Author Topic: Viking River Cruises  (Read 87320 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #45 on: 09/December/2011 »
Hvala... Ma prosla sam al ne znam dal cu otici.Samo da ne bude kao i za Uniworld.Da bude da sam dzabe isla.Na Uniworldu sam on hold kao i 1000 drugih verujem.Tako da ima da me ubije cekanje do januara,februara...Dok me ne pozovu da idem nista to meni nije sigurno,niti se preterano nadam da ce nesto tu biti.Konkurencija je velika.A nema puno radnih mesta...

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #46 on: 09/December/2011 »
I ja sam na on hold-u za Uniworld, tako da cisto sumnjam da cu ici u januaru na interview. Ma ko zna, postoji nada jer otvaraju te nove brodove pa ce im trebati radne snage ali mnogo vise kandidata ima nego sto ima slobodnih pozicija ali videcemo.
Vasa sreca je opet sto su vas zapazili i bar ste jedan deo odradili, velike su sanse da odete. Jel imate oboje iskustva sa prekookeanskim?
ja nemam, a opet mislim da ce oni imati prednost...

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #47 on: 09/December/2011 »
I ti si on hold? :))))) Haos.To za kandidate si u pravu.Nama 5og su rekli treba im 200 maksimalno 250,a cujem da su 6og rekli da im treba 300?Moj muz radi vec godinama na prekookeanskim brodovima(Royal Caribbean),a ja nikad nisam bila na brodu.I ja mislim da prednost imaju ovi sa brodova al ono...Od nas 20 koji su bili 5og njih 19 je na nekom brodu bilo ili je jos uvek.Nista drugo mi ne preostaje nego da cekam da vidim mail u januaru,februaru...Onda cu znati na cemu sam...Hoces ici na intervju za Uniworld?

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #48 on: 09/December/2011 »
Ja sam bila 07.12. E sad, kazu da je taj dan bila najveca grupa i da ce im trebati tako nesto oko 300 zbog tih novoh brodova, u nasoj grupi vecina je bila za konobare,barmene i taj departman...e sad za Cabin Stew. mislm da ans je bilo oko 10ak.
Mislim da necu ici za Uniworld, mislm da ce biti kao i u januaru,moguce da cu probati za sea chefs jer je u BG. Ako i to ne prodje, idem na prekookeanski,pa mozda sledece godine probam za recni , kad navucem neko brodsko iskustvo  :D

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #49 on: 12/December/2011 »
moje misljenje je da je bolje ici na prekookeance,u sustini ipak je to brod bio ti u evropi ili americi.
in vino veritas

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #50 on: 12/December/2011 »
Stigao danas odgovor!!!!!!! Prosla sam  :run: :run:
Poslali su predugovor da se ukrcava sredinom,krajem marta. Ali da ce se tek krajem januara,pocetkom februara znati kad je tacan datum ukrcaja i koji brod. U martu je trening 7-10 dana i da se neki odma ukrcavaju a neki idu kuci pa se ponovo vracaju,sve zavisi na kom su brodu i kad tom brodu krec e sezona..... Tako da rassta, mislim da je to ono o cmeu si ti pisala...:), a moj dragi jos nije dobio odgovor,jooooj samo kad bi i on prosao. On je laundry i agent mu je rekao da ta pozicija ne postoji, vec je to sve cabin stew. i utility a on nema iskustva,tako da mislimo da je  :(  ali videcemo....

Offline vukas-serbia

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #51 on: 12/December/2011 »
Bravooooooo, cestitam, evo i ja da se pohvalim da sam prosao, :run: i to za poziciju CHEF DE RANG/ Restaurant Waiter i da sve ide redno kako je BM rekla, obuka 7-10 dana i ukrcavanje sredinom/krajem  marta. :happy:

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #52 on: 12/December/2011 »
Vukas - takodje sve cestitke...valjda ce sve da protekne kako treba, z malo radovanja dobro dodje  :-))))'

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #53 on: 14/December/2011 »
I ja sam, prije par dana, dobila predugovor.

Iako sumnjam da cu ici, bar ne na pocetak sezone jer se u 1om mj ukrcavam na prekooceanac!

U svakom slucaju, super je kompanija, Martina i Damir su me odusevili, sve je bilo super i nadam se da cu zapoloviti za Viking...pa kad god
Valjda ce se ovo sve isplatiti.

Offline Aleksa

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #54 on: 17/December/2011 »
Da,da ON HOLD?
Kaze moj sef i on bi tako,100 na on hold puta 150 sati za 10 dana obuke 1500 odradjenih sati a placen put i hrana.:0:)
Pa dobro nadam se nada(obric) zadnja umire.

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #55 on: 17/December/2011 »
Meni su u predugovoru poslali da se ukrcavam sredinom/krajem marta ali da cu krajem januara znati koji brod i tacan datum je u pitanju, tako mi je i Damir rekao..pa onda viza itd. Ja se iskreno nadam da ce biti sve kako su rekli..
Aleksa, jesi ti na on hold?

Offline Sinister88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #56 on: 18/December/2011 »
Cestitke svima koji su prosli. :)
I ja na On Hold,sreca k****...al nema veze,sad ce SeaChefs u Bg,mozda se popravim. :)
Si vis pacem para bellum...

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #57 on: 18/December/2011 »
Cestitke svima koji su prosli. :)
I ja na On Hold,sreca k****...al nema veze,sad ce SeaChefs u Bg,mozda se popravim. :)

I ja planiram da idem u Januaru za Seachefs.
Jesi cuo nesto za njih - kakvi su? ... Za Viking nisam bila a inace sam od proslog Januara bila za Uniworld na cekanju.

Offline Sinister88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #58 on: 19/December/2011 »
I ja planiram da idem u Januaru za Seachefs.
Jesi cuo nesto za njih - kakvi su? ... Za Viking nisam bila a inace sam od proslog Januara bila za Uniworld na cekanju.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2505.0
Znam,ne pise bas nista pozitivno ovde,ali kad Damir i Marina rade za njih,ne bi trebali biti losi.A sto se tice ovog da ne placaju radnike,tj. da pare dobijas sa zaostatkom,to nije istina.Pricao sam na inter. za Viking sa dva momka koji su radili za Seachefs,kazu disciplina je stvarno kao u vojsci,ali i kompanija ispunjava svoje obaveze na vreme.Placen prevoz do mesta ukrcaja (tj. pare dobijas na poslednjoj plati),godisnji placen 2 nedelje (s tim sto ti placas kartu),plate od 800-1000 evra +tip,istina mali je posto sluzis Nemce,i to je to.Saznacemo vise na interview-u. :)
Si vis pacem para bellum...

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #59 on: 19/December/2011 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2505.0
Znam,ne pise bas nista pozitivno ovde,ali kad Damir i Marina rade za njih,ne bi trebali biti losi.A sto se tice ovog da ne placaju radnike,tj. da pare dobijas sa zaostatkom,to nije istina.Pricao sam na inter. za Viking sa dva momka koji su radili za Seachefs,kazu disciplina je stvarno kao u vojsci,ali i kompanija ispunjava svoje obaveze na vreme.Placen prevoz do mesta ukrcaja (tj. pare dobijas na poslednjoj plati),godisnji placen 2 nedelje (s tim sto ti placas kartu),plate od 800-1000 evra +tip,istina mali je posto sluzis Nemce,i to je to.Saznacemo vise na interview-u. :)

To i ja mislim da su nesto extremno losi verujem da Damir i Martina ne bi radili za njih, bar se nadam...
Meni je jedino bitno da redovno isplacuju  ...