Author Topic: Da li su zauvjek zatvorena vrata nama koji nemamo EU pasos?  (Read 3705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Trinidad

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)
Nije da su nama vrata zatvorena...evo ja imam termin za ambasadu 24tog za vizu za G&P nadam se da nece biti ikakvih problema..ja sa radio za Viking do prosle sezone t.e 2016 a 2017 nisam iso zbog toga sta nisu mi dali moju poziciju..bio sam Night Auditor..i skinuli poziciju za 2017 kada su rezali covjeka na recepciji...oni su mi ponudili da se vratim kao Chef de Rang ali ja nisam prihvatio...i evo sad za 2018 vratili su covjeka na recepciju ali meni su rekli da nemogu mi dati vizu..i zato idem na G&P. I ja bih zeleo znati ako neko zna nesta visi oko ove restrikcije i dal ce se to promjeniti u buduce..ili cemo polako ispasti iz igre kao sta je bilo na pocetku river cruzinga kad nismo mogli ici.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
korisniku Trinidad je oduzeta moć govora na 10 dana zbog dupliranja teme.
stvarno, koliko bezobrazan moraš biti da kopi-pejstaš pitanje u 2 ili više tema?  :smack:

would you like a phonecall?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)
Apsolutno nije istina ovo što si napisao.
Neizdavanje vize je jednostavno kompanijin izgovor da nekoga ne vrati na brod.
Amawaterways ne zapošljava nikoga, to za njih radi SeaChefs.
Radio sam za njih 3 sezone i ako su nekoga htjeli na brodu viza bi im se izdala. Kakve koristi ima ambasada Njemače ako zabrani vize?
Prošle sezone su govorili kako će biti problema sa vizama, ali to nije bio slučaj. Dosta ih je dobilo vize u Njemačkoj, a i u državama u kojima žive.
Ja sam imao vizu koju sam dobio u Passau do 2019 za SeaChef i uredno sam je poništio i dobio novu za Scenic.

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Apsolutno nije istina ovo što si napisao.
Neizdavanje vize je jednostavno kompanijin izgovor da nekoga ne vrati na brod.
Amawaterways ne zapošljava nikoga, to za njih radi SeaChefs.
Radio sam za njih 3 sezone i ako su nekoga htjeli na brodu viza bi im se izdala. Kakve koristi ima ambasada Njemače ako zabrani vize?
Prošle sezone su govorili kako će biti problema sa vizama, ali to nije bio slučaj. Dosta ih je dobilo vize u Njemačkoj, a i u državama u kojima žive.
Ja sam imao vizu koju sam dobio u Passau do 2019 za SeaChef i uredno sam je poništio i dobio novu za Scenic.


Evo sta su meni odgovorili iz River Advica, tako da to sto ti govoris nije toliko tacno..
Ja sam radio 4 sezone na Vikingu i proslu godinu sam uradio pauzu i ove godini nisu mogli mi dati vizu...mozda nisu hteli da se zabave sa time ali pokusao sam i ostale kompanije evo kako sta vidis River Advice...i Scenic i ovo su mi oni rekli...a upao sam na G&P...kako to G&P radi ne znam...
Ja imam 10 godina iskustvo rad na brodovima 6 godina princess i 4 godina Viking na reci... a sa time sta kad sam radio za Viking dolazili ljudi koji nemaju pojma o poslu...ta teza sta ti kazes da ako oni zele da te zaposle izdace ti vizu mozda i ne drzi vodu toliko...ali eto mozda je i tako ali cisto sumljam...to je moje licno iskustvo.
Dear Goran,

Thank you very much for your application and interest in working with River Advice.

Your skills and experience are on a very high level, unfortunately we are not able to offer a suitable position to you do not hold an EU passport. We do appreciate the time you invested in this application.

All the best for your private and professional future.

Kind regards

Nikolett Dzsupin
Recruitment Department
River Catering Ltd
30A Kolonakiou | Ayios Athanasios | 4103 Limassol | Cyprus
Phone: +357 25 02 88 44 | Fax: +357 25 02 88 48
recruitment@riveradvice.com | www.riveradvice.com

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ako te svi odbijaju onda može biti samo jedno - TI SI MALER

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Ako te svi odbijaju onda može biti samo jedno - TI SI MALER
Hahah e tako je ja sam maler. A ti koju poziciju su dobio na scenicu ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Mozda i jesi maler, meni je viking ove godine ponudio CDP poziciju, takodje nemam eu pasos.. Ja sam odbio iz nekih privatnih razloga, ali poenta je da mogu da rade vize, jednostavno sa nekim hoce da se cimaju a sa nekima ne.. koji je kriterijum za to samo oni znaju, medjutim to da su nam vrata zatvorena je cista budalastina i jedna velika neistina, samo je trziste preplavljeno madjarima slovacima bugarima i rumunima, nece se cimaju sa nama i to je to

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Pogledaj, jos jedan dokaz da kad im zagusti ne pitaju je l EU pasos ili Non EU. Radi se o AmaWaterways za koju su rekli inace da ne prima vise non EU

Pre pola sata objavljeno http://prntscr.com/iv1cu4

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Pogledaj, jos jedan dokaz da kad im zagusti ne pitaju je l EU pasos ili Non EU. Radi se o AmaWaterways za koju su rekli inace da ne prima vise non EU

Pre pola sata objavljeno http://prntscr.com/iv1cu4

Pa izvoli ako znas Njemacki...ja ga ne znam...a i ako odes tamo zavrsices sa 1000 eura mjesecna zarada tako da hvala ne bih iso tamo...
Ja ne kazem da su nam vrata zatvorena nego da izbegavaju nas..ako oces da radis u dishwashu vjerujmi svaka kompanija bi tebe uzela...oni daju vize za pozicije koje su najteze...primera ja radim na recepciji tako da...a za to da sam maler nisam...ja vec imam posao i trebam se ukrcati za koju nedelju...stvar je druga..da kompanije kao Viking i Uniworld i Crystal se necumaju vise za nas kako sta to je bilo slucaj pre 5 godina...al ajd da vidimo kako ce da bude sledeca godina nadam se da ce biti lakse da nasi ljudi oped odu na reku bez problema....

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Da imaju dosta Rumuna i Madjara,Bugarra pa sto onda sa nama da se cimaju ali i oni iz EU zemalja brze odustaju od nas koji na tezi nacin se zaposljavamo na reci,i meni su tako odgovorili vecina kompanija EU pasos traze pogotovo viking,uniworld itd...jedino koji za sada ne traze su G&P,a rosa,scenic nazalost tako je,znam jednu devojku sto su je iz agencije zaposlili na seachefs ali imala je prekookeanskog iskustva i jedan decko na scylla...

Zanimljivo ali na Vikingu recnom pa i na drugim kompanijama ima dosta zutih,cak su i neki zuti u rangu oficira kako tek oni dobiju vizu a nisu iz Evrope da mi je znati...

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
To sto ne znas Nemacki je tvoj minus, svakako ti i to obara sanse tako da nemoj reci kako nas izbegavaju, samo ne ispunjavas kvalifikacije ;)

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Mozda i jesi maler, meni je viking ove godine ponudio CDP poziciju, takodje nemam eu pasos.. Ja sam odbio iz nekih privatnih razloga, ali poenta je da mogu da rade vize, jednostavno sa nekim hoce da se cimaju a sa nekima ne.. koji je kriterijum za to samo oni znaju, medjutim to da su nam vrata zatvorena je cista budalastina i jedna velika neistina, samo je trziste preplavljeno madjarima slovacima bugarima i rumunima, nece se cimaju sa nama i to je to

Pa i ja druze ne znam sta ti zelis reci...sad ti si taj sta rece da nas izbegavaju...evo pa procitaj sam sebe sta si napisao...A to da nas izbegavaju je fakat...a razlog i ja ne znam...i kako sta sam reko nadam se da ce se to promjeniti u buduce....

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Momak, iscitaj ti te postove jos jednom pa skontaj sta sam rekao, izbegavanje si jedino ti spomenuo. Ja sam rekao sa nekim hoce da se cimaju sa nekima ne, misleci konkretno na to da ko govori potreban jezik i ima relevantne kvalifikacije uradice mu papire za vizu, sa njim ce se cimati, a ko nema kvalifikacije i ne govori jezik ili personality koji njima treba, zahvalice mu se i prica se tu zavrsava. Da ne drvim vise na ovu temu budi mi pozdravljen

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Evo iskreno moja dva centa povodom ove teme... Sve zavisi od vas samih, da li vam je CV dovoljno dobar, da li ste ostavili dovoljno dobar utisak i NAJVAZNIJA stvar - da li ste VI njima POTREBNI u datom trenutku... Ukoliko se kockice poklope, imate prednost nad Madjarima, Rumunima i Bugarima.