Author Topic: cross training-promena departmenta na princesu ?  (Read 3073 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Pozdrav svima,uskoro odlazim na princes pa me zanima kako tamo stoje stvari sa promenom departmenta? posle kojeg ugovora je moguca promena ? Hvala unapred  :wave: :wave:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #1 on: 24/October/2017 »
Teorijski, kada dodjes na svoj drugi ugovor,pa posle dva meseca tog ugovora stices pravo na promenu , sto naravno u praksi nije nimalo lako niti izvodljivo (znam po sebi)!. Moras naravno neke treninge odraditi u tom departmanu za koji bi zeleo da predjes. I najbitnija stvar,bitnija od bilo cega je: moras imati svog coveka u tom departmentu gde prelazis  ::bin-laden::

Kako? Pa lepo. Nekog ko ce te preporuciti i zaloziti se za tebe da sto pre to odradis,jer promena departmanta nije laka uopste... meni je trebalo 4 ugovora da ja predjem u foto!! pa ti vidi.... Da nisam imao 4oro ljudi oko sebe i da 5a menadzerka fotoa,sa kojom sam pricao u periodu od mesec dana gde se promenilo 4 menadzera,ne bih ja jos video te fotografe)) Ovako sad uzivam, i tu sam gde sam...

Pitaj jos nesto ako te zanima...
P.S": gde bi ti sad,tek sto si dosao  u Princess :D ?

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #2 on: 24/October/2017 »
Lepo receno :D Razmisljam jel nikada pre nisam imao prilike da radim cross training,tako da bih zeleo da probam neke druge poslove ako bude bilo  mogucnosti za to,sto zbog vece zarade,toliko i zbog radnog iskustva jel sto vise poslova znas,to je bolje po tebe.. :) Imam pitanje,ako budem hteo da produzim ugovor hoce li kompanija da izadje u susret sa tim,posto bih produzio bar 2 meseca zbog nekih stvari kuci koje mi se ne poklapaju sa vremenom kako trenutno stoje stvari.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #3 on: 25/October/2017 »
Lepo receno :D Razmisljam jel nikada pre nisam imao prilike da radim cross training,tako da bih zeleo da probam neke druge poslove ako bude bilo  mogucnosti za to,sto zbog vece zarade,toliko i zbog radnog iskustva jel sto vise poslova znas,to je bolje po tebe.. :) Imam pitanje,ako budem hteo da produzim ugovor hoce li kompanija da izadje u susret sa tim,posto bih produzio bar 2 meseca zbog nekih stvari kuci koje mi se ne poklapaju sa vremenom kako trenutno stoje stvari.

U poslednje vreme,kolko sam ja upucen, a sve je krenulo na gore od kako smo se pridruzili sa HollandAmerica, znaci ,ako zelis da produzis,to moras odmah u startu traziti, kako bbi ti oni odobrili i onog koga su planirali da te zameni,ostave kuci ili ga posalju na neko drugo mesto... Znaci cim dodjdes posle par dana razgovarajsa menadzerom i s HR da posalju zahtev ,iako te odbiju iz prve,idi opet kroz par nedelja meseci.... 2 meseca tesko da ces produziti ali mesec sigurno...

Sto se tice treninga,moja neka preporuka je da gadjas Internet Managera.... ili ostaj tu u shopu pa se trudi da ubodes Effy! Effy kida sa platama,i as beneficijama))

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #4 on: 13/November/2017 »
Imaj u vidu da si prva 3 meseca na probi, tesko da ce ti tada iko produziti ugovor, tek kad to istekne i dobijes tromesecni aprajzal ili kako se to vec sada zove na Princessu.

Generalno ne znam sta ces bolje od shopa, osim ako zelis da menjas pravac svoje karijere. Pokusaj da se umuvas u Effy svakako, a o promeni departmenta dooobro razmisli. Znam sta pricam, radio sam svasta i pre broda i na brodu dok nisam dosao do shopa i ne bi ga se lako odrekao  :rofl:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #5 on: 13/November/2017 »
drzi se ti Effija :)

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #6 on: 13/November/2017 »
Pozdrav druze,hvala na odgovoru,pa imam u planu da se malo duze zadrzim u kompaniji,krenuo sam sa 21 na brod i leteo sam gde sam stigao,sa Celebrity-ia pa NCL evo sad Princess i rekao sam sebi da vise nema nazad,ovo cu da guram minimun 5 sad mi je 25.Iskreno zelja mi je da probam da odradim trening za Cruise Consultant ako je moguce,posto znam da je to jaka pozicija ili bi da guram nesto ka HR departmentu...inace znam ja da je shop dobar ali kada gledas sa aspekta novca mislim da ima boljih departmenta gde se naravno vise radi.Sad ja idem kao jewelry 1 prvi put na princess i cujem sa strane razne price nista negativno neki kazu da je solidna kinta a neki kazu da je bas dobra kinta,ali kod ne vidim svojim ocima ne verujem.Tako da ako novac ne bude zadovoljavajuci hteo bih da menjam department ako je moguce :D :D ako ne tu sam,gde sam i guramo sto je dalje moguce u Shop departmentu.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #7 on: 13/November/2017 »
Najbolje sto mozes da uradis je da predjes u Effy svakako :-). A ovo ostalo, videces kad dodjes na brod kako stoje stvari. Te su pozicije uglavnom rezervisane za englesko govorno podrucje, pogotovo HR.
Ali videces kad dodjes na brod, ko sto rekoh, mozda se nesto i promenilo, 2 godine nisam na Princess-u.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #8 on: 14/November/2017 »
Najbolje sto mozes da uradis je da predjes u Effy svakako :-). A ovo ostalo, videces kad dodjes na brod kako stoje stvari. Te su pozicije uglavnom rezervisane za englesko govorno podrucje, pogotovo HR.
Ali videces kad dodjes na brod, ko sto rekoh, mozda se nesto i promenilo, 2 godine nisam na Princess-u.

Ima par nasih u HR na Princesu. Znam Bosanku jednu, a koliko mi rece ima ih jos...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #9 on: 14/November/2017 »
Moja greska onda ja sam vidjao samo gospodje iz USA/UK/Kanade i slicno...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #10 on: 14/November/2017 »
Ima par nasih u HR na Princesu. Znam Bosanku jednu, a koliko mi rece ima ih jos...

HR menadzer iz Bosne?? ovo prvi put cujem ,a vec sma 4 i po godineu Princessu.... Al super ako je tako

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: cross training-promena departmenta na princesu ?
« Reply #11 on: 15/November/2017 »
HR menadzer iz Bosne?? ovo prvi put cujem ,a vec sma 4 i po godineu Princessu.... Al super ako je tako

poslah ti njen Linked-In profil na pvt...

Pocela na recepciji za neku kruz kompaniju 2004 godine. Od 2012 je na Princess-u kao HR. Sad je na P&O Australia od 2016te, al i dalje je to izmedju P&O i Princess
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced