Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 246720 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #45 on: 27/February/2008 »
uskor sledi drugi deo
sve isto 5 mb samo se rapid smiluje da pusti upload

opet ce biti komplet sve dva i bice i bice fajl pod nazivom sabrana dela  to ce biti sve od 1 do zadnjeg posta sa koktelima  oT

http://rapidshare.com/files/95391358/kokteli_5.rar
http://rapidshare.com/files/95395288/kokteli_6.rar
http://rapidshare.com/files/95409197/kokteli_7.rar
http://rapidshare.com/files/95466589/komplet_sve_2.rar
stize dalje...

generalni sponzor ovih linkova je karlovacka pivovara :)
(kako imaju dobru pivu ko nije probao nezna sta je pivo to vam govori covek koje popio 140 vrtsa piva, banci smo otkazali reklamu nije dobra samnom buhahahaha  :pop: )
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #46 on: 28/February/2008 »
Skinut i drugi dio.. idemo dalje.. :-))))'
Carnival Elation, here I come..

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #47 on: 28/February/2008 »
kako postati konobar ako ima ko sta dodati nek doda na temu bla bla,da pisemo na jedno mesto ne da rasipamo                                           procitaj prvo ovo gore  :tongue:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kako sto sam obecao sta treba da budete konobar:
1.volja i zelja
2.malo mozga
3.malko vise spretnosti
4.moc ubedjivanja
5.osmeh (znaci kad vam se place morate imat osmeh od uveta do uveta)
6.smisao za humor
7.poznavanje elemenatranih stvari ugostiteljstva
8.kucno vaspitanje
9.zelja za ucenjem
10.ljubaznost

bez ovih 10 osnovnih stvari koje sam napisao nemojte ni da pomisljate postanete konobar jer ako Vam ovo neide djabe se trudite jel vi od plate nezivite zavisite od tipsa, ako mu niste sposobni uzet zadnje pare iz novcanika onda niste ni k od konobara zasto jel samo pravi konobar ce Vam uzeti pare iz novcanika  da bas kod njega potrosite hteli Vi ili ne.Morate ljude uspeti ubediti da nesto naruci ono sto ste vi zamsili li jel znate da opet Vas tips zavisi od kuvara koji Vam hranu sprema jel ako on dobro odradi Vama je tip zagaratovan.Znaci sa kuvarom mora te bit na prst u bulju ako mislite zaradjivati dobro, sve ovo Vam pricam iz licnog iskustva iza mene stoji ime i glas u Novom Sadu, zelim samo da Vam pomognem da iza Vas stoji isto nije svejedno kad Vam dodje neki debil ili neki poslovni covek koji ce Vam ostaviti mesecnu platu u tips.Niti se hvalim niti nista samo zelim da Vam objasnim kako fukcionise masinerija zvana turizam odnosno njen deo ugostiteljstvo , nemoj te se smejati ljudima koji zavrse ugostiteljsku skolu, jel 99% njih moze od Vas nparaviti taku budalu da niste ni svesni svoje nesvesti(kaze moj bivsi tast)... da imate pojma kad vas nesto pitaju ... inace ja sam proveo 7-8 god ugostiteljstvu od obicnog konobara do sefa sale sa sve tri razreda srednje skole... jedino mi je zao sto nisam imao novaca da iskolujem do kraja...Znaci ako nekom treba pomoc javite pomoci cu u svim domenima...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Pero

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #48 on: 28/February/2008 »
hvala mihajlo,gle vozaju me od 12 mjeseca i nikak da stignem da taj brodić

