Author Topic: Da li može medical za Carnival da se radi u BelMedic-u ?  (Read 2331 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Dobar dan svima,
Imam pitanje vezano za Medical za Carnival da li moze da se radi u  BelMedic ?
Posto pitah Sinisu, on kaze da ce da mi javi jer ne zna tacno, ceka da mu neko javi, i poslao mi je da je 100% siguran za Dr.Ristica, koji je naplacuje oko 30,000 din dok na BelMedic nekih 12.000din
Sto je velika razlika, pa sad ako neko zna jel moze ovde bio bih mu zahvalan :)

 -()-

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical
« Reply #1 on: 12/December/2017 »
Zvanična informacija potpisana od strane "Crew Operations" i distribuirana putem kompanijskog Letter of Employment u 10. mesecu 2017. godine:

Code: [Select]
Please be reminded that you must maintain a valid physical examination.
Please report to any of the approved doctors below.
It is your responsibility to have all the medical tests done according to Carnival Cruise Line standards. The physical exam must be marked "Employable" and signed by the company approved doctor.

Crew Operations

HEALTH CENTER DR. RISTIC
NARODNIH HEROJA 38
11070 NOVI BEOGRAD
BELGRADE SERBIA
2697-808

GENERAL HOSPITAL BEL MEDIC
VIKTORA IGOA 1 / KOSTE JOVANOVICA 87
11000 BELGRADE
BELGRADE SERBIA
309-1000

DR. BOGOJEVIC BORINKA
"NOVI BEOGRAD" HEALTH CENTER
OMLADINSKIH BRIGADA 104,
11000 BELGRADE SERBIA
+381 11 2095 400 +381 11 2095 490

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Hvala puno
 :yahoo: :plovim:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ljudi, moram samog sebe da demantujem, video sam svež (12. mesec 2017.) e-mail od Medicine Rada u kome odgovaraju da ne sarađuju više sa Carnival-om.

Informacije koje sam prethodno podelio sa forumom su zastarele. :rtfm:

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Evo i ja na tezi nacin saznah da bel medic ne moze vise da radi medical za carnival, jos samo da vidim hoce li mi pare vratiti i odlicno.

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Update, poslje razgovora sa Siniš-om, koji tvrdi da BEL MEDIC nema licencu da izdaje i radi medical za carnival, i da je sokiran odakle njima formulari koje su meni dali, i da samo DR RISTIC moze da radi pregled...

Ja fino zovnuh BEL MEDIC rekoh im sve ovo, da bi oni u soku i neverici odgovorili da prvi put za to cuju da nemaju  licencu ili ti sta vec da rade isto, i da kod njih veliki broj ljudi dolazi za carnival i da sam ja jedini koji govori da mi se dokumentacija nije priznala.

E pa sad ko je ovde lud ?


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Jedina relevantna strana u svemu ovome je Carnival. Oni daju ili ne daju licencu, oni priznaju ili ne priznaju pečat i potpis određenog doktora odnosno određene ustanove. Nikakve ni Siniše ni Prinčevi na belom brodu ni Kurte ni Murte to ne određuju.

Ja sam sa forumom (i 2-3 facebook grupe) samouvereno podelio ono što sam od Carnival-a dobio u oktobru uz Letter of Employment za naredni ugovor.

Međutim, ubrzo je sve više i više ljudi počelo da se javlja kako ovi ili oni nemaju licencu. Kulminacija je bila pre 5 dana kada sam video email poslat od strane Medicine Rada u kome odgovaraju da zaista više ne rade preglede za Carnival.

Kako ne bih nikoga uvalio u nepriliku, "obišao" sam sve forume i grupe i "poništio" svoje tvrdnje. Neka se svako ravna prema svojim informacijama, ne želim da budem odgovoran i nesvesno nekome donesem probleme, nepotrebne novčane troškove ili čak otkazivanje ukrcaja.

A ja ću ići tamo gde sam oduvek i išao i za šta i dalje imam validan dokaz od svoje kompanije da tamo mogu da obavljam preglede. Ne mešam se dalje u ovu priču, jer je puna kontroverzi. Meni je svejedno, jer mi se medical refundira gde god ga radio, pa nemam interesa da dalje kopam po ovome.

Mislim da bi jedan jednostavan upit poslat na crewassistance rešio sve nedoumice, ako nekoga baš zanima.

Offline Black

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Jedna pogresna informacija i eto ga na problem, sto se tice mene nadam se da ce ovi iz BEL MEDICA izaci u susred i resiti ovo u najkracem roku, posto kako oni kazu nisu ni znali da nemaju "licencu" nije im niko javio. al ponovo haos ispade od jednom sad cekat njih pa vidjet sta i kako dalje.