Author Topic: Entertainment Video Technician - Skill Assessment  (Read 7556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #15 on: 24/November/2017 »
... IATV. Ono sto je nama zadavalo gadne probleme je problem oko Folio Numbers. Neki brojevi nisu bili prihvaceno od sistema i tu je nastala gungula. Sreca pa su to bili folio numbers od prva tri coveka na brodu :) Nisu mogli da narucuju filmove, jer folio broj koji treba da je 100%radno, on ne prolazi. Taj deo posla su radili IT i samo smo u nekim varijantama prebacivali njima.

Au, brate Mićune, kad bi znao kako je ovo minoran problem... više nam treba truda da ukucamo šifru da se ulogujemo, nego tih par klikova koliko je potrebno da se folio brojevi učitaju. Ovo se rešava rutinski, i nemoj da se ustručavaš da cimneš IT da urade "Passenger Upload".

Ako nekom nešto nije jasno, uputi ih na mene da im objasnim. :pp: :giggle:

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #16 on: 24/November/2017 »
Prince, to je samo odjednom krenulo ludilo sa folio brojevima. Odjednom nije htelo da prihvati folio kapetana, hotel direktora. U principu, ETM je to resavao na kraju sa shore side, supervizorima, nesto je tu ponovo pogurano, znam samo da je posle 2 kruza, IT nas obavestio mailom da probamo ponovo. Morali smo da iskljuimo movies sa opcije.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #17 on: 24/November/2017 »
Aaa... to si mislio pod "prva tri čoveka na brodu"... ja sam razumeo kao "prva tri putnika koja su se ukrcala".
Druga je to onda priča ako su executive folio brojevi imali problem. U tom slučaju nemoj nikoga da upućuješ na mene... :rofl:

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #18 on: 24/November/2017 »
Hahahaha!
:run:
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Vojkan79

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Video Technician
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #19 on: 24/November/2017 »
Radio sam vec na brodu znam kako sistem funkcionise ali sam bio na drugoj poziciji, na najgoroj mogucoj. Sto se tice laganja, farbanja, hvatanja krivina nisam takav lik nikad bio (prvi sam ne bih voleo da mene leko laze i seta), ali sam video sta se dogadja sa nekima koji to rade a ima ih dosta, najgore je po meni kad padnes na zub supervizorima i samom sefu, tad te do kraja ugovora lome, u najgoroj situaciji salju kuci, jedan lik je cak bio toliko tezak za saradnju da su ga poslali kod kapetana pa mu je kapetan pretio da ce da ga smiri on licno, a ovaj skocio pa mu psovao itd. Naravno poslali ga kuci.

E pa to me zanimalo, kad sam bio na intervju postavio sam upravo to pitanje tehnickom supervizoru da li postoji neka obuka, on je rekao nesto upravo kao i ti, da traje oko 3 nedelje i da cu pratiti drugog video tehnicara a tamo je i ETM da pokaze sta treba. Znas da nije samo ono tipa, bace te negde pa se ti sam snalazi, ipak nije to metla i usisivac. Radio sam i ja  na televiziji oko 7 godina ali znam da tamo nije ista tehnologija, software (izuzev Adobe Premier), cak su i neki kablovi drugaciji a za koje ne znam nista, nikad video, nikad cuo.

Okej, ovo je super, sad mi mirnija glava. Sve se ukapira vremenom.

Ja cu sad jedno pivo da maknem. Ko zna, mozda me posalju na isti brod gde si i ti.

Hvala Micune!

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #20 on: 27/November/2017 »
Auuuu..pa ja se umorio od citanja od obaveza i zaduzenja koja imas tu....tek sad vidim koliko se na Royalu laprda kao Broadcast technician :-))))...ali za ljude sa srpskim pasosima ne primaju...razlog...hmmm...najgori smo od sve dece  :tuctuc:

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #21 on: 27/November/2017 »
Chovooo!!! :)))

Hajde redom...
Sto se tice da li ce te neko obucavati kada dodjes na brod. Overhand je u principu obavezan, pogotovo za prvi ugovor, ali to je tako na papiru i nekada u praksi je totalno drugacije. Napisah u intervju, da je u mom slucaju upravo ta praksa zamalo bila realnost. Da nije overhand trazio Legend i 4 meseca vacation za ostanaka i overhand samnomn, ja bih dosao sa svojim ETMom na brod taj dan, i obojica preuzeli Pride.

