Author Topic: imam želju da ponovo odem na brod  (Read 1969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline februarac

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
imam želju da ponovo odem na brod
« on: 18/November/2017 »
Poštovani forumaši,

Jeste da ovaj topic nema veze sa mojim pitanjem, ali vidim da je aktivan, pa ću uzeti za slobodno da potražim da mi ovde pomognete.

Prošao sam kompletnu proceduru (treninzi, testovi, lekarski pregled, viza) preko Kouzona i radio na Caribbean Princess u periodu od sredine jula 2013. do sredine januara 2014. (jedan šestomesečni Ugovor), na poziciji Assistant Buffet Steward.

Od tada do sada, sve vreme radim u jednoj domaćoj firmi, međutim imam želju da ponovo odem na brod.

Italijanski predstavnici Princess Cruise kompanije su me kontaktirali maja 2014. zbog novog angažovanja, međutim rekao sam im da ću se javiti kada budem bio spreman za ponovni rad na brodu.

Odgovarajuća viza mi je istekla, a na lekarski sam išao još pre prvog odlaska na brod.

Šta ja treba da uradim da bih ponovo otišao na brod?

Final Appraisal ocena: 3,8.

Molim za odgovor na moje pitanje i hvala unapred!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: imam želju da ponovo odem na brod
« Reply #1 on: 18/November/2017 »
ja mislim da bi morao da se prijavis opet preko agencije. Jer kada prodje godinu dana kako se nisi pojavio na nov ugovor,oni te totalno brisu iz sistema. Posto je sada situacija takva kakva je (grozna),da se smanjuje broj zaposlenih,da se rotacije cekaju i po 4 meseca,cak i vise, sam proces rehire je zeznut...  Primera radi,drugar je zavrsio ugovor na Sapphire u maju 2017. Za jul mu je bio sledeci brod. On je vec u junu rekao da ne moze da ide zbog toga i toga, i rekao im je da cim bude spreman javice im.... Naravno od juna do pre nekih mesec dana je proslo dosta meseci, samim tim su gai izbrisali iz baze i sistema.

Agent iz Napulja mu je rekao: Ukoliko hoces nazad,moras da popunis Rehire Aplikaciju,dostavis dokaze prevedene na engelski jezik zasto si izostao toliko i nisi hteo/mogao da se ukrcavas, i onda oni to salju u Head Office i dastaju da li da ti uvaze to ili ne. On je poslao kao da je imao neke operacije na zubu i slicno,i da je spreman sad da ide... Poslao je to pre oko mesec i nesto dana,jos nema odgovora iz Head Office....

Tako da ti je moj savet,da ako ne zelis da ides na isti poziciju ,idi do Safe Cruise i prijavi se za neku drugu poziciju koju traze,mozda dobijes i Buffet steward (ko zna). A i naravno kontaktiraj tvoju agenticu za vas buffete...

Mejl agentice je: maddesso@hagroup.com

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: imam želju da ponovo odem na brod
« Reply #2 on: 18/November/2017 »
Samo šala:

Jeste da ovaj topic nema veze sa mojim pitanjem, ali vidim da je aktivan, pa ću uzeti za slobodno da potražim da mi ovde pomognete.
. . .
Šta ja treba da uradim da bih ponovo otišao na brod?

Da poštuješ pravila i procedure. :pp:


Inače, manje-više je tako u svakoj kompaniji - nakon određenog vremena neaktivnosti si izbrisan. Eventualan povratak podrazumeva ponovni prolazak kroz proces zapošljavanja.