Author Topic: Lounge tehnician Ncl  (Read 2817 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Lounge tehnician Ncl
« on: 30/January/2018 »
Dobio sam ponudu da radim intervju za poziciju lounge tehnician za NCl. Hteo zam za light tehnician,  da li neko ima neka iskustva za tu poziciju posao plata mogucnost napredovanja i ostalo? Da li se isplati otici ako ponude?  Hvala

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #1 on: 30/January/2018 »
Ako je ko na drugim kompanijama, onda radish i sound i light u manjim barovima. zavisi od light iskustva na kopnu koje imash, mozda ti je bolje da idesh na ovu poziciju da vidish kako stoje stvari pa da onda se izgurash da budesh light tech, verovatno to unapredjenje zavisi od tebe. Plata je verovatno oko 1600-700 dolara, toliko je po drugim kompanijama. sve u svemu, ako ti je jedina opcija za ukrcaj onda ugrabi, ako ne. cekaj poziciju za light na nekoj drugoj kompaniji.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #2 on: 03/February/2018 »
1650 je plata. radis ton i svjetlo.. radis sve av poslove u loungevima. kad kazem v, mislim na projektore za neke prezentacije, pustanje filmova na nekim brodovima + postavljas i sklanjas bendove. nije los poso, dosta je opusten. jedino sto ko lajt tech bi imo za oko hiljadu dolara vecu platu.

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #3 on: 04/February/2018 »
Da to sam i ja video,  ali se nadam da bi moglo da se napreduje do pozicije light techa.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #4 on: 04/February/2018 »
evo sta se desilo nedavno na ovom brodu gdje sam ja sad: doso lik kolumbijac ko audio tech. prvi dan se izofiro da nista ne zna. ocito lik nije vidio miksete nikad u zivotu. ne zna sta je cue, nikad cuo nije za to. ovaj lik sto mu je hendover davo slomio se tih dana, osnove ga ucio. morali ga produzit, jer ovaj nije bio spreman. kad je ovaj otiso napokon, ovaj je bukvalno sj*** svaki sou svaku noc. najgore sto su radili instalacije novih soova tih dana... uglavnom, dodje mali kanadjanin ko luonge. odma se vidilo da zna poso. jednu noc u butu bio, stade za miksetu, razvaljuje. odma sve zna bukvalno.

sta se desilo: ovoga kanadjanina stave za audio techa odma tih dana, eno ga i sad radi bez greske, bas dobar. ovog mulca kolumbijca ostave ko lungea, da ga nebi otpustili + fali ljudi. eno ga pati se, patimo se svi sa njim kad moramo radit. kakva firma, bog te j***

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #5 on: 05/February/2018 »
eno ga pati se, patimo se svi sa njim kad moramo radit. kakva firma, bog te j***

Veruj mi, ima toga na svim firmama. Koliko sam ja dobio elektricara koji ni sijalicu ne umeju da promene... snadjes se, preguras nekako. Nisam jos otpustio nikog, a imao sam i jednog koji je sekao neonke od 2ft da ih spoji i napravi jednu od 4ft... pa ti vidi.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #6 on: 06/February/2018 »
Nisam jos otpustio nikog, a imao sam i jednog koji je sekao neonke od 2ft da ih spoji i napravi jednu od 4ft... pa ti vidi.

 :rofl: hahaha! imas celicne zivce i prag tolerancije

ma ovaj je isto ekstreman. kaze ovaj tech supervizor: znas ono kad stavis cipanzu da ponavlja jedne te iste 4 radnje ponovo i ponovo i u nekom momentu ce definitivno naucit, al ovaj cipanza ne uci nikako

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #7 on: 06/February/2018 »
:rofl: hahaha! imas celicne zivce i prag tolerancije

ma ovaj je isto ekstreman. kaze ovaj tech supervizor: znas ono kad stavis cipanzu da ponavlja jedne te iste 4 radnje ponovo i ponovo i u nekom momentu ce definitivno naucit, al ovaj cipanza ne uci nikako

Ne znam samo kako ih nadju. Treba se posteno potruditi da uspes da nadjes te ljude. Jbt, moja zena je popravila nasu indukcionu ringlu preko Skajpa dok sam ja bio na brodu a oni nadju elektricare koji seku neonke... to je uspeh!

Isto tako i taj chimpanza, to je stvarno nekad zapanjujuce koliko neko moze biti nesposoban.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #8 on: 28/February/2018 »
Ipak sam dobio posao kao light tech.  Sada dogovor sa porodicom i da vidim na poslu sta i kako.  Ali verovatno prihvatam.  Ima li neko iskustva ili neki savet za ovu poziciju?

Offline Flowjob

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Yugoslavia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #9 on: 20/April/2018 »
Šta su te pitalii? Preko Skypa?

Svaka informacija je dobrodošla.  =""

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #10 on: 21/April/2018 »
Imao sam tri intervjua jedan sa agencijom jedan sa hr, i jedan sa ne znam tacno njegovu poziciju ali tehnicar neki. Iz hr su mi rekli da sam za lounge tech ali ja sam na kraju razgovora rekao da radim rasvetu za zvuk znam osnove montaze. Kada je dosao razgovor sa tehnicarem on me pitao  da li sam za light tech poziciju ja rekao da i onda je poceo razgovor. Pa u sustini tehnicka pitanja koja mogu da se nadju na forumu ali i dosta o mikseti na kojoj sam radio . Znaci ono od pocetka kako ukljucis miksetu pa redom sta povezujes sa cim i kako , pa redom od pecovanja do pravljena cue-va. Posto je i on radio na avolite mikseti ranije pa me pitao kako minse ona cinini tako te stvari. Kako spajas uredjaje preko noda itd. Znaci ako si to naveo u cv-ju pitace te , pricali smo nekih 40ak minuta. Pohvalio je moj engleski iako sam ja mislio da je prosecan . I to je to za dva dana mi odgovorili da sam prosao. Sada cekam jos neke vakcine da primim pa da predam sve i cekam dalje.

Offline Flowjob

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Yugoslavia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Lounge tehnician Ncl
« Reply #11 on: 21/April/2018 »
Hvala ti!  :moli: