Author Topic: Pozdrav :)  (Read 2769 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Pozdrav :)
« on: 03/January/2018 »
Pozdrav svima :)
Registrovanim ali i guestovima, koju su nesuzdržano listali svaku stranicu ovoga foruma, crpili sve informacije, poistovjećivali se, pronalazili se u pričama, anegdotama baš kao i ja. Moje ime nije bitno toliko, iz Sarajeva sam, 29 mi je godina i baš kao i svi Vi, potražih sreću i prosparitet negdje drugo, van svog voljenog grada.

Česljam forum mjesecima, al' se predstavih tek sada, mislio sam ono, ajde da uradim bar neki posao, jer dobra priprema je pola posla, i zaista je tako i bilo.
Poslusao sam većinu Vaših savjeta, i korak po korak skupio novac, poslao CV, otišao na interview, aplicirao za visu poziciju, prošao, uradio medical, prošao medical "PEME APPROVED", predao novac za kartu i "LoE" je sada na redu čini mi se, termin za ambasadu i eventualni datum ukrcaja.
Na pripremi za interviewu, i samom interviewu koji je bio u Banja Luci 27.11.2017. upoznah dobro društvo s kojima sam i sada u kontaktu, i planiram ostati u kontaktu.

Ja hvatam neki zadnji voz, ili je bar među zadnjim, mada sam o kruzerima slušao čak 2006. kad mi je poznanik išao na kruzer. Iz priča je zvučalo interesantno, a on stari Čarsijaner-mahalac :) imao je uvijek priču za svaku situaciju, pa i par šuški za svakog od nas koji smo ga slušali, pa nekad te pare zajedno pili i popili. Iz ove perspektive sada to se čini miljama daleko, i ko u magli se sjećam slike koju mi je poslao da pošaljem njegovoj mami, grdosija iza njega a on strancima objašnjava nešto na plazi... al' u to vrijeme sam završavao gimnaziju, idem na ekonomiju državnu-rekao sam sam sebi, gdje sam kasnije pokidao, bio i demonstrator i student za primjer, zaposlio se, radio i radim još, ponekad popijem koju... a priča o kruzeru se negdje izgubila, kao da nije ni ispričana.

12 godina kasnije ... spremam se da počnem iz početka, pod tuđim nebom, "frtalj 'leba i metar neba".

Skupio sam "cojones", idem!
Kuka majka, pa sine škole si završavao, posao našao, našao si i finu curicu, ništa tebi ne fali,
Tata kulijanu baca, k'o zna da ću se snaći da me u živi pijesak neko baci,
Brat se obradovao, kaže idi. Vjerovatno tako govori, jer i on ode u"Švicu", dobio posao u IT-u ( haj ti-u), baš ga briga. :)

Odužilo se ovo malo, al eto ja mogu pomoći, i rado ću to uraditi do Medical-a u Sarajevu, ostalo je i meni nepoznanica.
Moreplovci, bivši i oni koji će to tek postati, mirno more.

'Aj vozdra.  :plovim:


"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pozdrav :)
« Reply #1 on: 03/January/2018 »
Pa zivio ti nama pa da citamo jos!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav :)
« Reply #2 on: 03/January/2018 »
Ovo je najava za još jednog kvalitetnog i zabavnog pisca na forumu! :clapping: Čekamo šta će dalje biti... :pop:

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: Pozdrav :)
« Reply #3 on: 03/January/2018 »
Forum je pomogao meni u mnogočemu... evo primjerice kad je "pukla tikva" rekoh sebi pa bilo sta samo da odem, ali čitajući postove do kasno navečer, nekada ujutro prije posla, shvatim da se moj engleski može dobro iskoristiti pri ulaznoj poziciji na brod. Želim i ja pomoći drugima, mislim da sam upio dovoljno informacija, ako nista, bar da sugeriram nešto korisno.

Hvala momci na podršci.

Naći će se pola sata za napisati koju dogodovštinu, to je sigurno  ::yes::, al' polako nisam ni pismo dobio, još treba da se ureknem pa da mi golub skrene negdje na rakiju :)
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav :)
« Reply #4 on: 04/January/2018 »
Navijam za tebe  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: Pozdrav :)
« Reply #5 on: 11/January/2018 »
Mali update.
Iz Agencije mi rekoše da bih vrlo brzo trebao znati kad cu u US-Ambasadu, pa i termin ukrcaja.

PS. Čitao jutros neke blogove od dotične Jelene, između ostalog piše ako čekate na ukrcaj za prvi ugovor samo naprijed, parafraziram. Pogledam mail, kad obavijest s početka posta.

Misli mi počinju lutati, daleko od naših sokaka ...   
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: Pozdrav :)
« Reply #6 on: 22/May/2018 »
Pozdravljam  :uzdravlje:

Dao otkaz u firmi, pala je pokoja suza, naravno ja sam to dobro izgurao, inače onako STOJIČKI, plak'o sam kući  :D

Viza odobrena, sta reći, ozbiljnije sam pričao sa dedom pred zgradom kad smo diskutovali treba li svaki mjesec ili svaka dva, šišati živu ogradu - ETO. Možda je razlog taj što nisam imao problema sa zakonom, samo sa ženama  :waiting:.
 

Miami, jesi li spreman na Bosanca, hladne ruke još toplijeg zagljaja ?
"success is my only mothaf****n' option failure's not"