Author Topic: Mornar zauvek. Treci deo  (Read 2154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Niki92Sailor

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Mornar zauvek. Treci deo
« on: 22/October/2017 »
Pozdrav svima, izvinjenje sto me nije bilo a obecao sam nastavak ubrzo.Pre nego sto nastavim sa pricom koja nece da bude nesto opsirna kao predhodne dve da se pohvalim da sam dobio datum za ukrcaj 17.Novembar Crown Princess  :banana: :banana: :banana: idemo u nove pobede i nove avanture :) .Ovako u ovom postu necu bas mnogo da pisem posto sam posle prvog ugovora otisao samo na jos jedan ugovor na isti brod sa potpuno istom ekipom :)


Ugovor je bio sjajan,promocija za specijalistu za nakit,veca kinta koju tada se nisam bas puno trudio sa sacuvam. Negde pri kraju ugovora sam upoznao devojku koja je bila gost na brodu  :nono: :nono: ( nikad to nemojte da radite) zivela je u LA ali je rodjena u Tajwanu.Posle zavrsetka tog ugovora sam spakovao stvari od otputovao za Los Andjeles gde cu da provedem skoro 2 godine,ziveti i raditi koliko sam bio u mogucnosti posto sam bio na turistickoj vizi gde sam na svakih 6 meseci morao da izadjem iz zemlje i posle mesec dana sam se vracao nazad.Da skratim pricu bilo mi je super tamo ali zelja za brodom je bila veca od svega toga tamo sto sam imao.

Izvinjavam se ako ste ocekivali vise,ali ovo je forum o zivotu na brodu tako da ja sam sva svoja iskustva opisao,nema potrebe da pisem o svom zivotu van broda.Hteo bih samo da vam kazem da pratite ovaj forum jer planiram da se prebacim na neku Vlog pricu,jednostavno cu probati da zabelezim svakodnevni zivot na brodu i van njega kroz 6 meseci ugovora  i sve to cu kaciti na Youtube. Bice  veoma korisno za buduce mornare,znaci snimacu sve od bukvalno kretanja sa aerodroma do stizanja u hotel, prve dane na brodu probacu sto blize da vam priblizim kako izgleda raditi i ziveti  na brodu.

Ja cu svoje liknove da saljem ovde na forum i nadam se da ce da vam se svideti... Da imam molbu za savet od veterana kada budem hteo da snimam stvari unutar broda,koda ga pitam za odobrenje ili samo da radim na svoju ruku,mada ne znam koliko mi je to pametno....

Pozdrav i gledamo se uskoro na Youtube kanalu  :plovim: :plovim: :plovim:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Mornar zauvek. Treci deo
« Reply #1 on: 22/October/2017 »
Ovde na Carnival-u na primer, svaka crew kabina ima knjigu punu raznih pravila i procedura, jedan deo se odnosi na "Social Media Policy".
Verovatno određena pravila postoje i u tvojoj kompaniji. Ako nemate ekvivalent ove knjige, onda bi najbolje bilo da proveriš sa nekim iz HR kako je ta oblast uređena.

Offline Niki92Sailor

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: Mornar zauvek. Treci deo
« Reply #2 on: 22/October/2017 »
Tako sam i ja razmisljao da se obratim HR menadzeru, videcu kad odem ovo mi je prvi put da idem na princess u svakom slucaju hvala na savetu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Mornar zauvek. Treci deo
« Reply #3 on: 23/October/2017 »
ako budes vlogovao ili blogovao, zaboravio sam koja su pravila za Social Media,iako sma dva puta radio taj CBT (computer basic training), znam samo da ne smes da iznosis nista u javnost sto ima veze sa kompanijom,i nekom trenutnom situacijom . Ovo sto ti sad budem napisao se stvarno ddesilo pre par godina,za vreme CREW ALERTa na Emeraldu: jedan od motora se zapalio uvece,izbila je uzbuna,ceo crew na svoje pozicije... "Pametna" plesacica (denserka popularno) je uslikala selfie i stavila neki komentar na trenutnu situaciju. Naravno porodica njena,videvsi to, je pozvala HO u Santa Klariti i pitala kako je to moguce da se desava,izginuce itd.....
Situacija se smirila,i ta devojka je vec u prvom sledecem portu otisla zauvek kuci))) Eto to je nesto  :neee: :neee:

takodje,ako si potpisao ugovor,a vidim da jesi,dobio si svoj employee number, idi na: http://portholes.princess.com i uloguj se sa svojim podacima,i u sekciji DISCOVER U,ims sve kurseve sto bi trebalo da znas i ne znas :D pa pogledaj kurs Social Media Policy...