Pazi Chovo, stvar pogleda.
Ja licno sam zadovoljan kolicinom obaveza/slobodno vreme koje imam. Posao kao posao, je kada se utreniras kao jezerska voda, ali ima i turbulencija dobrih. Ne znam za Royal koliko i sta se radi, tako da ne mogu da poredim to.
Ne mislim da smo najgori, niti da smo u opste u toj kategoriji. Moja iskustva u svakom slucaju su takva. Moja iskustva sa balkanskim narodima, zaista su vrhunskog nivoa kako privatno, tako i poslovno.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #22 on: 28/November/2017 »
Auuuu..pa ja se umorio od citanja od obaveza i zaduzenja koja imas tu..

Ja sam isto to pomislio. Ja sam ovih zadnjih pet dana bukvalno samo morning show radio i neke sitnice ko sto je poslat film il utakmicu na neke ekrane, a sam sam na brodu od kako sam doso prije dva i po mjeseca. Vidim da mi inace dosta vise snimamo i montiramo, a sto meni odgovara iskreno. Mi nemamo nista sa postavljanjem i strajkovanjem bendova, stejdja nikakvog. U teatru samo radis kad trebas snimat sou neki. Nekad im zatreba da im uletis grafiku neki il video koji ce pustat tamo na dvdu. Al valjda zato na karnivalu imaju platu za vise od 500 dolara vecu nego na NCLu. Kod nas je usrana prilicno - $2000. Ja sam konto promijenit firmu i probat karnival, al sad kad ovo citam, tesko boga mi...

EDIT: da ne ispadne da mi nista bukvalno ne radimo samo da kazem da ja nisam nabrojo ove dvominutne poslove dnevne: tv schedule, apdejte kanala i neke sitnice administrativne. ovo na ovim nmanjim brodovima. na proslom sam se je*avo sa itv i mijenjanjem setap boxova i te veova po kabinama

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #23 on: 28/November/2017 »
Hej Svasta :)
Pazi ovo ljudi sto sam nabrojao je ceo kruz, dakle ima kruzeva kada se nista pod milim Bogom nije dogodilo vec samo cepas skedz i to je to. Ima kada ima cimanja, najvise sa IATV jer eto jednostavno nesto je posandrcala i tu je tek prica, sekcija za sebe. Posten da budem, ovo sve mozes stvarno levom rukom da radis ako si skoncentrisan i znas sta treba. Snimanja, mi nemamo. Osim voznje PTZ kamere po main teatru kada se snimaju shows koji se capture u premijeru i posle prebace na server i na kanal.
Tu je razlika, na carnivalu je AV 2400$ stim sto mozes da levelujes poziciju, i samim tim podignes sebi platu. Polazes za Pyro i za Gini sertifikat, to svakako moras da imas, tako da je vec stavka level 1, check! Level 2 je da radis kros trening sa nekim tehnicarem ja sam izabrao audio posto signal flow manje vise sam prosao i video tako da i taj deo price je ok. Sada sam level 2. Plata je veca za 221$. Ne znam, sve je stvar kako je ko od vas ljudi radio i naravno od kompanije do kompanije, pa i onaj efekat od broda do broda drugacije. Kod mene su 2x AV, na vecim klasama ima 3x AV. Na ja mislim 1 ili 2 spirit klase, ima 1xAV i 1x LES. Mislim da svakako je jedno bitno. Gde god bilo ko od nas radio, koja kod kompanija, kad te izdresiraju i nauce da radis, stvarno verujem da je svejedno gde ces raditi. Opet, ima taj efekat i plate, ne mogu da kazem, ali some you get, some you lose.
Ja sam jako zadovoljan Carnivalom i jako cenim i postujem cinjenicu da mi je data sansa da pokazem to sto sam pricao. Sto se mene tice, oni su dobili radnika koji nema zamerke niti je bilo sta bilo drugacije od onoga sto mi je receno. Sta vise, neke stvari su i bolje. Ja gledam na sve da je meni bilo lako u tom smislu sto sam ucen od 0 na njihov sistem i nacin rada. Kako su ljudi koji su to radili dugo, prelazili iz jedne u drugu kompaniju, i kako im je bilo kada su presli to je nesto sto oni moraju da kazu.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #24 on: 29/November/2017 »
meni je drago buraz da si se ti snaso fino, da ti se svidja i da ti dobro ide. nisam ni sumnjo jer si od pocetka pozitivan lik bio, bez glume ikakve i izigravanja sveznadara nekog.

meni je ok ovdje. sretan sam, al ponekad pomislim da sve to moze i za vise para. jedino eto sto nisam bas siguran da se zelim odrec ove slobode i hladovine :D

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #25 on: 29/November/2017 »
Veliki pozdrav Svasta!

Ja moram reci da koliko to izgledalo sada malo cudno ljudima, ali vojska je majka. Za vecinu mladih ljudi kruzer je prvo samostalno iskustvo. Ja sam u vojsci bio, onoj staroj, godinu dana. Prosao sam dosta i bio na veoma dosta mesta i dogadjaja koji su me po tom pitanju samostalnog zivota istrenirali, da ja verujem da sam na Mars otisao, sve bi to bilo kako treba. Takodje, ja sam i samostalno sa porodicom ziveo 11 godina. Dakle sa te strane sam verovao da tu nikakvog problema nece biti. I na sve to buraz moj dodaj, 38 godina kada sam krenuo prvi put.
Ono sto je izuzetno pozitivno i sto je meni zaista bila pomoc, to je bio na prvom mestu je forum, i svi vi ovde. Jako znaci da nadjes ljude koji te bodre, daju podrsku i budu velika inspiracija. Zato se vracam, pisem i pomazem drugima, kako ovde, tako i na brodu. Nema vece srece od pomoci nekome i pruziti ruku kao sto sam ja to ovde dobio, a o brodu tek knjigu da pisem. Naravno, to je sve ako si normalna osoba i ono sto se kaze, imas osnovno kucno vaspitanje.

A kazi mi gde si sada ti lociran? Mislim jesi na brodu ili doma? Na osnovu sto sam citao i pricao sa ljudima, ja sam skontao da Carnival izgleda ima najbolji odnos plata/posao/opusten zivot. Doduse, ja gledam sada kroz tech poziciju. Moja trenutna plata je kako sam skapirao, mozda cak i veca od Head broadcastera na Royalu.
U svakom slucaju jos 3 dana i plovimooooooo !!! Nema more kad te dotakne jednom, nema vise nazad. Mene je Posejdon, prvi kruz, na open deku krstio  :pop1:. Mogao je manji talas da raspali o Pride, jer mogu da kazem da sam se i istusirao u isto vreme  :rofl: 
Mozda cu zvucati kao ludak, ali znao sam da sam dosao kuci. Od prvog momenta kada sam ustao i rekao idem, nisam stao i nisam zazalio niti jedne sekunde. Jedino sto mi je zao, sto moja bivsa zena nije htela da se razvede  :ban: jedno 5 godina ranije  :rofl:. U svakom slucaju sve se dogadja kada treba.
Sad onaj deo price pakovanje, letenje... ne znam za vecinu, ali kada sam sleteo prvi put u Baltimore, u glavi mi je bilo, majko mila pa ja moram da letim  :pilot: ovoliko i nazad  oT.
Idem da istrcim i da krenem da kupujem sta treba. Onako off topic pitanje za sve naravno.
Narucili su mi neke stvari da im kupim i donesem. Od svih stvari, ja imam dilemu oko 3 predmeta i da pitam ako neko zna.
Pastete, obicna jetrena i od tune, i momak jedan mi je trazio da mu kupim kod nas u Pan Sportu, Kreatin i BCAA (amino kiseline). Da li mogu da imam problema oko ova 3 proizvoda? Napominjem da ce svi biti u koferu, kargo, i da su zapakovani u originalna pakovanja.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Vojkan79

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Video Technician
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #26 on: 29/November/2017 »
Pozdrav
Ne bi trebao da imas problema sa tim amino kiselinama, ja sam trebao lekove da nosim i samo trebam recept da ponesem i da ih stavim u cary on bag da slucajno neki sluzbenik ne oduzme lekove a da mu nisam pokazao recept ili ako se kofer zagubi. Mislim da za ove amino kiseline ne treba nikakav recept samo ih stavis u torbu, ja sam nosio 2 kutije vitamina od po 180 komada u jednom pakovanju, stavio sam ih u kofer i niko nista nije rekao na aerodromu niti kad sam sleteo u Amsterdam.
Ja sam u Maju mesecu od jednog lika koji radi na NCL-u kao video tech cuo da su plate tamo $1800 ali se radi mnogo manje, nesto kao sto je Svasta opisao. Ne znam da li na NCL-u nude recimo penzije posle 10 godina rada kao na Carnival.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #27 on: 30/November/2017 »
trenutno sam na brodu, picimo australiju i novi zeland. prelijepe su ove zemlje covjece + kruzevi dugi, svi dogadjaji rastegnuti na po 14 dana... skoro dosadno :D

neces imat problema s pastetama. ponesi i rakije i ajvara, bice ekipi drago sto si im donio. bilderu nemoj nista nosit, ima to kupit svuda, nidje veze da te cak i pito da mu to s**** poneses :P

plata je na ncl za broadcasta 2000 pocetna. ovde ima video bradcast tech na velikim brodovima, al to je nidje veze, ista pozicija, samo sto je dadnu ljudima koji su menadjeri pa dok hendover primaju. to zato sto je za nekih 200-300 dolara bolja plata za tu poziciju. broadcast menadjer je 2800 dolara. nema niko 1800 kolko ja znam.. a radi se bas malo na malim brodovima. na velikim se puno radi. meni je ovo peti dubras, prosli ugovor sam bio na velikom i kulturno sam zamolio da me vise nikad ne vracaju na veliki brod. kazu ok... inace raja ganja te velike brodove jer jedino na njima imas menadjersku poziciju. ne zanima mene to menadjerstvo, ja sam vise za slobodu i opustenciju. nude kitu ovdje poslije 10 godina :D mozes dobit sat i nesto sitno para ako si sretan :D

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #28 on: 30/November/2017 »
Ja sam bio 3x sa Norwegian breakaway na Bermudama i jednom sam dokovao u Nassau sa njim. Kad Pride parkira iza njega, izgleda kao da vozimo crew u njemu za NCL :)

Ja sam isto za manje klase, sta vise moze i ovaj spirit, nema problema. Opusteno, nema tenzije, znas ceo brod brzo i upoznas ljude brzo. Imam cilj koji sam zacrtao kao i svi mi, kada to uradim, onda moze gde hoces briga me. Ovako sanse da se skupi novac sto pre je dobar. Slazem se, manji brod manji problemi.
Uzeo sam vecinu stvari, sutra jos da odstampam LOE i kartu i lagano da sve ubacujem u kofer, i u subotu tutavela. Videcemo kako ce biti ovaj put.

Trazio mi je za gym to jer je u GNC to sto je trazio tipa sve po 45+ $, ovde je veca gramaza istih tih proizvoda(2) cena 15$. Nije mala razlika, ali ajde. Rekoh da hocu, tj par ljudi sa kojima sam super, sam sam ih pitao jel im nesto treba, tako da stvarno mi za njih nije problem da nosim.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Vojkan79

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Video Technician
Re: Entertainment Video Technician - Skill Assessment
« Reply #29 on: 30/November/2017 »
Srecan put, set sail.  :plovim: