Author Topic: Od razmišljanja do delanja  (Read 3246 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Od razmišljanja do delanja
« on: 01/November/2017 »
Dobro veče dobri ljudi!
Na prvom mestu i pre svega, neizmerno hvala svima vama koji ste svoja iskustva podelili na ovom forumu, vama koji ste postavljali pitanja, vama koji ste odgovarali. Apsolutno svaku informaciju koja mi je bila potrebna, pronašla sam ovde; sve što sam želela da pitam, već je upitano, sve što mi nije bilo jasno, već je objašnjeno. Još jednom - hvala.
Moj čovek i ja smo dugo razmišljali o apliciranju za rad na brodu. Pre nekih mesec i po dana prestali smo da razmišljamo i... počeli da delamo.
Pošto oboje dugo radimo i kao konobari i kao barmeni, želeli smo neku od te dve pozicije i, pošto smo odlučili da idemo ili zajedno ili nikako - prvi korak je bio pronaći agenciju koja bi mogla da nam potvrdi da možemo poći i proći kao par. Probali smo prvo sa Safe Cruise-om, na mail su nam u kratkom roku odgovorili da, nažalost, ne sarađuju sa "couple friendly" kompanijama. Aha- znači pre svega treba naći couple friendly kompaniju. Svi kažu da to ne postoji; videćemo; vratiću se na to.
Zatim smo kontaktirali gospodina Sinišu iz agencije EP. Tada naše ludilo i kreće.
Na vezi smo non stop sa Daliborkom iz Beograda koja nam, između ostalog, proverava engleski - svega nekoliko pitanja - možete li da se predstavite, koliko dugo radite u baru, koji vam je omiljeni koktel, kako se pravi. To je bilo to. Iste sekunde kako smo završili taj razgovor, poslala je cirkularni mail nama i svima iz agencije da daje zeleno svetlo za nas dvoje. Pitala nas je da li smo zainteresovani sa Tompson kompaniju, ali smo mi odmah odbili, jer ništa nismo ni znali ni čuli o njima, čak su i na forumu informacije oskudne i uglavnom su neka negativna iskustva. Elem, to se sve dešava nekog ponedeljka, početkom septembra... U utorak ujutro, dobijamo mail -> Poštovani, možete li doći na glavni intervju za Carnival kompaniju sutra u Zagrebu ili prekosutra u Banja Luci? Bez razmišljanja odgovaram -> Nažalost, nismo u mogućnosti ni sutra ni prekosutra. Razmišljam, radimo oboje, treba zameniti smene, tražiti slobodan dan, treba nam novca, treba neka priprema? I onog trenutka kada sam pritisnula "Send" shvatila sam da zapravo sve možemo da iskobminujemo, uz dosta truda doduše. Mozak je počeo ludački da radi - dobro, imamo faktički jedan dan da se spremimo, tražimo poslodavcima odsustvo, organizujemo prevoz, dođemo do odela koja su nam 60km daleko od Beograda. Okej da vidim pozitivne stvari, engleski nam je odličan, imamo godine iskustva u ugostiteljstvu, znamo pitanja koja se obično postavljaju, lepi smo, mladi i pozitivni - ihaj, puna kapa. Novi mail -> Poštovani, odlučili smo da ipak dođemo prekosutra u Banja Luku. -> Čestitamo na odluci.
 Sreda - akcija od jutra. Na vezi smo sa Dajanom iz BL, popunjavamo neke aplikacije, radimo testove, kaže, potrebne su im naše fotografije, bela pozadina, široki osmeh. Trčimo po stanu, oblačimo košulje, zatežem punđu, on se brije, kezimo se, slikamo se, šaljemo, žurimo na posao; taj dan radimo od 15h-23h, moj brat nas čeka u kolima sa sve odelima, kinte taman koliko je potrebno za gorivo i da podelimo jednu kafu. Vozimo na smenu, ne spavamo. U 8h treba da smo u holu hotela "Bosna". U 6:15 shvatamo da smo promašili skretanje za BL i da smo se izgubili i da nemamo pojma koliko još imamo do BL. Vraćaj se nazad, radi šta znaš.
Ispred hotela smo u 7:50. Presvlačimo se u garaži za automobile. Šminkam se uz baterijsku lampu na telefonu. U 8h smo u hotelu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #1 on: 01/November/2017 »
Bravo svaka cast :D sta je dalje bilo pricajte :D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #2 on: 01/November/2017 »
Odličan početak.
Ne bih da prekidam priču, samo kratka napomena za neke nove koji će ovo kasnije čitati  - Carnival je couple friendly.

Naravno, ništa nije 100% zagarantovano, uvek je bilo i uvek će biti da su potrebe kompanije na prvom mestu, pa se onda u te planove uklapaju želje radnika. Ipak, sa najvećom flotom na svetu i još kad su u pitanju tzv. masovne pozicije, želje se veoma lako ostvaruju, mogućnosti za kombinovanje na listama su velike. I naravno, kad se par "linkuje" u sistemu, onda nadalje dobijaju zajedničke rotacije i istu kabinu.

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #3 on: 02/November/2017 »
Bravo,bravo  :clapping: :clapping: :clapping: Svaka cast,cekamo svi nastavak price  :yeah: :yeah:

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #4 on: 02/November/2017 »
Izvinite što sam prekinula priču, baterija samo što se nije bila ispraznila. Hvala na pohvalama :)
Elem, tačno na vreme stigosmo u hotel. Upoznajemo se sa Dajanom i Sinišom, upoznali smo još neke sjajne ljude koji su tu bili istim povodom kao i mi, ali sam sva imena pozaboravljala, lica pamtim. Bilo nas je između 50-70 po mojoj slobodnoj proceni. Siniša nas je sve uveo u jednu veliku salu gde nam se još jednom predstavio, uputio nas o kompaniji, odgledali smo neki kratki film i čekali da se i predstavnici kompanije pojave. Stigli su oko 9:15, bilo ih je dvojica. Jedan niži, debeljuškasti i preveseli - mislim da se zvao Edy, i jedan dosta ozbiljniji (ko gleda Grey's anatomy neka zamisli Jackson-a, isti su) koji se zvao Antony. I oni su nam se predstavili, zamolili nas da izađemo iz sale, a Dajana će nas redom uvoditi. Nije bilo nikakvog zvaničnog reda, ko je prvi stao ispred sale taj je prvi i ušao. Ja nisam imala živaca da stojim na štiklama i stresiram se dodatno, jer su svi bili pod ogromnom tremom; pa smo moj dečko i ja seli u restoran odmah pored reda i palili cigarete jednu za drugom. Rekla sam mu da kad stanemo u red, hoću da nekako namestimo da ja idem kod Edija na intervju jer je opušteniji, i da kad pogledam Entonija sve vreme mislim na Džeksona i umesto koktela u glavi imam sav medicinski pribor. Avaj, nije kome je namenjeno nego kome je suđeno. Negde oko 12 smo konačno stali u red i namestilo se baš tako da me Dajana odvede kod Entonija. Moj čovek ostaje iza mene. Malo treme dok nisam stigla do stola, i od trenutka kad mi je pružio ruku, kao da je istrgao i tremu iz mene. Brzo razmišljam šta sve beše sme, šta ne sme, okej, ne smem da sednem dok mi on ne kaže, ne smem da prekrstim noge, ne smem da mašem rukama, moram da se smejem, moram da se smejem. I smejem se kao da sam pijana, široko. Bio je to nadasve prijatan i opušten razgovor, šta više, žao mi je što nije duže trajao. U nekih 7,8 minuta, razgovarali smo o meni, mojim hobijima, kafiću gde sad radim, putovanjima, situaciji u Srbiji. Od "stručnih" pitanja pitao me je jedino koja pića imamo u kafiću gde radim, kad sam rekla kafe, piva i koktele, pitao me je koji koktel najčešće pravim, rekla sam Long Island pa sam se sama nadovezala - to je jedan od najjačih koktela jer u njega idu beli rum, bela tekila, džin, votka, triple sec, malo ceđenog limuna i koka-kola i Srbi ga vole jer im je malo dovoljno da se napiju. Smejao se. Kada me je pitao imam li ja neko pitanje za njega, pitala sam ga: "Kako ste?". Bio je prijatno iznenađen i zahvalan na pitanju, rekao je da sam prva koja ga je taj dan pitala kako je pa se raspričao da je umoran, da mnogo putuje, da slabo spava, ali da sve to ima svoju čar i da je zapravo srećan. Zahvalila sam mu se na vremenu, pružio mi je ruku i dok sam izlazila iz sale imala sam osećaj da je ceo svet moj, ma prošla sam, sigurno. Jedva čekam da izađem i zagrlim svog čoveka, ali ispred mi kažu da je on pre dva minuta ušao kod Edija. Okej, čvrsto držim palčeve. Prošlo je još 10 minuta. Ja se već nerviram što ga nema, ostali gunđaju "ajde brate šta si se raspričao", smejem se, moj dečko stvarno priča kao navijen. Virnem kroz neki prozorčić sale i vidim njega kako maše rukama na sve strane, objašnjava nešto, a Edi umire od smeha. Majko sveta šta li budala priča. Konačno, posle 15-ak minuta izlazi on, e to je ipak hod koji stavlja do znanja "pokorio sam čitav svet", to mi je bilo dovoljno da znam da je sve u redu. Skačem na njega, ljubimo se, pričaj, ne, pričaj ti. Uglavnom, sve što je bilo naznačeno da ne sme da se radi, on je to uradio. Prvi pružio ruku, seo dok mu nije ponuđeno, pričao američkim slengom, prekrstio noge, e samo što još pljugu nije zapalio. Edi ga pitao samo da mu nabroji 5 najpoznatijih votki, kad je to izverglao u sekundi, prešli su na temu NBA, igrali se pogađanja igrača, pričali o američkom repu, o Tupaku, o žurkama. I, evo ga ono na šta sam rekla vratiću se. Edi ga pita "imaš li devojku, kako će ona bez tebe ako odeš na brod?", a on mu kaže, "ma ide i ona, eno bila je kod vašeg kolege na razgovoru." Edi ga oduševljeno pita za moje ime, poveže nas nekim strelicama i zvezdicama i naglasi da su oni kompanija koja baš sarađuje sa parovima i vole kad neko aplicira u paru. Tako da, eto, postoji couple friendly kompanija.
Sve u svemu, to je bio otprilike već trideset i peti sat našeg nespavanja, a imali smo osećaj da možemo da pretrčimo celu planetu - adrenalin.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #5 on: 02/November/2017 »
Put kroz Bosnu do Beograda je bio pakao, mislim da smo putovali skoro 10 sati, i usput se naravno ponovo gubili. Ali sad je pritisak bio manji, samo što smo sve više osećali iscrpljenost, a kao što pretpostavljate, sutradan smo morali u prve smene na poslu. Valjda će vredeti.
Vredelo je.
Krajem septembra stigli su nam mailovi da smo prošli intervju e i posebno su naglasili mom čoveku da se istakao kao vrlo dobar kandidat - bog, ako uopšte postoji, stvarno gleda i čuva budale, ove pozitivne naravno.
U tim danima imali smo novca da platimo kiriju za oktobar i eventualno pokrijemo režije, a rečeno nam je od strane agencije da treba da platimo po 850e za karte ili, po 750e ako možemo da platimo do 1. oktobra. Recimo da je tad bio 28. septembar, a 30. septembra moja buduća svekrva konačno je posle dve i po godine prodala stan koji je dugo stajao na oglasima. I eto kako se kockice poklope. Našli smo se sa gospodinom Dejanom Veljković u TC u Balkanskoj i platili za nadamo se, našu bolju budućnost.
Kao što znate, kreće cimanje oko lekarskog pregleda. Nismo mogli da odemo odmah to da završimo jer smo oboje bili pod nekim antibioticima zbog bakterijske infekcije pa smo čekali da završimo terapiju.
Rečeno nam je da se medical za Carnival obavlja isključivo kod Dr Ristića na Novom Beogradu. Zakazali smo za 30. oktobar. Cena za mog čoveka je, rekli su 34.080, a za mene 35.680. Pitala sam priznaju li nam se izveštaji naših stomatologa i izveštaj mog ginekologa rekli su da se priznaje, pored toga, rečeno nam je da ponesemo dve fotografije 4x3,5 i, pasoše i potvrde o primljenim vakcinama pa će nam cena lekarskog biti manja.
U 7:45 smo bili ispred klinike. Razmenite evre na vreme jer sam to jutro morala da jurim menjačnicu. Na šalteru su nas pitali jesmo li poneli uzorke stolice. Helou, da li ste nam rekli da ih ponesemo? Pa ništa, dostavite to kad stignete. Poslali su nas u laboratoriju da vadimo krv i da damo urin, cena toga je bila oko 10.000, za jednog. Imam negde račune sačuvane pa ću ispisati tačne cifre. Zatim su nas poslali kod očnog, zatim na rendgen pa kod radiologa. To je sve bilo gotovo do 9h. Onda su nam na šalteru rekli kako ipak ne mogu da nam priznaju izveštaj stomatologa jer Carnival zahteva neki poseban pregled i papir, pa su nam rekli da se vratimo kod stomatologa u 10:30. Za to vreme smo popili kafu i u apoteci kupili bočice za stolicu pa smo im dostavili kad smo se vratili kod stomatologa. Kad smo to završili, rekli su nam da se vratimo u 14:30 kod lekara opšte prakse. Suuuper, pa nama od Dorćola do Novog Beograda treba minimum 40 minuta kad nema gužve, zamislite kad je gužva. Ali ajde. Vratili smo se u 14:30. Na šalteru su nam rekli da mi popunjavamo samo pola prve strane od svih papira koje smo dobili, na šta se doktorka iznervirala, i zamolila nas da popunimo, maltene sve. Ona nam je merila pritisak, visinu i težinu, EKG i pitala nas nekoliko propratnih pitanja. Nažalost, nismo sve uspeli da završimo taj dan, jer izveštaj mog lekara o vakcinama koje sam primila nije bio potpun, fale datumi, a i meni i mom čoveku je laboratorija pokazala malo povišene transaminoze, verovatno od antibiotika koje smo pili pa ćemo to morati da ponovimo sledeće nedelje. Jedina dobra stvar koja je na kraju ispala je što nam je cena pregleda bila znatno niža nego što smo očekivali - za dečka je bilo oko 20.000 sve ukupno, za mene oko 21.000.
Dakle, izveštaj od stomatologa ne priznaju, ali su nam rekli da bi priznali snimak pluća da smo doneli, ali ko je mogao da zna.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #6 on: 02/November/2017 »
Koga zanima tačan iznos lekarskog pregleda, pisala sam u temi Zdravstveni pregledi, Beograd.
 O budućim dešavanjima - vađenju vize i datumu ukrcaja ću vas blagovremeno obavestiti.  :wave:

