Author Topic: NCL - Not eligible to be rehired..  (Read 2861 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
NCL - Not eligible to be rehired..
« on: 24/October/2017 »
Zavrsio sam ugovor na Getaway-u i nisam se vratio nazad posle vacation perioda.

Dobio sam ugovor za nazad ali se nisam pojavio na sledecem brodu niti su me oni kontaktirali pre toga a i posle.
 Sada sam prosao razgovor za Starboard ali kada su mi proveravali reference rekli su da su od Ncl-a  dobili da nisam eligible for rehire , ali su mi rekli da ih kontaktiram i da ako dobijem da sam eligible for rehire pismo da ce me ubaciti na finalni intervju za shop.

Sta da radim? Koje su mi opcije i sanse da dobijem ovo pismo?
Pomagajte ....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pazi, ostavio si ih na cjedilu, čekali su te, računali na tebe, onaj koga si trebao mijenjati nije htio produžiti ugovor, i ovi na brodu su radili i tvoj dio posla dok se nisu snašli.
Što je vjerovatno najgore, nisu dobili ni riječ objašnjenja.
Da sam ja odgovoran za rotaciju i mijenjanje radnika, prekrižio bih te zauvjek, a vjerovatno bi i velika većina poslodavaca uradila isto.

Ako je netko bio u istoj situaciji i zaposlili ga nazad, to bi me zaprepastilo.

Nothing personal.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #2 on: 24/October/2017 »
Upravu si sefe, kriv sam. za*****ao sam stvar. Da pokusam da se vadim na neki medical problem pa ako upali super? Moze li se makar saznati na koliko je ta zabrana?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #3 on: 24/October/2017 »
Probaj se vaditi, ništa ne gubiš, možda su trenutno očajni za konobarima, ali u isto vrijeme apliciraj na one kompanije koje ne mogu znati za tvoju mrlju iz prošlosti.
Šta te je nagnalo da se ponovo okreneš kruzerima?
Nekoliko godina taj lifestyle je u redu, ali na duže staze jednostavno nije zdravo. Osim ako si oficir.
Ja sam pri napuštanju spalio sve mostove, tako da mi ne bi u budućnosti palo na pamet da se vratim.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #4 on: 24/October/2017 »
Planirao sam da odem jos jedan ugovor na Starboard da skupim kintu za renoviranje stana. Ovo mi je jednostavnije nego kredit. Ono stisnes se 6 meseci ili par godina da otplacujes kredit.. Poslacu mejl sa veoma tuznim i depresivnim sadrzajem pa sta bude :0

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #5 on: 16/January/2018 »
NCL i Starboard sebave različitim stvarima, pa ne znam kakve veze imaju jedno s drugim osim što surađuju na nekim brodovima. Koliko sam shvatio, ono samo znaju da on nije eligible for rehire, ali ne i zašto. Ako je i bio katastrofalan konobar, to ne govori apsolutno ništa o njemu kao o fotografu, a NCL svakao ne bi trebalo biti briga hoće li netko drugi zaposliti nekoga tko očito više nije želio raditi kod njih, tako da to u ovom slučaju ispada kao odmazda što im se nije pojavio kad je trebao, pa je to Starboardovo kopanje na neki način kontraproduktivno u ovom slučaju.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #6 on: 16/January/2018 »
Slazem se sa sefom.Da je odluka na meni ni ja nikad ne bi uzimala u obzir ovakve slucajeve. Ali sa druge strane te razumem. Koliko god nelogicno zvucalo ove pare su "lake". Zacas skupis ako imas neki cilj kao npr. ti. Teskom mukom se zaradi (osim ako imas srecu da si na nekoj finoj poziciji, gde nema cimanja a svega ih je par) ali svakako se lakse skupi novac nego da si kuci. Mene eto cudi da oni imaju "dojavu" da si ti pre radio ali eto proveravaju. Svakako im posalji nesto tipa bolest,
smrtni slucaj, lepo se izvini...ne gubis nista.
Srecno!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: NCL - Not eligible to be rehired..
« Reply #7 on: 16/January/2018 »
Ako nista drugo, sada znas da ne prijavljujes takve reference. Pogotovo jer pozicije nemaju veze jedna s drugom pa i iskustvo na NCLu ti nije bilo relevantno za shop. Mozda bi te iz Stbda primili lakse bez iskustva sa broda. Pricam ti iz licnog iskustva.