Author Topic: Update, Medical za Carnival (Bar) u klinici Dr Ristic Novi Beograd (Nov2017)  (Read 2055 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Dakle, 30. oktobra moj dečko i ja obavljali smo lekarski pregled.
Za Carnival vam neće priznati izveštaj stomatologa, ali hoće papa test, i hoće snimak pluća, što mi nismo znali.
Ako radite sa hranom i pićem, ponesite uzorak stolice. Vodite računa da vam potvrda o primljenim vakcinama bude potpuna, meni moja doktorka nije pisala datume pa ću morati da odnesem novu potvrdu.
Elem, pošto se u Srbiji pre '90-ih nisu primale vakcine protiv hepatitisa, mi ih nemamo. Sada mogu da se prime u Batutu, s tim što su nam na šalteru klinike Ristić rekli da je trenutno nestašica i da se ne zna kad će ih ponovo biti pa ćemo verovatno morati u Zagreb da idemo da ih primimo.
Zatim nam je doktorka opšte prakse rekla da proverimo u toku sledeće nedelje da li su u Batutu dobili vakcine, a ako nisu, ona će nam svakako pisati Fit for Service bez njih, uz dopis da vakcina nema u Srbiji. Inače, košta oko 5 ili 6000, takođe, moj dečko nije primio revakcinu MMR pa mora i nju da plati, ona je oko 1900 kod Ristića. Evo tačnog iznosa lekarskog:
Laboratorijske usluge za dečka 10.800
Za mene 11.650
(Ne znam zašto je za mene viša cena bila, dobili smo identične rezultate)
Ostale usluge su nas isto koštale:
Stolica 1.720
Rtg srca i pluća 1.700
Oftalmološki pregled 1.300
Stomatološki pregled 1.100
Pregled kod lekara opšte prakse 3.900
Sve ukupno za dečka 20.520, za mene 21.370

Nisu nas slali kod ušnog, na spirometriju, ni kod psihologa i psihijatra, pretpostavljam da se to možda podrazumeva pod "specijalistički pregled" kod lekara opšte prakse, ali nam ništa od toga doktorka nije proveravala.

Nadam se da sam bila od pomoći. Pozdrav!

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Koristan post, meni je pomogao.  :D Juce sam uradila medical ko dr Ristić za Carnival, platila sam oko 24 000 din bez vakcina posto sam ih imala, inace ne radim sa hranom i picem.
Samo jedna dopuna, mozda nekom pomogne, ja nisam znala nazalost. Za devojke nije moguce da lekarski bude kompletiran zbog Papa testa koji se ceka 3-5 dana osim ako ne donesete gotov. Prosli put na MR se nije cekao taj isti test  nego se slalo isti dan, sada moram da cekam a bas mi je hitno bilo da zavrsim odmah.  :(
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh