Author Topic: Moje vidjenje za G&P  (Read 4669 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Moje vidjenje za G&P
« on: 29/November/2017 »
Pozdrav za sve,
Pa da krenem sa svojom ispovesti iz mog ugla vezano za G&P...

Prijavio sam se prosle godine na njihovom sajtu i njihov odgovor je bio bas brz, odnosno da hoce da se cujemo. Pozvali su me i razgovor je bio bas prijatan. Interesovali su se za moje prethodno iskustvo i ako znate engleski nece biti problema. Prijavio sam se za dishwashera, ali oni su odlucili da mi ponude za pastry (zato sto imam par ugovora na okeanu kao pastry). Iako sam im objasnjavao da bih voleo da ipak ostanem kao dishwasher (zbog mog iskustva), oni su insistirali da budem pastry i da bi voleli da se vidimo i uzivo na intervjuu.
Dosao je i taj dan, razgovor u Beogradu, sako, kravata, appraisali sa broda, slike u telefonu. Razgovarao sam sa devojkom iz HR, a posle i sa sefom koji je bio tu. Opet razgovori kao i preko telefona, predstavljanje, odakle sam, kako se osecam... Veoma brzo sam presao na moje iskustvo sa okeana i pre toga, sta sam sve radio itd. Sve je proteklo opusteno i iako sam bio medju zadnjima i iako su i sef i HR intervjuisali vec njih 50tak, svi su bili veoma prijatni. Nisu me pitali mnogo, jer sam bas dosta pricao. Ako imate o cemu da pricate, sve ce biti kako treba. U jednom momentu, ja sam njima postavljao pitanja i to je su lepo prihvatili, na sva pitanja sam dobio odgovor. Ja sam i tu spomenuo da bih hteo da budem dishwasher, ali i dalje je ostalo na pastry i da cu imati trening. Ok, tu su me kupili sa tim treningom i pristao sam. Rekli su da ce mi poslati papire za vizu i da je sve dogovoreno. Bas sam bio srecan, jer vec godinu dana i posle par odje*a od par kompanija i godine gde sam imao operaciju, konacno sam dobio pozitivan odgovor i zaposlenje.

Stigao je ugovor i papiri, odlazak u konzulat i viza. Cekao sam da mi kazu za trening, ali do njega nije doslo. Tu sam bio malo razocaran, ali rekoh sebi nema veze, idem pa sta bude. I bude kao sto sam mislio, to je bio malo preveliki zalogaj, pa su odlucili da probam kao gardemanger. Da razjasnim jos nesto, ja nisam kuvar, nisam poslasticar, ja sam stolar, i nemam motivaciju da radim u kuhinji, treba velika brzina, organizovanost, tu je stres i ostalo. To sam radio 3 meseca i jednostavno nisam mogao vise, zbog svega gore navedenog. HM i sef su bili zadovoljni sa mnom ali ja nisam. Retko sam pravio greske u odnosu na ostale, ali jednostavno ne volim to i ne zelim da radim. Sef i HM su bili ok sa mnom, razumeli me i rekli mi da ce pitati office da predjem kao dishwasher. Iz offica su rekli da moze, HM je rekao da moze, sef je rekao da moze i to je bilo to.
Postao sam jumper. Da napomenem da sam kao kuvar radio na brodu sa nemackim putnicima, gde je tips bio oko 400 - 450e mesecno. Na brodu sa engleskim putnicima tips je oko 600-650e, zavisi kako kad.

Po meni dishwash je jedan od najlaksih poslova. Nema stresa (tvoj posao je jedino da tanjiri, serpe, lonci i poklopci budu cisti). U pocetku, mi stvarno nije smetalo ni kada konobari naprave haos sa tanjirima, ni ako donesu kasno, ma nista. Imao sam slobodno vreme (sto nekad nisam imao), imao sam vreme da jedem (sto nekad nisam imao), i meni je bilo odlicno! Ako je neko nekad radio na gradjevini ili ako je radio malo prljavije poslove, gde se ne stide sta rade (apsolutno nema razloga za to), onda nece imati problema. Dosta ljudi su, izvinite ako je grubo - razmazeni i mamine maze, pa se nesto kao gade takvih poslova i ne znam sta sve, govore kako je tesko.  Promenio sam 3 broda kao dishwasher. Na zadnjem brodu i pred kraj ugovora, sam imao prvi problem sa konobarima (i to nasim), gde nisam mogao vise da podnesem izd*kavanja, iako sam dosta puta zamolio na neke stvari. Oni verovatno imaju svoje vidjenje stvari. Bitno je da je ugovor zavrsen, i da se ceka na sledecu godinu.

Oni koji su radili kao konobari ili housekeeping na okeanu, po meni bolje da ostanete tamo ili da se vratite na okean. Koliko sam razumeo, oni nisu izlazili preko 1500e (ako ne lazu). G&P ima pola svajcarski, pola malteski (ili kiparski, nisam siguran) ugovor. Plate nisu velike u odnosu na druge kompanije. Dishwasher na brodu sa engleskim putnicima oko 1300e sa tipsom. Ako imate decu dobijate dodatak na platu od 300 eura ili franaka. Osigurani smo kod Allianz-a, ali ne svidja mi se zato sto neke stvari na naplatu ne idu glatko, nego se ceka par meseci i posle slanja dosta dokumentacije. Ne znam kako je kod drugih kompanija.

Generalno, ja sam zadovoljan, plata je na vreme, tips je na vreme. Jbg, bude zao sto tamo u nekoj kompaniji dishwasher i drugi izadju +2000e mesecno, ali sta da se radi. Ako ima pitanja, tu sam.

Offline Enes Makul

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia & Herzegovina
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: G&P
  • Job Title: Steward
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #1 on: 30/November/2017 »
Pozdrav drug,evo upravo procitah ovo tvoje iskustvo.
Zelio sam reci da sam evo prije nekih sat vremena zavrsio telefonski razgovor sa G&P kompanijom,kao sto kaze veoma su prijatni i oni su vise pricali nego ja haha,ponudili su mi da pocnem kao Bar Steward plata kazu da je oko 1000€ netto i baksis kazu 350-500 eura ako ne lazu i kazu da se radi 12 sati,moram izganjati vizu u Bosni i imam 7 dana da im javim,pa sada kada si rekao da je za konobare losije nesto sam se kontao,imam ponudu da idem u Austriju raditi kao konobar u Hotelu ili da idem na G&P pa sada ne znam.
Bio bih ti zahvalan ako bi mi mogao odgovoriti,Pozdrav !

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #2 on: 30/November/2017 »
Verovatno te planiraju za brod sa nemackim putnicima. Ako nisi nikad radio na okeanu, (gde konobari mogu da izadju $5000) ne verujem da bi ti 1400e prijalo, zar ne? Dosta onih koji su upravo to uradili pa sad kukaju tamo. Ja sam na okeanu radio u kuhinji, i plata koju sad zaradjujem je slicna toj i malo visa.
Jel ti to sto nude u Austriji legalno ili na crno?

Ovamo se radi oko 12h, sve zavisi od tebe. Zavrsis dorucak, pospremite stolove, ides na pauzu. Vracate se za rucak, zavrsis servis, opet spremanje stolova za veceru i opet idete na pauzu (kolika je ta pauza zavisi od toga kada se zavrsio rucak i kada pocinje vecera). Dorucak pocinje u 7h, vi bi trebali da budete na check in u 6:20h. Rucak pocinje nekad u 11h, nekad u 12h, 13h, 13:30h, nekad se desi da pocinje i u 14h. Reka je drugacija nego okean. Nekad se jednostavno ne moze izaci napolje, zato sto se stize u npr u 10h putnici izadju na eskurziju, i brod odmah isplovljava. Njih pokupimo u nekom drugom mestu oko 14h i odmah se ide. To nije uvek naravno, ali se desava.

Ne znam sta da ti kazem, ti bi trebao da znas najbolje sta zelis. Brod nekad ume da bude skroz ok, nekad ne. Ja sam uvek bio za slobodu i udisanje svezeg vazduha. Ali ja ne mogu da idem legalno u EU zemlje, nemam EU pasos, nemam ko da me zaposli, pa mi je brod nuzno zlo. Ali bolje i brod nego camiti u Srbiji.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #3 on: 30/November/2017 »
Verovatno te planiraju za brod sa nemackim putnicima. Ako nisi nikad radio na okeanu, (gde konobari mogu da izadju $5000) ne verujem da bi ti 1400e prijalo, zar ne? Dosta onih koji su upravo to uradili pa sad kukaju tamo. Ja sam na okeanu radio u kuhinji, i plata koju sad zaradjujem je slicna toj i malo visa.
Jel ti to sto nude u Austriji legalno ili na crno?

Ovamo se radi oko 12h, sve zavisi od tebe. Zavrsis dorucak, pospremite stolove, ides na pauzu. Vracate se za rucak, zavrsis servis, opet spremanje stolova za veceru i opet idete na pauzu (kolika je ta pauza zavisi od toga kada se zavrsio rucak i kada pocinje vecera). Dorucak pocinje u 7h, vi bi trebali da budete na check in u 6:20h. Rucak pocinje nekad u 11h, nekad u 12h, 13h, 13:30h, nekad se desi da pocinje i u 14h. Reka je drugacija nego okean. Nekad se jednostavno ne moze izaci napolje, zato sto se stize u npr u 10h putnici izadju na eskurziju, i brod odmah isplovljava. Njih pokupimo u nekom drugom mestu oko 14h i odmah se ide. To nije uvek naravno, ali se desava.

Ne znam sta da ti kazem, ti bi trebao da znas najbolje sta zelis. Brod nekad ume da bude skroz ok, nekad ne. Ja sam uvek bio za slobodu i udisanje svezeg vazduha. Ali ja ne mogu da idem legalno u EU zemlje, nemam EU pasos, nemam ko da me zaposli, pa mi je brod nuzno zlo. Ali bolje i brod nego camiti u Srbiji.

Ne zameri nisam citao ceo post. Kako ti bilo kad si otisao sa Sun-a?
Tebi je tebra bilo ok,ali oni su madju najgorim kompanijama za koje sam radio. Koristiti ih kao odskocnu dasku samo i nista vise.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #4 on: 30/November/2017 »
Pozdrav drug,evo upravo procitah ovo tvoje iskustvo.
Zelio sam reci da sam evo prije nekih sat vremena zavrsio telefonski razgovor sa G&P kompanijom,kao sto kaze veoma su prijatni i oni su vise pricali nego ja haha,ponudili su mi da pocnem kao Bar Steward plata kazu da je oko 1000€ netto i baksis kazu 350-500 eura ako ne lazu i kazu da se radi 12 sati,moram izganjati vizu u Bosni i imam 7 dana da im javim,pa sada kada si rekao da je za konobare losije nesto sam se kontao,imam ponudu da idem u Austriju raditi kao konobar u Hotelu ili da idem na G&P pa sada ne znam.
Bio bih ti zahvalan ako bi mi mogao odgovoriti,Pozdrav !

Plata je prvi mesec 550 + - , odbijaju ti depozit. Drugi mesec je 850'+ pa tek kad prodjes probni rad predlazu te za povisicu. Potom ti je plata 930 isto +- zavisi kako kad. Uzimaju ti 150 eura bespovratno za lomljenje posudja,casa. Bar server NE POSTOJI,samo bar7restaurant steward. Radices u pocetku u restoranu i ako nemas iskustva sa hranom bice raner za oko 50ak gostiju sa picima,znaci serviras vina i pica iz bara. <Trcanje za malo para. Tips na engleskim brodovimaje 140 eura po kruzu od 7 dana. plus jos 25 ako se navuce rejting (ovo je na emeraladu),tips na ruke skoro da ne postoji. Radi se u proseku 12+ sati. Postoji samo breakfast off jednom u 7-8 dana. Sve u svemu nije onako kako obecavaju,mene su navukli sa pricom oko 2000 evra zarade a ispostavilo se da sam jedva izlazio sa 1400-500. Idi brate u Austriju,radices 8 sati da slobodnim danima za iste ili vece pare. Sve sto sam napisao je istina,ali moje isksutvo nekome je mozda ovo bilo dobro. Meni nije jer sam presao sa konja na magarca.

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #5 on: 30/November/2017 »
Ne zameri nisam citao ceo post. Kako ti bilo kad si otisao sa Sun-a?
Tebi je tebra bilo ok,ali oni su madju najgorim kompanijama za koje sam radio. Koristiti ih kao odskocnu dasku samo i nista vise.


Nema tebi sta covek da zameri :)
Bilo ok, pa malo svadje i cimenje sa domacima, pa opet ok. Evo sta ti kaze covek, to je to.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #6 on: 30/November/2017 »
Oooo kolega... Slazem se sa svime. Dishwasheri su zasticeni kao bijeli medvjedi na vecini kompanija. Razlog tome je to sto  ogromna vecina ljudi ne zeli raditi taj posao i jako malo ljudi izdrzi na toj poziciji. S toga, svaki ce sef cuvati svoga dishwashera ako je kvalitetan i sposoban.
Fizicki umor je velik, ali je zato mozak stalno na off i to je ogromna prednost raditi bez ikakva stresa, moja glavna briga je bila sta ce tu vecer biti za desert.

7 dana je samnom bio jedan konobar, covjek je tako bio opusten i bez stresa, a dok je bio u restoranu bio je bas los  zbog previse stresa i nervoze sefova, kolega, kuhara, gostiju...a za nekih stotinjak eura vise od mene... sve je to od osobe do osobe

Ali ima laksih pozicija od te, tipa junior chef, tu nije toliko stresno

Offline Enes Makul

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia & Herzegovina
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: G&P
  • Job Title: Steward
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #7 on: 30/November/2017 »
Hvala vam na odgovoru drugovi,prije svega to sto kazes tebi je lose jer si spao sa konja na magarca,a ja vamo imam soluciju u Bosni da radim za 200-300eura tako da je i ta plata od oko 1400 eura predobra za uslove kao sto su ovde,drugo htio sam se ja prijaviti na Tui Cruise na Mein Schiff jer ima u Sarajevu njihova agencija,ali jako dobar drug mi je bio tamo od marta 2017 i nedavno je dosao i kaze mi da ne idem ni pod kojim slucajem na MS jer cu kako on kaze crknut od rada i da cu prvi mjesec ko zombi biti tako da sam pokusao ovaj rijecni kao sto ce i on probati ja mislim,a trece to za Austriju je legalno dobijes papire na 6 mjeseci ono sezonski sto kazes 8 sati na dan imas sve hranu smjestaj 1300-1400 eura plus baksis,znaci iduce sedmice bi trebao saznati jesam li dobio papire za Austriju a ako ne budem dobio onda se prijavljivam za ovaj kruzer jbg ne preostaje mi neka treca opcija osim da radim ovdje za 200-300 eura kao sto rekoh.Uglavnom hvala vam nisam se nadao da ce odma biti 3-4 odgovora.Pozdrav drugovi!

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #8 on: 12/November/2018 »
Gotova jos jedna sezona.
I to najgora od kada radim na brodovima! Dosta njih kaze da se ne uhvatite u kolo sa njima... i u pravu su! Ali problem je sto nas na dosta kompanija ne primaju i ja ni sam ne znam sta da kazem, ni koji savet da dam.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #9 on: 24/January/2019 »
Koliko sam skapirao prednost pri ukrcaju imaju oni sa znanjem nemackog jezika..e sad ne znam da li je vecina brodova sa nemackim gov.podrucjem ili ima dosta i sa engleskim...

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Moje vidjenje za G&P
« Reply #10 on: 10/February/2019 »
Velika vecina brodova je sa engleskim govornim podrucjem. Cak neke kompanije imaju iskljucivo engleski jezik kao "domaci" na svim brodovima.

Znaci ima i njemackog govornog ali ne toliko...ali je puno lakse upasti jer velika vecina ljudi ne spreha dojc pa je i konkurencija dosta manja