 u boci*-bit ces sretan ako prodjes samo s counselingom...i vjerojatnije dobiti manje popularan bar....(sto povlaci i manji baksis).

Ako pak imas manjka u crew baru (koji kod mene radi samo na kes-platit ces manjak i vjerojatno ces dobiti warning...osim ako nemas neko jako i logicno opravdanje.

Dapace-kod mene se pravda i manjak i prevelika narudzba.
To ipak nije djeciji vrtic i odedjene odgovornosti postoje.
Nakon nekog vremena ucestali manjkovi su nestali,narudzbe su se optimizirale ako batender ikoga i pocasti-vec zna da to ne smije biti dva puta za redom s istom vrstom cuge....
jednom kad je ovo sve sjelo na mjesto-barovi su postali ozbiljnji i profesionalniji... usluga na puno visem nivou a troskovi su se smanjili...

cudi me da ovaj sistem ne postoji i na drugim brodovima :)
I da,skoro zaboravih-sommelieri placaju citav njihov manjak (nestala boca,dvije ili 5 na kraju cruisea....obicno se izgubi izmedju podruma i nekog od restorana...to se odbija somelijerima od place!)

ovakve stvari se dogadjaju sve rijedje...ko misli piti-neka pije u crewbaru nakon zavrsene smjene.
Imam srecu i neki povlasteni racun,ali stio god popijem u baru za goste-uredno i potpisem...kasnije mi na naplatu dodje niza cijena ,ali to je jedina pogodnost koju koristim.

Alkohol-nema problenma...cim sam gotov s polom picim u crewbar i tamo se uniistim za sitne  novce...to je jedini nacin.

Ovo vazi za Oceania cruises....zapravo za Apollo koji su koncesionari za hranu i pice.
Kako je na ostalim kompanijama-sa sigurnoscu ne mogu reci...

Offline Ivannn

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #136 on: 07/August/2009 »
 Evo nesto kratko od mene, za sve buduce bar waitere. Samo opusteno, ja u zivotu nisam radio u baru, niti sam ucio engleski, a evo me vec drugi ugovor kao bar waiter. Realno gledano Bar je najopusteniji crew department na brodu. Sto se tice inventure, to rade bar tenderi, i radi se jednom sedmicno. Ja jos nisam vidio da je neko imao problem oko toga, a svi su alkoholicari, i svi piju u baru (naravno za "Dz") Vecina bar osoblja ne kupuje alkohol, nego na kraju radnog dana uzmu sta im treba iz bara. Moja preporuka za one koji se dvoume izmedju restorana i bara, izaberite bar.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #137 on: 18/August/2009 »
totalno se slazem s tobom, jedan od najopustenijih  departmenta, lova nije kao u dinning roomu ali nije ni nesto dramaticno manja, a zivot puno laksi i bolji. U restoranu rade stvarno jako puno, veci je pritisak i ljudi nisu toliko povezani.

Dominik

  • Guest
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #138 on: 14/September/2009 »
bok, dobio sam posao za bar waitera na carnivalu,zanima me kakva je to obuka od tri tjedna kada dojdem na brod,,,sto se uci, radi i dali je tesko??? jer su rekli da se polaze ispit iz toga,,,,,,hvala unaprijed:-) b00/

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #139 on: 14/September/2009 »
ej pozz, svima, citan ovi forum ima dva miseca, ovo mi je prvi post,

odlucio san krajem 8 miseca poci na brod, razloga mnogo, iman par frends koji rade na brodu i tak...oni hapy pa cu val i ja biti,

prijavi san se u rijeku preko a priori agencije, bi san ima 10 dana u opatiji na test iz engleskog, intervju proso....nish special, par pitanja,

inace radin ko barmen na korculi, iman iskustva sto se tice tih stvari i tak..

@dominik danu mi reci si dobi contract kad idesh? ili samo oni mail od suzane za lijecnicki i masu neki stvari "opcenitih" u biti nish konkretno
pretpostavljam da si i ti bi u opatiji pri 10-tak dana,

Offline nemanja bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Odg: Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #140 on: 16/September/2009 »
Vidim da je tema malo zahrdjala, pa da spomenem neke osnovne razlike izmedju bara i restorana.
Ja bih Bar odabrao svaki puta.
Nema strke kao u restoranu, ne vuku se tacne sa 16 tanjura odjednom.
Ako koji gost i pokusa na nesto prigovoriti, to moze jedino bit da se taj i taj koktel u njegovom selu (gradu) pravi tako i tako ...
Bartender je koliko sam svojim ocima vidio, vrlo pozeljno i za svakoga dohvatljivo zanimanje.
Ja sam jednoga kolegu jedva utrapio u Bar department kamo su ga uzeli iz ekipe koja je cistila kuhinje i prala podove.
Engleski je znao jako slabo, ali posto sam poznavao Bar manager-a, uzeli su ga na lijepe oci, a za engleski su rekli - naucice.
Poceo je kao Bar steward, koji uglavnom dobavlja zalihe iz skladista u kafice po brodu, i pere case.
Poslije par godina - dosao je do bartendera.
E, sad ... Vec vidim kako nekim citateljima zastaje pogled na rijecima "par godina".
No trebate shvatiti da covjek nije znao prakticki beknuti. Ali je vrijedno radio i docekao svoje vrijeme.
Ako ste malo promucurniji od mojega prijatelja kojega ovdje spominjem, naucite sastojke koktela prije nego se uputite na razgovor.
Jos bolje, pronadjite tecaj na kojem cete nauciti kako spravljati koktele - i bit cete spremni za razgovor za posao.
Puno manje stresa nego u restoranu, a gotovo jednaka lova.
Ko voli nek izvoli.

vidim da imas iskustva i da si vec bio na brodu,zanima me kako bi mogao da konkurisem ya posao barmena,imam iskustva i sertifikate,ali neznam preko koje agencije da pitam,ove nase su mi sve nekako sumnjive

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #141 on: 17/September/2009 »

vidim da imas iskustva i da si vec bio na brodu,zanima me kako bi mogao da konkurisem ya posao barmena,imam iskustva i sertifikate,ali neznam preko koje agencije da pitam,ove nase su mi sve nekako sumnjive

Nemas drugog izbora nego prijaviti se preko jedne od njih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Dominik

  • Guest
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #142 on: 17/September/2009 »
ej pozz, svima, citan ovi forum ima dva miseca, ovo mi je prvi post,

odlucio san krajem 8 miseca poci na brod, razloga mnogo, iman par frends koji rade na brodu i tak...oni hapy pa cu val i ja biti,

prijavi san se u rijeku preko a priori agencije, bi san ima 10 dana u opatiji na test iz engleskog, intervju proso....nish special, par pitanja,

inace radin ko barmen na korculi, iman iskustva sto se tice tih stvari i tak..

@dominik danu mi reci si dobi contract kad idesh? ili samo oni mail od suzane za lijecnicki i masu neki stvari "opcenitih" u biti nish konkretno
pretpostavljam da si i ti bi u opatiji pri 10-tak dana,

-------------------
Ej stari, da bio san i ja u opatiji pred nekih 15dana, i ja sam dobio samo taj mail,,,,i sada cekam datum ukrcaja. nadam se da nece potrajati dugo jer zelim sto prije otici, gusi me zivot ovdje.-))))))pozz

Offline bolt

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #143 on: 17/September/2009 »
pozz
prošao sam i ja interview za Carnival.... za bar waitera
sad me zanima taj colege sto imamo 3tjedna na nekom od brodova
dali netko zna ..jel teško za proći,šta se radi tamo
?? :banana:

Thunder

  • Guest
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #144 on: 17/September/2009 »
bolt kakav ti je bio intrerview,sta su te pitali? Da li su te pitali sastojke nekih koktela?? Ako mozes malo blize da mi
objasnis posto i ja planiram da se prijavim za ovu poziciju....Puno pozdrava!!! :uzdravlje:

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #145 on: 18/September/2009 »
 E ja sam sve oko interview-a objasnio na stranici "INTERVIEW", sve od A do S- pa pogledaj


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Thunder

  • Guest
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #146 on: 19/September/2009 »
Uh Dare a si ti pisao ovih dana  :)
Pogledao sam stranicu INTERVIEW,svaka cast na onako detaljnom objasnjenju  =""

Zanima me samo sta mislis koje koktele i ostala pica bi trebao da naucim (u slucaju da me to pitaju)???
Da li si ti pre interview ucio neke koktele?

P.S.Vidim da volis rulet mogao si da konkurises za neku pozicuju u casinu,ah tamo je lova  ::yes::

Offline ivan

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #147 on: 21/September/2009 »
pozz ljudi..ide neko za sibenik sutra (22.9). ja sam iz zg-a i imam auto pa ako je neko zainteresiran da podjelimo troskove ili ako neko ima mjesta u autu i za mene nek se javi...hitro :) pozdrav

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #148 on: 21/September/2009 »
THUNDER, ma nije mi bio problem da ispisem nekoliko redova-tu smo da se pomazemo i savetujemo....

Sto se koktela tice ja sam naucio(znao od ranije):
BLACK RUSSIAN, PINACOLADA (verzija sa slagom i bez), SEX ON THE BEACH, B52, YELLOW JACKET,DAIQUIRI, MARGARITA...

Vidis otprilike od svake vrste po jedan, bezalkoholni, layer, Sa ovim ili onim....

Moj savet ti je ako te ne mrzi nauci jos par Ccocktail-a, ali OBAVEZNO-OBAVEZNO-OBAVEZNO nauci 5 vrsta piva i odakle poticu:
MILLER-U.S.
CARLSBERG-DANISH
BUDWEISER-U.S.
HEINEKEN-NETHERLANDS
BAVARIA-GERMANY
GUINNESS-IRISH
CORONA-MEXICO

Mene licno nije pitao, ali zna i to pitanje da postavi....

Puno srece ti zelim na razgovoru, i obavezno javi sta si uradio-DO MOGUCEG VIDJENJA U NEKOJ OD LUKA ZELIM TI MIRNO MORE!!!!!!!

P.S.: Hvala jos jednom na recima HVALE!!!!!
P.S: Sto se ruleta tice, to mi je slika iz mladjih dana kada sam se lozio(bio KLINAC) na to i neko nazovi huliganisanje(tekme,tuce)-nebi sad seo na rulet(i huliganisao se)-ma nema sanse(a vala nebi ni radio)....


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Odg: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #149 on: 21/September/2009 »
-------------------
Ej stari, da bio san i ja u opatiji pred nekih 15dana, i ja sam dobio samo taj mail,,,,i sada cekam datum ukrcaja. nadam se da nece potrajati dugo jer zelim sto prije otici, gusi me zivot ovdje.-))))))pozz


hehe, ma ja josh pod ugovorom do 31.10. na korculi, tak da ono nije mi hica, al isto tako cekan da pojen sto prije...dosadilo mi ode...danu mi reci el si rijesio lijecnicki? ja san bio u petak u splitu, cini mi se da te poprilicno pregledaju, bolje su me pregledali nego u vojsci il ka san isa vozacki polaga, i prilicno temeljit lijecnik onaj, sutra ce mi donit jedna frendica iz splita nalaze, danas me zva doktor, nish mi nije reko, samo da dojen po nalaze, pretopstavljan da je sve okej.
Preksutra cu poslat suzi nalaze mailom pa cemo vidi, isto bi voli zna da bude cim prije jer nekak san napet u vezi svega toga, inace cura mi radi na princess, ona mi svasta tu rekla...ubila me u pojam, nish dobro...sunce joj njezino...ona gre sa u 11 misecu, misli san i ja na princes al taman ka san triba to rijesava nesh se mi pokacimo i qrac, a posto to sve prek nje islo bilo mu u qurcu pitat nju i prijavi se na carnival, sto se tice zivota na brodu poima neman, svak ima svoju pricu, ja san upozno jednu supervisoricu sa carnivala, kaze da joj ludilo bilo, bila 7 godina...i isla bi opet, al imala smrtni slucaj u obitelji pa nemoze vise ici, znan jednog konobara na royalu bio nije se bash proslavio, doso doma sa 500 dolara..., cuo san da na princess dizu baksis u restoranu i josh nekim departmenima...tak da ono to mi se ne svija nikako. E sad sto je najzanimljivije meni od svega toga...cura moja 25 godina, 4 godine navigava, kupila si stan u splitu i auto fin, ova sto na carnival isto tako, stan na korculi i fin autic, ugl ja znan da to necu uspit u hrvatskoj do svoje 30 kak san kreno...

ugl da vas ne smaran to je ono sto san ja cuo od provjerenih ljudi i ovo sto san napisa stoji 100%,

aj ako neko ima od ovi bar waitera sto idu na carnival nek se javu ako stogod bude, ja cu javit definitivno ako shta cujen il mi javu, tnx i poz