Author Topic: Obuka za STCW na brodu?  (Read 1895 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Obuka za STCW na brodu?
« on: 30/October/2017 »
Cao drugari, nisam  mogao da nadjem odgovor na pitanje koje me zanima pa sam resio da pitam :) ko pita ne skita hehe  :deda:
Da skratim, (prvi ugovor)-dobio vizu na 3 god c1d, medical = fit for duty i sledeci je STCW, danas me zvao Djordje iz Safe Cruise-a i rece da se u ponedeljak 5/11/2017 u ZG radi STCW, treba da ide nas cetvoro pa ce da nas poveze medjusobno kad ostali potvrde da bi se dogovorili oko odlaska, smestaja i slicno...
Ono sto mene zanima, kako je vecina ljudi koje znam polagala STCW na brodu? imam dva drugara na brodu, jedan je mehanicar (PC), drugi stage staff (RCCL), danas pitam jednog kako mi kaze nesto vise  o polaganju u ZG i odgovor je bio 'ma kakvi to je bacanje para, taj sertifikat dobijes na brodu'..drugi mi je slicno rekao ' to se radi na brodu, ja nikad nisam ni isao za ZG'
Voleo bih da od iskusnijih cujem da li stvarno STCW moze da se polaze na brodu? samo da napomenem da sam aplicirao za tehnicku poziciju - plumber
hvala unapred  =""

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Obuka za STCW na brodu?
« Reply #1 on: 30/October/2017 »
Kao plumber moras imati STCW radjen negde u okolnim zemljama . Akodje i nasa pomorska ti treba... to je sto ja znam iz iskustava nasih plumbera, elektricara, varilaca itd...

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Re: Obuka za STCW na brodu?
« Reply #2 on: 31/October/2017 »
aha ok, znaci da ne filozofiram mnogo nego da idem u ZG po stcw.. rekose mi da je obuka ponedeljak-petak pa je polaganje u ponedeljak..videcu da se organizujem za prevoz, ili kombi ili bus, hvala  :)