Author Topic: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)  (Read 248048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #225 on: 18/May/2010 »
bio danas u EPu radi posla u Bar departmentu pa su mi dali neke materijale i rekli da se vidimo na interview-u za Royal kad bude.
A sad kad sam doma dosao vidim da su materijali za Bar Server. Da li je to isto sto i Bar Steward ili nesto drugo?
moze mala pomoc, pogotovo me zanima dio o zaradi...


hvala

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #226 on: 18/May/2010 »
Bar steward, server, waiter, sve ti je to isto, nemaš brige, za zaradu neznam tacno za Royal kako je, al sam pricao sa nekim momcima koji su bili na Celebritiju, oni su u sklopu Royala ili tako nešto, i rekli su mi da nisu ispod dve hiljade mesecno. Kao bar steward ti je dobro cak i na Princessu, koliko prodas 15 % je tvoje, pa ako se malo potrudis mozes lepe parice da zaradis. Mozda se malo duze ceka za ukrcaj u bar department-u al se ipak ispalti. Pozdrav!

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #227 on: 18/May/2010 »
Bar steward, server, waiter, sve ti je to isto, nemaš brige, za zaradu neznam tacno za Royal kako je, al sam pricao sa nekim momcima koji su bili na Celebritiju, oni su u sklopu Royala ili tako nešto, i rekli su mi da nisu ispod dve hiljade mesecno. Kao bar steward ti je dobro cak i na Princessu, koliko prodas 15 % je tvoje, pa ako se malo potrudis mozes lepe parice da zaradis. Mozda se malo duze ceka za ukrcaj u bar department-u al se ipak ispalti. Pozdrav!

puno ti hvala... meni osobno najvise sumnjivo da me zele progurati tamo, a nemam iskustva u tom segmentu.
Al eto zelja mi je bila u Bar pa su me valjda poslusali. :)

Offline ivica1403

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #228 on: 16/June/2010 »
Moze li mi neko reci uslove na .celebritycruises companiji u bar departmentu,Unapred hvala

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #229 on: 19/July/2010 »
Runner sa Sensationa - Nakon prve sedmice bio je prvi bar college test. Test je bio potpuno isti koji je postavljen ovdje (broj jedan). Pored bar college test-a bio je i test iz Safety rules, i to nije bilo neki problem.
Da se uci -uci se, da se radi - radi se, ali ako se dobro covjek pripremi na sve to sto ga ceka (iako se ne mozes sasvim pripremiti jer sve premasuje tvoja ocekivanja, ali definitivno ovaj forum itekako pomaze, pomaze razgovor sam sa sobom, pomaze samoohrabrenje, pomaze jasan cilj i namjera i plan zbog kojeg se covjek odluci za posao na brodu) jednostavno ne bude toliko strasno (bar evo za prvih 7 dana)!!!

Offline g.shop

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #230 on: 19/July/2010 »
neznam za royal ali na carnivalu bar steward nesluzi goste niti prodaje pice vec priprema bar i skuplja case. jednom recju rade kao crnci. a kinta je veoma slabo. vecinna bar steward je iz indinezije ili filipinci. ovo ti je za carnival. mozda je na drugim kompanijama drugacije. bar tender radi u sanku sprema koktele, bar waiter slusi goste prodaje im pica a bar steward sve to pocisti na kraju dana. za bar stewarda ti netreba iskustvo niti neko preterano znanje engleskog. jos jednom ovo je na carnivalu. ali posao je svuda manje vise isti.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #231 on: 21/July/2010 »
Moze li neko napisati iz licnog iskustva za Bar waitera tj. servera koje je radno vreme ? Koliko imas free time? I zanima me ako nekoliko gostiju usput te pita da doneses neko pice ,kako moze sve to da se upamti? Tj. da li Bar waiteri mogu da donesu samo jednu porudzbinu a ako drugi gost pita u medjuvremenu da donese i njemu npr. koktel, waiter kaze Please  wait?

.

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #232 on: 30/July/2010 »
Moze li neko napisati iz licnog iskustva za Bar waitera tj. servera koje je radno vreme ? Koliko imas free time? I zanima me ako nekoliko gostiju usput te pita da doneses neko pice ,kako moze sve to da se upamti? Tj. da li Bar waiteri mogu da donesu samo jednu porudzbinu a ako drugi gost pita u medjuvremenu da donese i njemu npr. koktel, waiter kaze Please  wait?



Lapidus radno vreme ti je 24h , jer ti si takoreci na raspolaganju svo vreme !!!  sto se tice primanja porudzbina , cenim da je to tvoja stvar kako ces, ti mozes u slucaju da ti je dobro pamcenje da doneses i tom gostu, koktel, short drink, ali pod uslovom da ti ovaj pre ne ceka ....

Offline sego_v

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #233 on: 09/August/2010 »
Pozdrav svima! Da li se u svakoj kompaniji pohadja koledz test? I, da li na tim predavanjima dobijamo sve neophodne informacije i materiju za polaganje tih testova(tj. da li polaganje tih testova u tom slucaju zavisi samo od nas samih, da li ih spremimo kako valja)? Da li na tom koledzu imamo dosta vremena da se kvalitetno pripremimo za te testove? Unapred hvala!

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #234 on: 19/August/2010 »
Prosla sam intervju za bar server na Royal Caribbean, jel ima neko ko je bio na Royal Caribbean?

Offline Milosevic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Bartender
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #235 on: 31/August/2010 »
Dobio sam datum    9 Septembarkrecem od  Rim,Italija-------------- Celebrity Equinox------------------ ima li koga na taj datum

Offline sky glider

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #236 on: 31/August/2010 »
I ja sam prosao intervju u Beogradu 23. avgusta za Princess i dobio mesto bar steward tj. bar waiter. cestitam ostalima!

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #237 on: 19/September/2010 »
Lapidus radno vreme ti je 24h , jer ti si takoreci na raspolaganju svo vreme !!!  sto se tice primanja porudzbina , cenim da je to tvoja stvar kako ces, ti mozes u slucaju da ti je dobro pamcenje da doneses i tom gostu, koktel, short drink, ali pod uslovom da ti ovaj pre ne ceka ....

Radno vreme ti je oko 10 sati dnevno... Nekada i 12, ali bar department je daleko najopusteniji u celom Hotel departmentu, sto cete i sami videti...
Te price 24h dnevno su cisto zastrasivanje.... Samo opusteno, hrabro, sa verom u sebe i jasnim ciljem u glavi i nece biti nikakvih problema!
Pozdrav i mirno more svima!!! :)
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline the_dogg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • Pisem knjigu: Kako prezivjeti drugu sesiju !
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #238 on: 24/September/2010 »
Ja sam bio na itervjuu za bar servera.
Nisam prosao zato sto nemam relevantno iskustvo  iako imam bar 4 godine iskustva rada po kaficima.
Na intervjuu sam pitan za radno iskustvo, a kada sam dao odgovor sledece pitanje je bilo da li znam da napravim neki koktel. Kada sam rekao da ne znam dobio sam odgovor da bih za posao bar servera morao znati da napravim bar 10 najpopularnijih koktela. Na moje pitanjezasto bar server treba da zna da pravi koktele odgovor nisam dobio. Receno mi je samo da se vidimo u januaru ponovo, a da do tada naucim da pravim bar 10 koktela, strana piva, razlike izmedju viskija,vrste tekile, votke. Sve sem koktela znam. Ne razumem zbog cega bar server treba da zna da pravi koktele kada za to u baru postoji bartender.
Da li neko moze da mi pojasni da li mi je pravljenje koktela potrebno ukoliko konkurisem za bar servera/waitera?
Naj komicnije u celoj ovoj prici je to sto sam prilikom predavanja dokumenata u employment-power tj gospodji Sandi Tadic  rekao da ne znam da pravim koktele na sta sam dobio odgovor da mi to za bar waitera nije potrebno i da cu to vremnom nauciti na brodu, a onda na intervjuu sok pitanje DA LI ZNAS DA PRAVIS KOKTELE.

Sastav koktela mora znati konobar, jer ti dolazis u taj prvi kontakt sa gostom, ne barmen.Firma zeli da zna da ima kvalitetnog konobara, pa tako kad dodje u kontakt sa gostom da zna izrecitirat sve il djelimicne sastojke nekog koktela.To rade jer zele smanjiti mogucnost tuzbe.Vecina gostiju boluje od ove il one alergije, neki jednostavno ne vole neki sastojak pa zatraze da ga izostavis, dok drugi zele probati nesto novo i pitaju te za sastojke lupam Zombie cocktail.
Ovo sve znam iz licnog iskustva, ne bi vjerovao kakvih ljudi ima.Meni covjek dolazi i trazi mi vino.Donosim mu, na sta bi njegova iduca reakcija bila: Hmm, ovo vino je 2005 godiste.Molicu da mi nadjes 2004,to je bila dobra godina. :banana:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bar department (Bartender, Bar waiter,...)
« Reply #239 on: 24/September/2010 »
Normalno da trebash sve znati rade.

Ja sam sad radio na sezoni kao konobar a znam sve koktele. mislim sve. 100-120 komada.

4 konobara radila. Ja svaki dan bar 100 komada prodam. Njih troje ako uspiju 50 zajedno. Nisu imali poima o koktelima. Pogotovo gost naruci nesh sto nije na meniju a oni ko iz topa nemaa. Recimo nismo imali mojito. Nije bilo mente. Sve talijani oce mojito. Doje njih 8, oce mojito. Ovi kazu da nema i sad ili se talijani dignu i odu ili pivo naruce. Neki naruce kapirinju al to je ono... Dok recimo komotno kazesh nema mojito jer nema mente. El moze capirisima. Isto sve ko mojito samo bez mente. 90% ih uzme i niti jedan se nije zalio niti vratio koktel.