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #49 on: 28/February/2008 »
sve zajedno od prvog do zadnjeg posta o koktelima  http://rapidshare.com/files/95486180/sabrana_dela.rar uzivajte  oT
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #50 on: 03/March/2008 »
osnovne podele pica:
1.bezalkoholna podpodela-> gazirani i prirodni
2.alkoholna -> piva, vina , zestoka pica , likeri

alkohol.
osnovne podele:
piva->tamna-svetla
vina->crna-bela-roze-penusava-dezertna ->(redjam po kvalitetu od nagoreg ka najboljem) -> stono.polustono,kvaliteno, visko kvalitetno

lekeri-> slatki-polu slatki- gorki

viski->obican,burbon(americki)->razeni,jecmeni i po godinama starosti

konjaci(pravi su jedini francuski iz pokrajne konjak sve ostalo su brandy)-(po godinama satrosti od najmlajdeg do najstarijeg) -> vs.-vsp.-vosp.-x.o.

dezertna vina-> polu slatka-slatka

serviranja:
*viski u viski casu obino ima zapremnu od 2.5dl normativi u okruzenju su  3ml ili 5ml sa ledom ili bez po zelji gosta

*konjaci u napoleon casu ili konjak casu koja se predhodno zagreva da konjak pustio buke ili ti miris postoje specijalne podmetaci za case za goreonikom i prilog mozete dodati par zrna kafe po zelji gosta (nikako stavljati led )

*crna vina idu u crveno meso i divljac, sipaju se u nizu casu 2/3 zbog bukea odrzavanje 18-24 stepeni
*bela vina idu uz bela mesa i ribu, spipaju se vecu casu isto 2/3                  odrzavanje 10-12 stepeni ovo su case sa stopm
*penusava vina casa za sampanj 2/3 moze malo jace                                 odrzavanje 0-5 stepeni na ledu


kad uradim radnicima plate sledi nastavak...  oT
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline mir1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #51 on: 06/March/2008 »
Francheska ti si bila na carnivalu bar waitress, i cini mi se da si napisala da je plata oko 1000$ plus sam placas put i uniformu, sta kazes na ovo
Bar Stewards/ Stewardess (Cocktail Waitress / Waiter)  - responsible for serving alcoholic beverages to passengers in lounges and on decks - Some experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1400- 2200 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Bartender

francheska

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #52 on: 18/March/2008 »
 oT oT oT
Na CArnicalu plate ni u bunilu nisu tolike
na 15 dana primish po 527 $
uniforma kada krochish na brod iznosi oko
200$ pa chak i vishe
a za ostal epozicije takodje nemam komentar
shto se plate tiche
za svaku poz. umanjite platu za po 500$ ili chak 700$
ponavljam ovo je stanje na Carnivalu

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #53 on: 19/March/2008 »
Kako je bre jedan poznanik na Carnivalu kao waiter izlazio sa oko $3000 na kraju svakog meseca onda?

francheska

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #54 on: 19/March/2008 »
i idemo malo chitamo textove ,pozzicije lalalalal
daj choveche ne iritiraj ....ja sam radila kao
ass.weiter a to je velika razlika a i kao bar weiter
,u baru sam znala indusa koji je najbolji na carnivalu
koji pun try nosi na glavi i igra i koji mi je jedini pomogao
da skapiram job posle collega i uveo me u isti ,koji je zaradjivao
9000$ mesechno da dobro chitash a 7000$mu je neki minimum
pouzdano znam jer ima tabla sa zaradama bar weitera i tendera
ispraed bar offisa posle svakog cruza i nedelje i mesechni izvod
a ja pishem dragi moj za posao ass.weitera
a to je rad u restoranu kao pomocnik

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #55 on: 20/March/2008 »
A, sorry.
Nismo se razumeli. Ass waiter znam da ima slabiju platu. Verovatno zavisi i od broda.
Mene interesuje platica za poziciju bar waiter-a.
Ti si bila, tako da mozes da pruzis informaciju iz prve ruke :)

francheska

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #56 on: 20/March/2008 »
[mogu al necu ...ha
bizniss secret...ma za bar weitere puh
pa zavisi od svega ,broda,koliko dana ti je cruz,
7 i 14 dana slabiji kesh ,gosti se po portovima  nalivaju
a 3,4 ,5 dana cruz super kesh ali zvisi i od tvog
zalaganja kao i od bar menagera a i od rasporeda
gde radish ....variraju od svega toga ...ali
mozhe da se zaradi wepo bash bash ..
ja sam opisala primer indijca koji je lud chovek
radi vec ihajjjjj,ma priche ima da te hipnotishe
upio bi brod a ne pice od njega

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #57 on: 21/March/2008 »
ha...benti.

Evo proslo je dobrih 5-6 mjeseci otkad sam isao na prvi interview (i uspjesno ga prosao).
U medjuvremenu sam odradio sve moguce pripremne radnje (napravio "medical",izvadio americku vizu...kupio cak i *ebene cipele).
Dva puta sam dobivao novi Disney-ev COE letter (confirmation of employment),ali datum odlaska nikako nije stizao.
Na kraju je i meni,ali i mom agentu (uspinjaca- i svaka im cast sto su i oni rekli da je to vec predugo cekanje) pukao film i prije dva dana mi je dogovoren telefonski interview za novu kompaniju.
(Oceania cruises)

Zena me je nazvala...desetak minuta smo cakulali na engleskom i ponudila mi je mjesto samostalnog bartendera-bez 10 nadredjenih i bez ikakvih priprema.
Odmah u vatru...
(Agent me prca da sam jedini covijek koji je u tri interviewa dobio tri promocije a da broda jos nije vidio...ako ne odem sad na slijedecem cu razgovoru vec biti manager... kenjam... )

Buduci da su uvijeti bili dobri-odmah sam pristao,ali uz jednu molbu-da krenem sto prije-u suprotnom prihvacam onu kompaniju koja me prva nazove.
nakon 10 minuta je stigao SMS.
kreces 31.03 iz Marseillea-France.
cool...javio sam agentu da prihvacam i spremio se na 10-dnevnu nervozu prije polaska.

Danas su mi ipak javili da je doslo do promijene i da definitivno krecem 04.04 iz Barcelone te ime broda na koji se ukrcavam.(brod se zove Regata-firma je Oceanija cruises)

Brod je 3 puta manji nego onaj za koji sam vec imao spreman ugovor,ali(navodno) puno luksuzniji i ima puno raznolikiji cruise.
Cijelo lijeto smo po razlicitim europskim gradovima,a na jesen krecemu u Brazil,Tahiti, Australiju,baltik,hong-king-kong i neko indijsko selo.

Za placu nemam blage veze kolika ce biti,ali to je ionako najmanja stavka u cijeloj odluci.
Tu na netu sam upoznao jednu malu slatku grkinju s Krete,a ispalo je da brod pristaje bas u njenom gradu...cool.

Da mrvicu skratim,uskoro ocekujte izvjestaje dogodovstina s broda- popracene slikama,uglavnom foto-montazama mene i neimenovanih mulatkinja u (za vas) degutantnim pozama.

U svakom slucaju-zelim vam sto manje Tsunamija i ostalih potresa...a ja se posvecujem starijim,dobro potkozenim gospodjama s najmanje tri kriticna infarkta u povjesti bolestti.

I naravno...napisao bih-francuskinje operite se-stizem,ali buduci da krecem ipak iz Spanjolske-mogu samo reci hasta la vista baby...izdepilirajte se-tata je na putu!!
arivaaa,arivaaa!!! 

E,sad...zna li itko ista o ovoj 'barkici'(da ponovim...Oceania cruises-brod se zove REGATA) i da li je bio itko na njoj.
sve pojedinosti su vise nego dobro dosle...

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #58 on: 28/March/2008 »


E,sad...zna li itko ista o ovoj 'barkici'(da ponovim...Oceania cruises-brod se zove REGATA) i da li je bio itko na njoj.
sve pojedinosti su vise nego dobro dosle...

Vidin tico nabrijan si ti neki igrac, nekako mi se cini da ces se brzo ispuhat, ali dobro je bit tako optimistican before shit hits the fan, "samostalni bartender" kako ti kazes je jedna koliko se sjecam prometna pozicija, taman mu das life jacket, pozoves na safety meeting a on/ona ode...bit ce malo manje tih izleta tvojih, vjeruj mi, na tvoju srecu/nesrecu nas 'rvata imas na palubi i dole u makini (pozdrav Igore, legendo!!!), mozda ti i nas barba bude sada, iako mi se cini da je Jure na Insignia koja ipak cesce svraca "ugrad", a ono malo sto je ostalo tamo po efenbiju ne znan vise, mozda oni mali goran samo... ali dobro, nazad na temu, javi se za par miseci kako je i sto je. Vama su kabine kraj crew-bara dole, ali ne brini nece ti smetat, ionako zavrsavas kad posten svit vec spava. Ako je Jozo safety, samo ga posalji odma u onu stvar odma' s vrata, shvatit ce on - samo ne spominji Dinamo...
E da, brod je Regatta, s dva "t"...

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #59 on: 29/March/2008 »
Nisam ja,majstore uopce nabrijan...niti nesto letim od gusta.niti imam 18 godina pa mi je ovo prvi takav posao i jedva cekam da uletim u avanturu.
Bilo bi mi draze da mi ima netko pokazati,a da se ja malo slepam za njim,nego da me odmah uvale u nesto sto se sigurno puno razlikuje od svega sto sam do sad radio.
Nije mi svejedno i puno bi mi bilo draze da su se ovi s "Disneya" malo pozurili,nego sto idem tamo di idem.

Moj post je bio uglavnom sarkastican-nikako samodopadan.
I uopce ne brijem da je posao lagan ili da idem tamo uzivati.
Ali ako ne mogu sebi naci neku minimalnu kvalitetu zivota ili gust u necemu na brodu van posla-onda cu se sam iskrcati...umjesto da kukam kako mi je tesko i zalosno.

Osim toga-nakon sto sam dobio njihovu listu Cocktaila i recepte-skuzio sam da ih znam raditi mozda 10 posto-za vecinu nisam niti cuo...i zato bi mi puno draze bilo da imam od koga samo gledati mjesec dana-nego da me odmah uvale na tu poziciju.( a dobra vecina se sastoji od nekih usranih votki i ginova koje ne mozes naci nigdje u svijetu-jer se rade isjkljucivo za tu kompaniju...plus sto su recepti nekih od najpoznatijih svjetskih cocktaila napisani bez 2-3 sastojka-pa nisam siguran niti da su im drugi recepti napisani onako kako se stvarno rade)

Ni ne cudi me da je pozicija barmena tamo prometna.
Puno manje stresa treba za biti mazac ili cistac ili (sto su daleko najnize pozicije "doli") i zadrzati se par godina u makini,nego kad te svaki gost prca kako god pozeli i nakon tri greske picis doma.
a svaki tjedan imas novih 800 od kojih ce te dobar dio "natezati"-najteze je raditi s ljudima-a to nisam ja izmislio.

ma nema veze...u cetvrtak sam na 'kaicu"...a dalje cemo vidjeti...

Ocu,ocu-pozdravit cu ih sve nase tamo
reci cu im da ih  "master' pozdravilja :))
Regatta ili Regata-nije me puno briga...naucit cu kad dodjem tamo.(pod uvijetom da me ne posalju cim mi stave "Life-jacket on"
javljat cu se ja tu-bez brige... +U+

...i ako cu biti iskren...malo me stisla prpa...nikako od mora ili od broda ili od nostalgije...nadisao sam se soli u 34 godine i navozao po neverinima i zivio sam-i u tudjim gradovima i tudjim zemljama.
mene je frka hocu li ja to znati odraditi kako treba i hoce li mi tamo netko imati strpljenja pokazati sve kako treba.
A ljudi i kabina-to me previse ne muci.

Nego,zaboravija san..."efenbi" ti se pise F&B...kad te  bas toliko muci pravilno pisanje.