Author Topic: Ako me pošalju kuci, dali cu imati primanja do kraja ugovora?  (Read 3337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Loganadn

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Asst.waiter
Trenutno sam na kruzeru i osjecam bol na lijevoj i desnoj strani.
Radim kao asst.waiter s mnogo naprezanja pa sumnjam da je hernija..ne smijem da odem u medical jer se bojim da ce me samo kuci poslati..pokusao sam pricati s kolegama ali niko ne zna nista o tome..
Interesuje me sta mogu očekivati od kompanije ostalo mi je 3 mjeseca ugovora jos?
Ako me pošalju kuci dali cu imati primanja do kraja ugovora

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaćeš primanja jedino ako se ustanovi da si herniju dobio na brodu, i ako je za nju odgovorna kompanija, što je prilično teško dokazati.
Ako te pošalju na medical off, teško da će te ikad zvati nazad.
Sad sve zavisi kakvi su ti prioriteti. Novac, zdravlje, karijera ...

Da se mene pita, ja bih zatražio preglede svih vrsta. Možda i nije hernija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako me pošalju kuci dali cu imati primanja do kraja ugovora

Ugovor se završava danom iskrcaja, a ne istekom određenog broja meseci.

Poslušao bih Šefa, bolje da ne dođeš u situaciju da proklinješ tu šaku dolara zbog kojih si žrtvovao zdravlje koje nema cenu... Ali odluka je na tebi.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Iskreno, ja se licno ne slazem sa Sefom da te nece zvati ako te posalju na medical off. Mnogi su otisli medical sign off i kad se oporave bili vraceni na brod. U medjuvremenu dobijas neku lovu ili ne, zavisi od kompanije (ne pise za koga radis). Na Princesu mislim da je nekih 12$ dnevno za konobare, mozda se menjalo od kada je drugar bio pre dve godine, al tako neka cifra je. Nisam cuo da je neko imao problem da bude racen na posao, iskreno. TO je bar za Princess, za ostale necu da garantujem...

Svakko bih otisao kod lekara...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Druze nemoj da se igras ako je nesto tako ozbiljno i jos traje danima.
Ako te posalju kuci bices placen kao medical sick pay, e sad koliko je to zavisi od kompanije za koju radis, i ugovora sto si potpisao. Kad to resis kuci, ako te posalju kuci, ti si u stalnom kontaktu sa medical teamom u shoreside office kompanije za koju radis, saljes izvestaje lekara i to.

Kad se oporavis ides opet na medical i kad dobijes fit for duty vracas se nazad u rotaciju.
Ali prvo idi u medical i nek se proveri sta je to, mozda i nije tako strasno kao sto ti se cini.

Pozdrav

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Za Princess te vrate ,ukoliko dobijes medical disembark...  Dodjes kuci, kad se izlecis ,doktro tvoj pise izvestaj da si spreman za duty  za toliko i toliko dana ili meseci... To sve saljes nazad za LA,zajedno sa rehire aplikacijom koju ti oni salju, i cekas par nedelja da odobre :)

Offline Loganadn

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Asst.waiter
Hvala puno svima na savjetima,sačekat cu jos koji dan ako bol i dalje bude otici cu u medical,zdravlje je bitnije od svega..čitao sam po netu i gledao simptome hernije i sve pokazuje na to..kad sam dolazio na brod imao sam medical i sve je bilo uredu.samo se bojim da me ne odbace jednostavno samo da me posalju natrag bez ičega i da svo liječenje moram platiti sam.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
jednostavno samo da me posalju natrag bez ičega i da svo liječenje moram platiti sam.

Ne verujem... Idi covece kod lekara. Jos ces vece s**** napraviti ako se sazna da te je bolelo danima a nisi prijavio...tad moze da se to smatra kao gross negligence i da nagrabusis.

Ne budi lud. Ako je sitnica, svejedno je da li cekas ili ides odma. Ako odes i neka glupost je, nece biti dalje potrebe za sign off ni nista. Dobijes lekove i kraj..
Ako je ozbiljno, pokajaces sto si cekao. U svakom slucaju, nema gubitka od odlaska kod doktora.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline AnitaM93

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Trenutno sam na kruzeru i osjecam bol na lijevoj i desnoj strani.
Radim kao asst.waiter s mnogo naprezanja pa sumnjam da je hernija..ne smijem da odem u medical jer se bojim da ce me samo kuci poslati..pokusao sam pricati s kolegama ali niko ne zna nista o tome..
Interesuje me sta mogu očekivati od kompanije ostalo mi je 3 mjeseca ugovora jos?
Ako me pošalju kuci dali cu imati primanja do kraja ugovora
I ja treba da idem na tu poziciju,pa me interesuje sta sve radis?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
I ja treba da idem na tu poziciju,pa me interesuje sta sve radis?

Postova o tome sta radi asst waiter ima mnoooogo.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline shiplife

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: sea agency
  • Job Title: gift shop
kada pokrecete neku temu budite malo odredjeniji
kada napisete "OSECAM BOL U LEVOJ I DESNOJ STRANI "  ........CEGA ????????     ruku , nogu , ledja ,,,
barem dodajte za koju kompaniju radite , kompanije su registrovane u razlicitim zemljama te se i zakoni razlikuju ,,,,,

U koliko te bole...sada ne znam sta ,,,, pametnije  je da sto pre insistiras da te poaslju napolje na snimanje ,,,
pa u koliko MRI pokaze da je doslo do povrede     lekar ce morati da te posalje kuci na lecenje

u koliko budes docekala 2-3 nedelje pre regular sign off ,,,,onda te 99% nece slati na preglede a verovatno ni medical ,
lekar ce probati da te zadrzi na lekovima za bolove do kraja ugovora ,,,

kompanija je obavezna da ti placa odredjen % od plate predvidjen ugovorom koji si potpisala ...112/120 dana   uglavnom ,,,PROCITAJ UGOVOR
u koliko u tom roku nije postignut MMI   i tebi je potrebno jos terapija , operacija ,,,,znaci ako je i nakon 112/120 dana potebno jos lecenja,,,,,,,,kompanija ce prestati da ti isplacuje platu
ali ce nastavi ti da ti placa  MAINTENANCE AND CURE   u proseku 12-13 dolara dnevno  sve dok lekar ne napise da si fit for duty