Author Topic: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe  (Read 5732 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Video sam oglas feron agencija iz Beograda trazi radnike za Viking prekookeanske brodove,zvao sam i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe,tj tako im je naredjeno iz kompanije,bas mi je bilo cudno objavili oglas na fejsbuku i nigde nisu spomenuli zabranjeno za Srbe,i kad sam nazvao tako ispade...

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #1 on: 20/November/2017 »
Agencija iz Beograda regrutuje za kompaniju koja ne zapošljava Srbe?!

Apsurdno.


Sent from my SM-J320G using Tapatalk

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #2 on: 20/November/2017 »
za recne uglavnom traze ljude sa prethodnim iskustvom brodskim, posto svi moji koji rade na recnim (90% bar njih), ima prethodno iskustvo na prekookeancu... valjda i oni hoce da se osiguraju od nasih prevaranata i lazova (kako sam negde procitao), da spasusebe troskova,jer su nasi poznati po malverzacijama,foliranjima i slicno. Draze im je sigurno da pozovu nekog Rumuna ili Hrvata koji se nece buniti))) EU da kazem (ako se i oni (Rumuni) mogu anzvati EU)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #3 on: 21/November/2017 »
Da ali ovde traze za prekookeanske i dobro je rekao ovaj decko apsurdno je da objavljuju oglas i pritom u oglasu ne spominju da je zabranjeno za odredjene nacije sto je na neki nacin i diskriminacija i nazovem i kazu trazimo radnike za prekookeanske Viking ali da niste Srbin,pa sta onda regrutuje ta agencija iz Beograda onda neka bude neka inostrana agencija da objavi oglas kad vec ne mogu njeni drzavljani...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #4 on: 21/November/2017 »
Ne kontam. Od 10 ljudi, javiće im se 9 Srba, i svakome će govoriti da ne može?
Mazohisti? Vole da pričaju na telefon?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #5 on: 21/November/2017 »
Ima dosta Srba sa hrvatskom i madjarskom putovnicom. Nije zabrana za Srbe nego za EU/nonEu građane a Feron slijedi uputstva od kompanija sa kojima suradjuje, ne radi se tu o domoljublju ili necem trecem. Oni nas gledaju samo kao zaposlenike koji su prosli/odustali probni rok, i shodno tome imaju profit od nas.
Takodjer, Makedonci sredjuju bugarske putovnice, ljudi se snalaze kako znaju...

A te zabrane od EU su najveca glupost i nije mi nikako jasno zasto ne daju olaksice ljudima koji zele RADITI a u isto vrijeme pustaju ogroman broj izbjeglica koji prave probleme kada dodju plus sto imaju totalno drukciji mentalitet i obicaje od europskih

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #6 on: 21/November/2017 »
Hvala na odgovorima,ali ne znam ko je napravio topic u moje ime,ja nisam pravio ovaj topic na forumu,malo mi je glupo da neko se pojavi na forumu i napravi topic a ja sam ovu poruku napisao u sekciji Viking,i ne znam da li su mazohisti,lepo sam zvao video oglas.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #7 on: 22/November/2017 »
1. Ja sam napravio ovu temu, tako da sam izvadio tvoju rečenicu iz teme Ide neko na Viking Sun?, sa kojim nema nikakve veze.
2. Napisao si tu rečenicu u sekciji Viking. Još uvijek se nalazi u sekciji Viking. U čemu je problem?
3. Ti ne znaš jesu li oni mazohisti, ne znam ni ja, ali mislim da jesu, pa šta? Ako si uskratimo pravo na mišljenje, ajmo onda svi u Sjevernu Koreju i biće nam super.
4. Pojava Srpske agencije koja u Srbiji ne zapošljava Srbe je nešto o čemu treba govoriti. Onaj kome je to normalno, nije normalan. Ako ti, donshone, misliš da je tvoj (donshone-ov) integritet na bilo koji način ugrožen, javi mi pa da zbrišem profil, nemam se vremena baviti tuđim paranojama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #8 on: 23/November/2017 »
Ah, Feron....
Taj ogavni vlasnik agencije koji bi vlastitu majku prodao za par eura...

To je takvo djubre od čovjeka.
Otvorio je agenciju za zapošljavanje u Srbiji i konstantno odbija ne zapošljavati, nego proslijediti aplikaciju kompaniji kojoj treba radnika.
Feron ne zapošljava, oni su samo par nesretnih ljudi u kancelariji koji nisu znali šta sa svojim životom pa su odlučili uložiti 300 eura u otvaranje agencije pa da drugima pokušaju zagorčati život.
Ta tzv. zabrana ne postoji, već se radi o proviziji agencije i potrošenom vremenu.
Ako nadju nekoga sa EU pasošom, ukrcaju ga bez poteškoća. A za ostale kojim je potrebna viza, moraju se malo više angažovati.

To sam lično doživio od strane par agencija iz Srbije, dobio sam odbijenice zbog tzv. "zabrane".

Ali odmah nakon tih odbijenica uspjeo sam stupiti u kontakt sa samim kompanijama koje zaposljavaju.

I pogodite - dobio sam sve potrebne dokumente za ukrcaj u jednom danu. Niko nije spomenuo zabranu ili nešto slično.


Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #9 on: 23/November/2017 »
apslolutno se slazem sa JAckom. Dva,tri puta sam konkurisao kod istih,uz iskustvo od preko 5 godina na brodu,sto recnom sto okeanu,od buffet stew. do waitera i bartendera,metrea po hotelima u Grckoj,nisu se udostojili ni da odgovore na mejlove a urkcali su druga koji ima bugrske papire. Hvala bogu pa mi agencije ni nisu potrebne vise... NIje bolja prica ni sa sejf kruzom,samo sto oni nisu stavili da ne moze bez pasosa EU.
Sve u svemu ove nesposobnjakovice iz ferona koristiti eventualno samo vizu da vam urade mada i tu su nestabilni,kao sto su meni digli cenu za 18 sati,cenu koja je bila godinama odjednom skocila za jedno popodne  :rofl:

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #10 on: 23/November/2017 »
Totalni rebus,ja sam pre 3 dana imao skype intervju sa njima za Viking, rekli mi da nikakva zabrana ne postoji, posle razgovora mi napisali da ce me predloziti za CDP i kao razgovor sa ovima iz vikinga ce biti 29.11 u Zagrebu. Da izvinete hebe lud zbunjenog

Offline marjanmanimitev

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Princess Cruisess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ACAT
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #11 on: 14/December/2017 »
Meni su rekli da treba da idem na intervju vo Dubai.
Dali se oni normalni?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: zvao sam Feron i kazu mi ne mogu da regrutuju Srbe
« Reply #12 on: 14/December/2017 »
 :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)