Author Topic: kakve su mi sanse da se vratim na brod nakon ozljede kosti u stopalu?  (Read 2705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pero187

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Power Employment
  • Job Title: Restaurant Steward
Zanima da li neko zna kakve su sanse da se neko vrati na brod nakon ozljede poput mene koji sam imao lom 5. metatarzalne kosti u stopalu.
Bio sam na bolovanju 5mjeseci i skinut sam 01.12 nakon sto sam im poslao nalaz da sam fit for duty
Eto svaki savjet bi mi dobro dosao :wave:

Offline Pero187

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Power Employment
  • Job Title: Restaurant Steward
Samo da pojasnim da sam radio na NCL ime broda Norwey sky kao Restaurant Steward i da mi se desila ozljeda prvog dana na brodu (Prvog ugovora) .Nakon sedam dana su me iskrcali i poslali doma.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Trebalo bi da te vrate ako je njihova ovlascena zdravstvena ustanova koja ti je radila terapiju dala da si fit for duty.
Ako te ne vrate, tuzi ih.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Na osnovu nekih iskustava oko mene ne moje licno hvala Bogu mislim da su sanse minimalne. Znam za 3 primera iz mog bliskog okruzenja i sve se svelo na slanje mailova ja sam spreman/na ali ogovora nije bilo.Nazalost. Doduse  jednoj osobi su nakon 100 mailova, njegova devojka je pritiskala HR-a (ona je bila na brodu) on dobio negativan odgovor kao zao nam je ali ne mozemo vam dati ugovor. Mada nikad se ne zna, budi uporan. A ako dobijes negativan ogdovor tuzi ih svakako, ja bih tako ucinila. Srecno!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Iako, kada bismo živeli u poštenom fer svetu, to ne bi trebalo da ima ulogu, mislim da ti činjenica da si se već prvog dana povredio otežava situaciju. Tek što si došao i zakoračio na brod, a kompaniji si postao problem i doneo samo trošak. Ako sam dobro razumeo, ti tamo nisi ni radio (ili si radio svega 1 dan), ničim se nisi istakao, nikome nisi stigao da se "svidiš", nemaš nikakvu službenu ocenu, niko te ne poznaje i neće se založiti za tebe.

Iz perspektive kompanije, oni tvojim ponovnim angažovanjem rizikuju duple troškove, a i potencijalno si "osetljiva i lomljiva" mašina koja neće doneti profit.

Ne znam ko je platio tvoj put nazad. Ako je kompanija, onda su šanse da te ponovo prime ravne nuli, već si ih mnogo koštao, a ništa nisi doprineo.
Ako si kartu platio ti, onda ti šanse značajno rastu, jer si se dokazao kao neko ozbiljan, odgovoran, pouzdan i motivisan.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Neke kompanije se ogradjuju tako da radnika upoznaju sa masinama i opremom na radnom mjestu, pa tek kada covjek potpise da mu je sve jasno, onda mu daju da radi.
Ako nisi prosao tako nesto, i ako si stradao bas na poslu, imas sanse za tuzbu, a ako si slomio prst dok si isao ne znam kuda, u slobodno vrijeme, slaba vajda.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pero187

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Power Employment
  • Job Title: Restaurant Steward
Terapije sam radio u lokalnoj bolnici gdje sam dobijo odobrenje da sam sposoban za posao.Sto se tice karte kao i troskova bolovanja to je sanirala kompanija uz to da sam imao punu platu za vrijeme trajanja bolovanja (uz izvjestaje doktora specijaliste svakih 15 dana).E sad sto se tice povrede nije bila na poslu vec u kabini.Nemam osnova za tuzbu odnosno tako mi je receno od strane advokata.Mislim ipak nije kraj svijeta ali mislim da bi ipak bilo odgovorno poslati mi odgovor makar on bio negativan a ne ovako neznam sam sa sobom gdje cu.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ahaaa... oni su ti i platu davali svih ovih meseci... A ja se samo oko karte pitao...

Hm... Iako je jasno da troškove lečenja i platu nisu pokrivali zato što su dobri, nego zato što su morali... na neki način je i to stvar koja ti ide u prilog - već su puno uložili u tebe. Već si ih dosta koštao. Nekako je suludo da te odbace i ignorišu. Na neki način si investicija, po nekoj logici bi trebalo da su kupili tvoju lojalnost.

O tebi sada odlučuje tamo neka osoba, ili dvoje-troje njih. Imam utisak da će odluka biti zasnovana na prethodnim iskustvima - šta su neki drugi radnici u sličnoj situaciji kao ti uradili u prošlosti, kako su se pokazali kada su bili primljeni nazad. Da li su bili razočaranje ili korisni za kompaniju.

Ovo je samo moje nagađanje. Ipak su kompanije ogromne, sa ogromnim obrtom novca i ogromnim obrtom ljudi. Pojedinačni sumnjivi slučajevi nisu vredni cimanja, uvek je tu stotine drugih da istog momenta popune upražnjeno mesto. Gomila volova ne samo da čeka, nego se i gura da bude upregnuto i zaore brazdu.

Uz malo sreće, osoba koja odlučuje o tebi će pomisliti - OK, već smo potrošili X k dolara na ovog lika, sad je fit for duty, ima da nam dođe ovde da propišti majčino mleko, da iscedimo svaki cent profita iz njega.

To je moje laičko razmišljanje, verovatno naivno i smešno...

Još jedna bitna stvar je da je sad završen period praznika - otprilike od polovine decembra do polovine januara svi ti ljudi koji tamo nešto odlučuju ne rade, a kad rade onda su zauzeti analizama prethodne i planiranjem naredne godine, tako da je ovaj period poznat po tome da gotovo nikakvih kadrovskih promena i nikakve komunikacije nema.

Po mom mišljenju od sutra (ponedeljak) je vreme za iščekivanje odgovora... ali i za akciju. Kakvu akciju? Pa... da sam na tvom mestu... i da mi se baš baš ali baš vraća na brod... ako bih imao neki direktan e-mail kontakt sa kompanijom, "šlihtao" bih se i u veoma optimističnom i cvrkutavom obraćanju rekao da želim da sam platim svoj put do broda. Ako to ne kupi tamo nekog ko o tebi odlučuje, ništa neće. A ako mi ne bi bilo baš baš ali baš toliko bitno, onda bih sedeo i čekao odgovor, neka kapitalisti odreše kesu ako im je stalo do moje kičme i mojih kostiju.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Zasto bi platio kartu? Nije otisao svojom voljom a i vec je platio jednom kad je dolazio. To sto su mu isplacivali platu, pokrili lecenje...nije zato sto su dobri nego moraju po zakonu. Sto se mojih poznanika gore pomenutih tice i njima su pokrivali sve i toliko. Nemam reci. Ja smatram da je to totalno nefer ali sta je pa fer ovde, nista. Zato dodji,radi,cuti,ustedi i bezi.Eto...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Quote from: Alexica
Zasto bi platio kartu?

Quote from: Princ na belom brodu
da mi se baš baš ali baš vraća na brod
Quote from: Princ na belom brodu
A ako mi ne bi bilo baš baš ali baš toliko bitno

;D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
U ovom slucaju je kompanija bila i vise nego fer, jer da se ovo dogodilo bilo gdje kod nas na kopnu, ne vjerujem da bi dobio ista, doduse brod je specificno radno mjesto
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline shiplife

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: sea agency
  • Job Title: gift shop
oporavak posle povrede stopala uglavnom traje dugo
kompanije ce cesce odlucuju da ne zovu nazad pomorca koji je imao povredu koja bi se mogla povratiti ili pogorsati u slucaju da se pomorac vrati na iste duznoti ,

sto se tice preloma kosti u koliko nije bilo komplikacija , operacije  , u koliko pomorac jeste 100% fit for duty BEZ LIMITA   ,,,,trebao bi mu biti ponudjen novi ugovor od strane kompanije

sto se tice lecenja povreda stopala , kolena , ramena   preporucujem   Dr MIlana Ivanovica klinika Medigorup BG  i Dr Medenica klinika BEl Medic BG