Offline Izgino12345

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Housekeeping
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #7 on: 03/November/2017 »
Da li vam je trazen SCTW da ga uradite

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #8 on: 03/November/2017 »
Sve nešto 300 na sat, isplatiće se, pa se već isplatilo ..  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #9 on: 03/November/2017 »
Da li vam je trazen SCTW da ga uradite

Ne treba za Carnival, to se na brodu rešava.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #10 on: 04/November/2017 »
Sve nešto 300 na sat, isplatiće se, pa se već isplatilo ..  :D

Kod nas se kaže "što je brzo to je i kuso", ali konkretno za ovo, drago mi je što je sve bilo 300 na sat, stres je možda bio veći, ali je kraće trajao. Sve je to proporcionalno baš tako kako treba da bude  :party:

Offline Tower

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #11 on: 05/November/2017 »
Odlicna naracija, drago mi je zbog vas. Zelim vam puno srece i brz ukrcaj!  :-))))'

Offline Niki92Sailor

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
  • Recruitment Agency: N\A
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #12 on: 05/November/2017 »
Svaka cast za tekst,super je,cekam nastavak a ja vam zelim brz ukrcaj i mirno more  :wave: :wave: :wave: :wave:

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Od razmišljanja do delanja
« Reply #13 on: 05/November/2017 »
Hvala vam društvo! Eto bar neke koristi od studiranja književnosti. I mi se nadamo brzom ukrcaju, u suprotnom ne znam što bi nas agencija forsirala da odradimo medical što pre.  ;D