Author Topic: Stcw lll/1 OIEWC OFFICER ON THE WATCH  (Read 1359 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko777Marko

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Stcw lll/1 OIEWC OFFICER ON THE WATCH
« on: 19/October/2020 »
Ako neko zna gde mogu ovo da dobijem,neka napise. Traze mi sa NCL-a za Engine Cadet,ali nigde nisam nasao taj Stcw da neko radi..ima lll/4 u Splitu, ali nije to to..

Treba mi bas ovaj lll/1 stcw za Officer in chrge of watch keeping.

Hvala u napped.

Ps. Ako nekom treba pomoc za polaganje Stcw Basic training ima u BG da se radi I dobija se sertifikat is Splita direktno.. znaci EU sertifikat. Ja skoro obnavljao isteklo mi.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Stcw lll/1 OIEWC OFFICER ON THE WATCH
« Reply #1 on: 20/October/2020 »
Pozdrav. Ovo se radi u kapetanijama, zavisi koja kad organizuje polaganje, ali uvek je do sada bilo direkt preko kapetanije. Vecina skola ima vec to sredjeno pa ti oni zakazu termin posle mature ili diplomiranja.

Ako imas zavrsenu brodostrojarsku skolu ili fakultet (za OIEWC je dovoljna srednja, za 2nd i Chief je potrebno i fax ili neko drugo vise obrazovanje) i odradjenu strojarsku kadeturu od najmanje 12 meseci, mozes da zakazes ispit. Moras naravno imati i ove brevete: D2, D6B, D12, D17, D19.
Ako nemas odgovarajuce brodostrojarsko obrazovanje, ne mozes da dobijes Stcw lll/1 OIEWC OFFICER ON THE WATCH.

Gde si zavrsio strojarsko obrazovanje tu pitaj, svi oni imaju vec uhodana ta polaganja za brevete. Beogradska brodostrojarska je to do sada radila u Sloveniji ako se dobro secam, a hrvatske rade u svojim kapetanijama.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced