Author Topic: Viking River Cruises  (Read 87415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #60 on: 19/December/2011 »
Na njihovom sajtu stoji nemacki kao obavezan jezik.
Evo i Snezini utisci sa zadnjeg intervjua za Seachefs:

Quote
E ovako:
Seachefs su regruteri za Scylla, AmaWaterways, Tui i dr. nemacke kompanije.
Dve prijatne tete su nas intervjuisale, opet mislim da je sve bilo uopsteno.
Nisam cula da su nekog pitale nesto strucno. Rezultati su za desetak dana.
Uslovi su skoro pa isti kao i Scylla i Riverside,nema tu neke razlike.  Isto ce biti mnogo ljudi na hold on.

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #61 on: 19/December/2011 »
Ja sam ove godine u februaru bila u Prilepu na interview za TUI jer sam cula da su oni najjaca kompanija sa platama, da je disciplina na brodu isto visoka (sto mi ne smeta) ali su im uslovi za radnike dobri..i samo su u MK imali tad interview. Kad smo dosli na prezentaciju, agent je rekao da ko prodje salju ga ili na brodove TUI-a ili Sea chefs, jer je to kao jedna kompanija i da su plate iste. Agent cijeg imena ne mogu da se setim je bio izuzetno fin i ljubazan, niko nije rekao da treba nemacki jezik i od otprilike 70 kandidata njih 5 je pricalo nemacki i covek je radi reda odrzao interview da nismo za dzabe putovali. Rekao je da mi mozemo bez problema da prodjemo ali na brodu svi govore nemacki i da ako ne vladamo jezikom dobicemo otkaz za 2 dana i da je nemacki br.1,nista mu engleski ne vredi.....E sad,ne mora da znaci, Damir je rekao da oni imaju brodove i za englesko govorno podrucje ali na njihovoj online aplikaciji isto stoji da je nemacki neophodan....pa sad, ne zelim da nekog obeshrabrim, samo sam prenela svoje iskustvo...mislim da Martina i Damir ne bi davali opet laznu nadu i zvali na interview a znaju da jako mali br.ljudi govori nemacki..tako da vredi pokusati, jos bolje sto je u BG, opet manji troskovi puta,steta bi bilo ne otici

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #62 on: 19/December/2011 »
Ma kakav Nemacki?? Pa ne bi nas cimali da idemo rekli bi lepo neophodno znanje Nemackog, ocigledno se internacionalizuju  ;)

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #63 on: 19/December/2011 »
Radio na scilijinim brodovima ,gosti su samo Nemci koji ne zele da govore Engleski ,verovali ili ne hoteldirektor,recepcija itd nisu znali ni rec Engleskog doslovce ,da Nemacki treba ,ne neki napredni nivou ali treba

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #64 on: 28/December/2011 »
Za viking dovoljan engleski,jer imaju amere,australce i kanađane u 99% slučaja za goste
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #65 on: 20/January/2012 »
da li su nekom nesto javili iz vikinga? ???

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #66 on: 21/January/2012 »
Jos nista... :(   Damir kad mi je javio rezultate, u mail-u su poslali da ce se detalji znati krajem januara/pocetak februara....tako da svaki dan proveravam mail minimalno 10x  :hehe:

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #67 on: 21/January/2012 »
pitam zato sto su jednoj devojci koja je dobila predugovor u decembru,juce javili da je prebacena u drugu grupu...?sto znaci onda da ko je bio na on hold do sad moze biti u prvoj grupi...ja isto kao ti proveravam mail makar 100x dnevno

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #68 on: 21/January/2012 »
 ""]] ""]] ""]] ""]]  Jao tek sad sam nervozna... Jesu joj to javili iz riverside-a? Jel se zna zbog cega su je prebacili u drugu grupu ako su joj poslali taj predugovor za mart?

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #69 on: 21/January/2012 »
Ona je isla kao i ja 5og decembra na intervju.Direktno iz kompanije su joj javili....Pa i ja sam se zabrinula zbog toga.Znaci niko nije siguran...a to mi se ne svidja.Kazem zbog mog muza jer i on je dobio pred ugovor,sto znaci da i njega to moze da zadesi.Opet zbog mene koja sam trenutno stand by je super jer mogu upasti na pocetak sezone...Ne znam sta je gore.....

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #70 on: 21/January/2012 »
Srvarno ne znam sta da kazem... Iskreno se nadam da necemo biti u toj poziciji... Cekam da se neko kavi...nadam se Damir i Martina sa lepim vestima :) ... najgore je sto je tamo pisalo kraj jan./pocetak februara...treba to docekati. Svaki dan je kao vecnost  :hehe:

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #71 on: 28/January/2012 »
Cao,cao....

Sveze vesti....  :D
Malopre mi je stigao mail od Martine i Damira.
Trening se odrzava u Rudesheimu- Nemacka. 04.03.-11.03.
Dobila sam Svajcarski ugovor. Brod je Legend. 29.04.-27.11. znam da su datum ukrcaja podlozan promenama ali se nadam da nece pomeriti za kasnije...
Ako je jos neko dobio vesti za ukrcaj nek se javi.....ovo bi mi bila prva sezona,a idem sama...joj,pa me malo trema hvata  :pop1: :pop1:

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #72 on: 05/February/2012 »
Cao,cao....

Sveze vesti....  :D
Malopre mi je stigao mail od Martine i Damira.
Trening se odrzava u Rudesheimu- Nemacka. 04.03.-11.03.
Dobila sam Svajcarski ugovor. Brod je Legend. 29.04.-27.11. znam da su datum ukrcaja podlozan promenama ali se nadam da nece pomeriti za kasnije...
Ako je jos neko dobio vesti za ukrcaj nek se javi.....ovo bi mi bila prva sezona,a idem sama...joj,pa me malo trema hvata  :pop1: :pop1:

Vidimo se u Rudesheimu  :D

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #73 on: 05/February/2012 »
Divno.... Iz NS-a?  I ja sam isto  :D     Koja pozicija?

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Viking River Cruises
« Reply #74 on: 05/February/2012 »
Divno.... Iz NS-a?  I ja sam isto  :D     Koja pozicija?

aha, restaurant waiter...