Author Topic: Transfer na drugi brod, kako?  (Read 2536 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ceca123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Transfer na drugi brod, kako?
« on: 11/December/2017 »
Pozdrav svima..
Da li neko zna da je moguce dobiti transfer na drugi brod, i kako?
Kome se obratiti za pomoc?
U officu mi rekose da to nije moguce, pa mi nije jasno kako jer znam dosta ljudi koji su radili transfer..

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Transfer
« Reply #1 on: 11/December/2017 »
U mnogim kompanijama se trazi da se odradi bar 2 ugovora da bi mogla/o zahtijevati transfer na brod koji ti je po volji. Mozda ako si udata/ozenjen pa trazis transfer na brod gdje ti je partner.

Offline Ceca123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Transfer
« Reply #2 on: 11/December/2017 »
Dva ugovora imam.. Nije zbog braka, ali je zbog veze.. Nije mi jasno kako mi neko moze reci da nemam prava na to, cak i ako ponudim da sama platim troskove transfera, i na drugom brodu odradim normalnih 6mj ugovora.. Da li da idem da popricam sa HR-om? Bila bih zahvalna ako neko ima vise informacija

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Transfer
« Reply #3 on: 12/December/2017 »
Pa čekaj... što nisi već pričala sa HR-om? Iako nismo iste kompanije, ali u suštini HR rešava te stvari, ne znam ko ti je onda rekao da nemaš prava na to. HR se pita (pretpostavljam i u tvojoj kompaniji).

Offline Ceca123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Transfer na drugi brod, kako?
« Reply #4 on: 12/December/2017 »
Meni rekli da je MetreD  nadlezan za te stvari, pa sam njega i pitala.. Ali samo sam se uvjerila da sve ono sto kazu kako izlaze u susret parovima, hoce da pomognu i da mi budemo srecni.. Sve su to samo gluposti, boli njih briga :)

Online lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Transfer na drugi brod, kako?
« Reply #5 on: 12/December/2017 »
Tranship veoma teško da ćeš da dobiješ osim ako nije potreba kompanije. Jedna od opcija je link pa da na sledećim rotacijama probaju da vas stave na isti brod.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Transfer na drugi brod, kako?
« Reply #6 on: 12/December/2017 »
Meni rekli da je MetreD  nadlezan za te stvari, pa sam njega i pitala.. Ali samo sam se uvjerila da sve ono sto kazu kako izlaze u susret parovima, hoce da pomognu i da mi budemo srecni.. Sve su to samo gluposti, boli njih briga :)

Trebala bi se obratiti HR ,kao sto kaze Princ.Kakve veze ima MetroD s rotacijama posade ? Ovo prvi put cujem. -()-

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Transfer na drugi brod, kako?
« Reply #7 on: 12/December/2017 »
Trebala bi se obratiti HR ,kao sto kaze Princ.Kakve veze ima MetroD s rotacijama posade ? Ovo prvi put cujem. -()-

Prosto... Sef departmana bi se uvek trebao prvi pitati za te stvari, pa tek onda HR.

Sad...kad je Meitre takav kakv je pa ga ne interesuje da pomogne, onda ides kod HR, al stvarno jeste OK da se krene prvo od svog sefa za sva pitanja, pa cak i za rotacije.

S druge strane, moram da se slozim da tranship bas nije idealna opcija i stvarno jeste tesko za dobiti, tako da razumem potpuno zasto Maitre D kaze da ne moze. Za sledecu rotaciju je lakse iskombinovati, al tranship je bas nepovoljna stvar jer se mora naci mesto na tom drugom brodu, ta osoba koja je zakazana za taj brod onda treba da ide na tvoj brod (a sta ako i on/ona ide po zahtevu nekom bas na taj brod) i tako...ima tu dosta razloga zasto se to izbegava i uvek se predlaze da jednostavno budete upareni na sledecoj rotaciji.

Ja sam uvek slao mejlove i zahteve u ime svojih clanova tima za njihove rotacije i isto tako imao uticaja ko ce na koji brod ili ko hoce da se vrati nazad. Cak sam nekoliko puta sredio tranship zbog veze ili drugih razloga. Dogovorim se sa kolegom na drugom brodu, mi isplaniramo rotaciju tako da napravimo minimum problema i onda posaljemo to nadleznima. Kad dodje zahtev od 3 strajp oficira malo su vise nagodni u ofisu da prihvate. Toplo preporucujem da dobijes podrsku MeitreD-a ili Maestra pa sa tom zaledjinom da ides kod HR, bice lakse. Naravno, probaj svakako i bez ako mora...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Ceca123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Transfer na drugi brod, kako?
« Reply #8 on: 13/December/2017 »
Hvala puno na odgovorima 😊 Valjda nesto uspijem iskombinovati, a i ako ne, boze moj.. Cekacemo sledeci ugovor 😁