Author Topic: Spor sa Princessom  (Read 2756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brodoglasnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: BFST
Spor sa Princessom
« on: 10/October/2017 »
Ljudi hteo bih da pitam za savet ili ako je neko imao slicna iskustva.
Cela sityacija se desila u dishwashu dok sam radio kao buffet trebalo je sa donje police plasticnog trolija podici kutiju sa silverom koji zna biti tezak i 20 kg kad su nozevi u pitanju.
Svi koji su videli troli i kako malo prostora tamo ima znaju da nije moguce podici kutiju iz cucnja je morate da je izvucete s police k sebi zatim nagore podici.

No, da skratim nakon toga pocinju bolovi u donjem delu ledja. Dr nista, 24 h slobodno prvo i painkilleri.
Zatim me vratio na poso ali bol i dalje cak i kada ustajem iz kreveta, kaze spazam, daje mi neke gluposti tablete paracetamol i painkillere.
Kazem da be mogu da radim daje mi slobodno 8 sati da se oporavim. Naravno nema promene za 8 sati uvece sam opet na poslu.
Ostalo manje od mesec dana ugovora razmisljam samo kako da izdrzim od bolova. Salju me na rentgen na brodu utvrde da imam skoliozu i discus herniju i nista vise.
Zavrsim ugovor nekako.

Znaci, nije medical off. Bolovi se nastave krenem sa fizikalnom, malo bolje ali privremeno.
 Obratim se advokatu za savet. On uzme moj slucaj. Uradim Magnetnu rezonancu o utvrdi se da pored skolioze imam deformaciju izmedju 4 -5 prsljenja.
Princess mi isplati ubrzo troskove racune lecenja oko 1000 dolara i dve neto plate posle zavrsenog ugovora i pritom ponude 5000 s tim sto advokat uzima 33% to je znaci 3000 za mene.
Princess odbije da ponudi vise a moj advokat insistira da dodjem u majami na procenu kod njegovih doktora i kod princessovih doktora u evropi radi vestacenja.
Ja sam bio spreman da uzmem tih 3000 ali on kaze ne. Jos uvek ne znam sta mi je ciniti.

Da li se izlazem nekom pravnom riziku ako odem tamo da li neko zna? Tj da li oni mogu u slucaju da krene proces da traze kasnije troskove sudjenja od mene?
On kaze da to nije tako u americi. Kaze da Princess kosta vise moguce sudjenje i dnevnice advokata nego da meni isplate bar 3 puta vise od ovoga sto nude.
Radio sam kao buffet. Ceo slucaj se desio pre skoro 2 godine.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Spor sa Princessom
« Reply #1 on: 10/October/2017 »
Tesko tu tebi ko moze sta naplatiti iz Amerike u Srbiji. Ja bih isao do neke lepse cifre. Cim se advokati upletu, kompanija uglavnom popusti...pogotovo ako imas osnova za slucaj.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Brodoglasnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: BFST
Re: Spor sa Princessom
« Reply #2 on: 11/October/2017 »
Mislim iskreno ne bih iso na sudjenje i proces a mislim da ne bi ni oni jer ih njihovi advokati deru. Advokat mi kaze da cim podignu slusalicu im lezu pare. Tako da se nadam nekom vansudskom poravnanju posle te evaluacije kod njihovih doktora ako vec moram da idem na to tamo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Spor sa Princessom
« Reply #3 on: 11/October/2017 »
Kako izgleda to sa kutijom i silverom, msm, ja sam radio u dishwash-u i nikad nije bilo sličnog problema.
Postoji mogućnost da izgubiš na sudu, to što su ponudili settlement, ne mora značiti da ćeš dokazati da je kompanija kriva za povredu.

Quote
Salju me na rentgen na brodu utvrde da imam skoliozu i discus herniju i nista vise.
Zavrsim ugovor nekako.

 

Ovo mi nije najjasnije. Poslije utvrđene skolioze i discus hernie nisi smio nastaviti ugovor. Da li se na tome bazira tužba?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Brodoglasnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: BFST
Re: Spor sa Princessom
« Reply #4 on: 11/October/2017 »
Kad podizes sa donje police trolija moras da izvuces kutiju pa da je podignes, odnosno tu bi trebala da bude druga osoba koja bi gurnula troli kad podignes kutiju sa police. Cak ni supervizor nije znao kako to moze covek sam po pravilima kompanije i liftinga da izvede. Ili bi u cucnju morao da ides unatraske i rizikujes da se jos ozbiljnije povredis? A na princessu takodje ne postoji safety bell bar ne za nasu poziciju. Sve je to butadju. Jer radis sa gostima. Ne bih da idem na sud ni u kom slucaju idem na evaluaciju a posle toga cu videti. Ne znam da li oni mogu traziti troskove za svoje lekare i njihovu evaluaciju jer tuzba jos uvek nije pokrenuta a i advokat placa svog doktora takodje. Tako da me ne naguze da jos ja treba njima nesto da platim?

Utvrdili su da imam spinu bifidu samo, to sam pogresno napisao. Discus hernia i deformacija diskova L4 i L5 je utvrdjena po povratku kuci na magnetnoj.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Spor sa Princessom
« Reply #5 on: 11/October/2017 »
Advokat radi za tebe, ako ti mislis da je tih $5000 ok, onda uzmi, ako je povreda nesto sto ce uticati na kvalitet do kraja tvog zivota, onda izguraj do kraja i idi u Majami na pregled, ja se samo bojim da tvoj advokat vise brine za svojih 33% i da mu je malo tih $5000 sto ti Princess nudi, at the end of the day to je njegov posao.
Ne znam sta da ti kazem druze, ako je ta povreda toliko ozbiljna, zasto bi tebe ko onda naguzio, znaci dobices vise para, ukljucujuci i to da ces morati da platis i lekara od tvog advokata.
Najbolje ti je da sednes sa njim i da vidis kolika bi ta cifra mogla da bude, u slucaju da dobijes, pa onda da vidis da li se tebi to isplati, u medjuvremenu mozes da se predstavis ovde na forumu i podelis svoja iskustva posto si veteran.
Sve najbolje druze  :clapping: :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Spor sa Princessom
« Reply #6 on: 11/October/2017 »
Obavezno proveri sa advokatom ko snosi njegove troskove ako izgubis, kao i doktora. Mnogi advokati uzimaju slucajeve na rizik, no win, no money...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Spor sa Princessom
« Reply #7 on: 16/October/2017 »
A sa kojim si advokatom pricao, nekim iz Srbije?

Offline Brodoglasnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: BFST
Re: Spor sa Princessom
« Reply #8 on: 16/October/2017 »
On tvrdi da i u slycaju da se ne postigne bolja nagodba nece traziti od mene nikakve troskove al ja nesto i ne verujem advokatima na rec... iz majamija.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Spor sa Princessom
« Reply #9 on: 16/October/2017 »
On tvrdi da i u slycaju da se ne postigne bolja nagodba nece traziti od mene nikakve troskove al ja nesto i ne verujem advokatima na rec... iz majamija.

Tako uglavnom ide... Ako dobiju, naplate. Nista tu nije neobicno. Uostalom, svesni su oni da ne mogu ne znam koliko od tebe da naplate...

Svakako, gledaj sta potpisujes.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced