Author Topic: Ambasada Nemacke, koliko se ceka od podnosenja zahteva do odobravanja vize?  (Read 2619 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JecaNidza1

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: None
  • Job Title: Cabin/Laundry
Pozdrav svima, dobila Sam ugovor od Marta do Oktobra na G&P.
Sad me zanima za ambasadu kakva je procedura za predaju pasosa posto ce mi trebati pasos ili moze kopija.
I koliko se ceka od podnosenja zahteva do odobravanja vize posto necu biti u zemlji mesec dana kada predam tu dokumentaciju pa se plasim da me ne pozovu za to vreme :(

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Sama viza se ceka kratko, do deset dana ( ja sam u februaru radio vizu) e sad dobijanje termina je druga prica, ne znam kako je sad ali ja sam jedva dobio termin i to samo zato sto sam zvao ambasadu 3 puta dnevno i slao mejlove sa kopijom ugovora da dokazem da je hitno itd itd. Mada ako si ti dobila ugovor za sezonu 2018 imas vremena na pretek tako da ne brini, ja sam dobio ugovor 15. januara pa opet sve zavrsio do polovine februara.

Offline Miki 84

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Waiter
I ja sam dobio ugovor za mart-novembar 2018 i aplicirao sam online u nemackoj ambasadi, odmah su mi zakazali termin za 4. decembar. Nisam imao nikakvih poteskoca, samo su mi na mail poslali vreme i datum termina. Nisam do sada aplicirao za nemacku radnu vizu i ako neko zna da mi objasni blize kako intervju izgleda i sta je sve neophodno da ponesem od dokumenata i papira u ambasadu. U ugovoru mi pise da idem na "Scenic Jewel", pa ako ima neko ko ce biti sa mnom na brodu, voleo bih da razmenimo konakte :)

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Mene su samo pitali za koju firmu idem da radim, i sta cu raditi, a sto se papira tice, treba ti original ugovor, i 2 ili 3 kopije svih tih papira sto si od firme dobio, e sad moze a i ne mora da se desi da ti traze bas original a ne ugovor koji je poslat u pdf formatu pa ga ti odstampao, ja sam imao taj problem pa sam cekao papire iz svajcarske par dana

Offline JecaNidza1

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: None
  • Job Title: Cabin/Laundry
Mi smo dobili ugovor za "Scanic Ruby". Hvala svima na odgovoru... Naravno ukoliko neko nov bude imao neko.pitanje, a da znam odgovor spremna sam da pomognem   :wave:

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
I ja sam dobio ugovor za mart-novembar 2018 i aplicirao sam online u nemackoj ambasadi, odmah su mi zakazali termin za 4. decembar. Nisam imao nikakvih poteskoca, samo su mi na mail poslali vreme i datum termina. Nisam do sada aplicirao za nemacku radnu vizu i ako neko zna da mi objasni blize kako intervju izgleda i sta je sve neophodno da ponesem od dokumenata i papira u ambasadu. U ugovoru mi pise da idem na "Scenic Jewel", pa ako ima neko ko ce biti sa mnom na brodu, voleo bih da razmenimo konakte :)

A posto tebi niko nije pomogao oko objasnjenja u vezi intervjua u ambasada.... mogao bi ti nama da objasnis kako je to izgledalo...
Koliko dugo si cekao vizu, od predaje dokumenata?

Koji ti je datum ugrcaja i grad?

Mi smo dobili ugovor za "Scanic Ruby". Hvala svima na odgovoru... Naravno ukoliko neko nov bude imao neko.pitanje, a da znam odgovor spremna sam da pomognem   :wave:

Isto pitanje: Koji ti je datum ugrcaja i grad?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ni ja nista ne znam jos ovi iz kompanije nista ne odgovaraju samo su mi sad u januaru spomenuli da mi zele dobrodoslicu i da su kontaktirali jednu agenciju za dobijanje vize,sreca pa nisam cekao jer od agencije nema vajde nego sam sam rezervisao termin ali tek u martu imam razgovor u ambasadi.

Poslao sam kompaniji mail sa rezervisanim terminom kompanija nije nista odgovorila..a ne znam ni kad ce mi spomenuti kad je ukrcaj i gde...

Da sam znao rezervisao bi termin za vizu jos u novembru,decembru,ali kad sam poslao pitanje kompaniji oni kazu ne mozete jos da aplicirate za vizu javicemo do kraja januara...i to mi isto nejasno zbog cega nisam mogao tad da apliciram za vizu..