Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 246059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #60 on: 02/April/2008 »
Vidim da je neke zanimalo skole barmena pa reko cisto da kazem da onima kojima to odgovara, da postoji i u Novom Sadu skola za barmene, i da je cena tecaja 250 eura. Nema tacno odredjen datum kada se krece sa kursom, nego u fazonu kada se sakupi otprilike 10-15 ljudi, onda se krece sa radom. Kada se pocne sa radom, ,,predavanja'' su svakog ponedeljka i utorka, ali ne znam tacno od kad do kad. I naravno...ova diploma je medjunarodno priznata! Barem koliko sam ja cuo! Ukoliko nekome treba vise informacija neka javi, pa cu se potruditi da ih saznam!
Sto se mora...nije tesko!!!

0303

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #61 on: 13/April/2008 »
Konkurisala sam za Princess i Cunard za waitress.
Ako neko ima iskustva sa njima, neka se javi, mala pomoc bi mi svakako dobro dosla

0303

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #62 on: 13/April/2008 »
Ok, hvala, a za intervju?

Offline bluedolphin

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #63 on: 14/April/2008 »
imas pitanja u rubrici intervju, gledaj malo forum, nacices sve :-))))'

0303

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #64 on: 14/April/2008 »
imas pitanja u rubrici intervju, gledaj malo forum, nacices sve :-))))'
Dobro, dobro, nemoj da se ljuti

Iron Butterfly

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #65 on: 16/April/2008 »
Pozdrav svima.
Ja sam ovdje nova sa postovima, ali pratim vec neko duze vrijeme desavanja i stvarno sam prezadovoljna.
Hvala svima koji odvajaju vremena da podijele svoja iskustva sa drugima.
Ja sam bila nedavno u Zg/u i prosla intervju za bar waiter/a, ali prije toga moram ici na 'college training'.
Moze li mi neko opisati opsirnije sta se tu tacno desava?! Koliko radis, koliko te placaju i koliko to traje?
Hvala unaprijed! 

haker

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #66 on: 17/April/2008 »
Pozdrav svima.
Ja sam ovdje nova sa postovima, ali pratim vec neko duze vrijeme desavanja i stvarno sam prezadovoljna.
Hvala svima koji odvajaju vremena da podijele svoja iskustva sa drugima.
Ja sam bila nedavno u Zg/u i prosla intervju za bar waiter/a, ali prije toga moram ici na 'college training'.
Moze li mi neko opisati opsirnije sta se tu tacno desava?! Koliko radis, koliko te placaju i koliko to traje?
Hvala unaprijed! 
Ako si prosla za Carnival to znaci da ces da ides na jedan od dva broda (Fascination ili Paradise) gde oni imaju college gde obucavaju bar waitere, obicno je to grupa od 20 tak ljudi i to je kao da si u skoli sa casovima pre podne i to traje nekih oko 4 nedelje. Plata ti je dok si tamo $200 za to vreme, a posle ides na drugi brod gde im je potreban bar waiter kad zavrsis college postajes bar waiter, a do tad si bar-trainee.
pozdrav

Iron Butterfly

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #67 on: 17/April/2008 »
Da li je mogao kraci a jasniji odgovor?
 no;;;

Hvala ti puno!

Pozdrav i tebi...

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #68 on: 17/April/2008 »
Eto vidis, o tome nije niko pisao...
Interesantno, nisam znao da tako ide!

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #69 on: 29/April/2008 »
Na ovoj kompaniji (oceania cruise line) je malo drugacije...ako ne prodjes interview direktno za bar waitera-pocinjes od nule.
To najcesce znaci kao jedan iz gally utility-a.(iliti cistac,nosac i potrcko u glavnoj kuhinji)...nakon toga dobivas promociju za deck stewarta ili ass. restaurant waiter-a...ako se tu pokazes dobar,mozes ocekivati promociju za bar ili restaurant waiter-a.
nakoj 2-3 ugovora mozes ocekivati promociju u bartendera.
Nakon toga se u piramidi nalaze senior bartender pa u istrom rangu somelier...pa head bartender(i u istom ili neprimjetno visem rangu "Cellar master"-sef vinskog podruma)...pa eventualno Bar-manager (na ovoj kompaniji te pozicije vise nema i sve spada pod restaurant-managera i naravno pod F&B managera).
Sve u svemu-ako dodjes na brod krenuvsi od nule-treba barem 2-3-4 ugovora da bi se napredovalo do pozicije s "prihvatljivom placom" (citaj oko 2500-3000 dolara sto ukljucuje i napojnice[head waiteri ili bartenderi]).

Sve sto se radi je jako razlicito od "kopneno-europskog" stila.
Ova razlika se prvenstveno odnosi na recepte i nacine posluzivanja pica.
To i nije neki problem...jednom kad se ovlada terminima koji se koriste u "americkom nacinu"-problema vise nema i sve postaje puno,puno jasnije.
Nakon nekog vremena vecina stvari postaje pre jednostavna i americki zakamuflirana-jeftina roba u svjetlucavoj ambalazi...prilicno nemastovita-i uglavnom je opci osjecaj-prodavanje muda za bubrege.(to ti je ono kad uniforma na tebi izgleda stvarno finjak i "figuras" super,ali ti se u njoj osjecas kao da si kupio zadnju stracetinu na pijaci i gadi ti se obuci je...puno,puno slicnosti s vojskom.
Sve u svemu-za "nase" ljude je pametno krenuti s pozicije Bar waitera (jer se tu uce temelji-neophodni za dalje...s te strane sam lagano "zakinut') i pod uvijetom da se pokazes kao dobar bar waiter,vec slijedeci ugovor mozes ocekivati mogucnost promocije (ili svakako polazenja tecajeva i traininga) za bartendera.

Osnovna razlika na ovoj kompaniji je sto bar waiteri imaju zagarantiranu minimalnu placu(oko 250 dolara) a sve ostalo im je postotak od prodaje(18%).Bartenderi imaju garantiranih 2200 dolara a ako skupe nesto "tip-a"-on bude u gotovini i o njemu se puno ne prica-ali nemamo postotak od prodaje...na 6 bartendera koliko nas je na ovom omanjem brodu-do sada je prosjek u tip-ovima od 700-1200 dolara mjesecno(ovisno o baru na kojem radis i o servilnosti i snalazljivosti).

Sto se tice posla kao Bar-waiter...sve ovisi o tebi.
Radim naizmjenice sa 7 bar waitera i razlike u njihovim zaradama su enormne.
Jedna mala tajlandjanka koju jos uvijek tjeram da mi narudzbe daje na papiru(jer ju ne razumijem skoro nista) zna na "mom" baru u jednoj smjeni od 2-3 sata,zaraditi i preko 100 dolara na placu.-normalno da ostatak dana skakuce i cvrkuce okolo.
Na istom tom baru u istom Happy hour-u druga waiterica(ukrajinka) zaradi jedva 15 dolara.
Osobnost,brzina i iskljucivo USPUTNA animacija gostiju je tu presudna.

S druge strane,ako je waiter tebi olaksao zivot-donio case,pripremio dekoracije,odrzavao svoj 'station"( iliti dio ispred bara ili stolove za koje si ga zaduzio-dodatno ces ga nagraditi...kucat ces neke od
 svojih racuna na njegovu karticu (ponavljam-bar waiter prima postotak od svake naplacene cuge,a bartender ne-bartender ima fiksnu placu na ovoj kompaniji).
Naravno-da te itko od sefova vidi da na taj nacis zaradjues za Waitera-dobio bi trenutno warning (3 warninga=otkaz).
Sve u svemu-tek sam pohvatao konce na ovom Brodu i skuzio kako sto funkcionira.
Unatoc tome sto imamo navalu otkaza (i someliera i bartendera i bar servera),meni se tu polako  pocinje svidjati.
Post je malo "poduzi",ali mozda nekome bude od koristi.

Offline Ivannn

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #70 on: 04/May/2008 »
 Pozdrav svima! Ja sam poceo sa sredjivanjem posla na brodu prije mjesec dana. Dobio sam poziciju "Bar waiter". Na moje veliko iznenadjenje letim 11.05. tj. sad u NEDELJU. Nemam puno iskustva kao konobar, pa me malo strah kako cu sve da pohvatam kad stignem. Znanje engleskog mi je srednje dobro, pa me i zbog toga strah  :( Jos ne znam tacno na koji brod idem, ako neko leti kad i ja bilo bi fino da napise, pa da ne brinem bas toliko oko svega :) Sve se prebrzo odigralo, ali ko zna zasto je to dobro :))

Offline Ivannn

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #71 on: 08/May/2008 »
 Mala ispravka vezano za bar college.
Sada se ide na "Fascination" i "Ecstasy". Ja idem na Ecstasy, pa vicite ako idete na isti, da se medjusobno ispomazemo :)

Pozdrav!

BlackyOS

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #72 on: 03/June/2008 »
Ako itko treba rijec ili dvije o bar collage-u na liniji carnival neka se javi PM.
Rado cu pomoci neodlucnima...evo ja sam ga upravo zavrsio....

Pozdrav svima



Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #73 on: 03/June/2008 »
Ako itko treba rijec ili dvije o bar collage-u na liniji carnival neka se javi PM.
Rado cu pomoci neodlucnima...evo ja sam ga upravo zavrsio....

Pozdrav svima




postavi javno nemoj se stidis  :yahoo: :tuctuc:
na glupa pitanja neodgovaram !!!

jovca

  • Guest
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #74 on: 06/June/2008 »
Evo najzad sam zavrsio sve papire i putujem u nedelju ujutru.
Inace dobio sam poziciju bar ser. na Ecstasy ali to je prvo obuka pa onda cemo videti kuda.
Ako ima jos neko da putuje u nedelju neka se javi zajedno je lakse. :D :D
Eto toliko za ovaj prvi put.
Sve pohvale za organizaciju foruma (pomogli ste mnogim ljudima i sebe ukljucujem u tu grupu).
Pozdrav i mirno more svima. :D