Author Topic: nisam odradio vojni rok  (Read 6821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
nisam odradio vojni rok
« on: 02/February/2010 »
E ovako ljudi imam problem ako mi mozete pomoci !!!  :moli:

Prrosao interviju za Carnival,imam 21 god,stari pasos ali izvadicu novi,nego moj problem je sledeci!!
Kada mi Boze zdravlja sto pre stigao ugovor,ali nisam odradio vojni rok,jer mi jos nije stigao poziv za vojsku,sta mislite da li ce mi praviti problem ovi na granici da ne mogu da napustim zemlju jer nisam odradio vojni rok,a iako mi i dalje nije stigao poziv za vojsku ?!??!  Unapred hvala pozzzz
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline zloca87

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: MNOGO ZAEBAN PROBLEM ...
« Reply #1 on: 02/February/2010 »
Sto se sekiras ako ti nije stigao poziv?  Uostalom,i ako ti stigne,uzmi potvrdu sa faxa i zavrsi to...

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: MNOGO ZAEBAN PROBLEM ...
« Reply #2 on: 02/February/2010 »
Sto se sekiras ako ti nije stigao poziv?  Uostalom,i ako ti stigne,uzmi potvrdu sa faxa i zavrsi to...

Jeste ali problem mi je sto sam zakasnio sa upisom nove godine,i sada moram da cekam oktobar ,tako da nisam redovan student ,to mi je problem !!!!
PA bre zato sto valjda ce me cimaju na granici nece mi dati da izadjem iz zemlje zato sto nisam odsluzio vojnu obavezu iako mi nije stigao zvanican poziv za vojsku !!! MIslim tako mi se cini ... :((   ne znam , pa reko da pitam...
U svakom slucaju fora je sto od sledece godine nema vise vojske ,tj ima ali bice placena tako da jbg...  +U+
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: MNOGO ZAEBAN PROBLEM ...
« Reply #3 on: 03/February/2010 »
imas zakon o vojsci i u njemu ti pise sve o tome.... Pronadji to i procitaj... meni se cini da nema veze sto nisi odsluzio ako te nisu zvali, a iako te zovu mozes da odlozis, ali opet procitaj zakon nema mnogo da se cita , a to je 100% prava informacija bez nasih misljenja   ;)


Procesljaj zakone na ovoj stranici,  i nacices odgovor 

http://www.vs.rs/index.php?content=e2cf5ba3-fdfd-102b-9fa8-28e40361dc2e

peanutz

  • Guest
Re: nisam odradio vojni rok
« Reply #4 on: 03/February/2010 »
ja sluzim vojsku civilno u ministarstvu odbrane i centralnom domu vojske i garantujem ti da te nece cimati niko...
ukida se vojska, ne verujem da ce uopste zvati nekoga za jun, a mozda ni za mart...
ispalio sam se, nisam ni ja trebao da idem... ali, ko je znao...
u svakom slucaju, ne brini...
moj drug iz vojske je bio u Egiptu dok je bio na redovnom, a ovaj drugi na nekom festivalu u Hrvatskoj... niko ih nista nije pitao...

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: nisam odradio vojni rok
« Reply #5 on: 03/February/2010 »
@ aiitje

ma nemoj da se uzbudjujes zbog vojske, ja sam sluzio civilno prosle godine i imao sam jednog kolegu koji je sluzio zajedno samnom, po profesiji je bio muzicar (zavrsio je muzicku akademiju).

On je u toku sluzenja jedno 3-4 puta putovao u inostranstvo po 2-3 nedelje jer je bio clan  nekih muzickih grupa i ansambla koji su predstavljali grad i regiju na nekim takmicenjima. Niko mu ni za sta nije pravio problem, svaki put kad je hteo da putuje, direktor institucije gde smo sluzili (a i vojska) su mu dali odobrenje bez problema. A jednom je cak i privatno putovao u inostranstvo.

Vojska je sad u rasulu i ukida se, tako da nemoj da te to pokoleba :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: nisam odradio vojni rok
« Reply #6 on: 03/February/2010 »
Da se i ja priključim temi, ni ja nisam služio vojsku, a izvadio sam novi pasoš (i imam 2 plava pre ovog), dobio C1/D vizu na 3 godine, i još samo čekam ukrcaj i to je to. Samo napred, tolike stvari ne funcionišu u ovoj zemlji, vojska je najmanji problem. ;)
A da, i izlazio sam iz zemlje već par puta... tako da samo napred!

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: nisam odradio vojni rok
« Reply #7 on: 03/February/2010 »
Quote
sta mislite da li ce mi praviti problem ovi na granici da ne mogu da napustim zemlju
A što bi ti pravili probleme? Nije u Srbiji vojna hunta na vlasti. ;)

Na granici mogu da te zadrže ako i samo ako postoji neka poternica za tobom, a što se vojske tiče to se nekad dobijalo po automatizmu kada napuniš 27 godina i ne javljaš se vojnom odseku. Danas su stvari dosta drugačije, pogotovo od kada su ukinuti vojni sudovi. Već godinama niko nije priveden niti uhapšen zbog toga što je izbegavao vojsku, a ti imaš 21 godinu i čak ti nije još ni poziv stigao tako da nemaš nikakvog razloga za brigu. Dok dodješ na red za služenje vojni rok će sasvim sigurno biti ukinut i to do kraja ove godine.