Author Topic: Koliki je nedeljni (ili mesecni) tips na Scylla brodovima?  (Read 6556 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Simonovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Evo i ja da pisem.

Odradio jednu sezonu na Vikingu kao Sobar (Stateroom), i mesecni tips je bio 400....maksimum 500, taman da pokrijes troskove za kartu na odmoru.

Ne znam od kud vam te basnoslovne brojke, ali Viking vazi za naj jacu kompaniju i tu sam dobio pola soma max.

Mada bili su neki stari radnici koji su se hvalili sa duplo vise mesecno ali ko zna, mozda lazu.

Ok moda sam ja ne iskusan i ne znam kako izvuci baksisa iz goste.

Anyway idem i narednu sezonu.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Na prekookeanskim brodovima je ipak bolji bakšiš za sobare. Mada se i tamo zalomi nekoliko loših kruzeva ali ispod 400 mesečno teško da možeš da dobiješ makar se i krio od gostiju.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Evo i ja da pisem.

Odradio jednu sezonu na Vikingu kao Sobar (Stateroom), i mesecni tips je bio 400....maksimum 500, taman da pokrijes troskove za kartu na odmoru.

Ne znam od kud vam te basnoslovne brojke, ali Viking vazi za naj jacu kompaniju i tu sam dobio pola soma max.

Mada bili su neki stari radnici koji su se hvalili sa duplo vise mesecno ali ko zna, mozda lazu.

Ok moda sam ja ne iskusan i ne znam kako izvuci baksisa iz goste.

Anyway idem i narednu sezonu.

Kolika ti je neto plaća bila bez bakšiša?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Bio sam i na na vikingu ali tri meseca generalno sve je to slabo placeno za toliko rada,a na vikingu se jos vise radi nego na ostalim kompanijama onako bas krvnicki.Kad se sve sabere oni plate samo za 40 sati nedeljno a radis nedeljno 80-90 sati bar ja u kuhinji i na kraju dosao godisnji i nisam se ni vratio.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čula sam takve priče, iz više izvora. Zadnje je bilo od jedne cure prije 3 god koja mi je rekla da nije mogla izdržat radit ko stewardess za Viking i da to nije posao za ženu -()-. Nisam je dalje ispitivala... Al kaže da je zaradila dosta novca i da je zato ostala do kraja ugovora,poslije se nije vraćala.