Author Topic: Sobarica na river advice-u ili bar konobarica na Luftner-u  (Read 2096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ve1234

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Restaurant/bar stewardess
Pozdrav svima, zanima me misljenje vas koji ste imali iskustva sta odabrati.
 Naime, primljena sam za kompaniju river advice kao sobarica a na lufner-u kao bar waitress, zanima me sta je bolje po vasem misljenju, svaki savet je dobrodosao :)  :clapping:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čišćenje wc-a ili posluživanje pića ... hm hm ... težak izbor  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ve1234

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Restaurant/bar stewardess
Hahahah, pitam zbog ogromne razlike u kompanijama, za poziciju jr svakako jasno  :hmm:

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Hahahah, pitam zbog ogromne razlike u kompanijama, za poziciju jr svakako jasno  :hmm:
Razlika izmedzu Luftner i River Advice je ogromna sta se tice kompanije...znaci River Advice je jedno 5 puta bolja kompanija od Luftnera koliko ja znam..e sad posao sobarice i bar waiter je sasvim razliciti...to ostaje da sam/a odlucis.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline erkyss

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Bar waiter
Ja sam bio na Luftneru Bar Waiter 2 ipo sezone, pare nisu bas najbolje, ali da se ustedit. Ovisno o gostima, ako budes imat samo njemce i francuze onda ne ocekuj veliki baksis, al koliko se sijecam Rivage du Monde su zakupili vise od polovice brodova za gotovo cijelu sezonu (2018.) od Luftnera, pa ti vidi. Sta se tice posla radi se u 3 "smjene"
 1. - Startas u 8:30 i zavrsavas u 22:00 najkasnije
 2. - Startas oko 10:00 i zavrasavas oko 23:00
 3.  Startas oko 11:00 i obicno zatvaras bar s Bar Cheffom (ovisno o Cheffu)

Svaka smjena ima min 2 sata slobodno tokom dana, najcesce 2:30h - 3h slobodno. Prva smejena ide prva na odmor, negdje polovicom rucka, druga smjena u naredniha sat vremena i treca obicno kad se 1. vrati sa svog odmora ili kako se vec dogovorite.

Sta se tice posla nije uzasno tesko, ujutro imas lagano ciscenje bara i pripremu light luncha, so obzirom da su gosti ujutro obicno vani, bit ces sam u baru, mozda koja baba naleti na cappuccino al to ti je to. Rucak se odradi dosta brzo jer gosti imaju ili ekskurziju ili slobodno vrijeme nakon rucka.

U 16:30 ti je tea time A.K.A. most boring part of the day, onda imas cocktail hour u 18:00, pa vecera i onda tancajne 80-godisnjaka u baru, obicno do 12:00.

Subotom ti je embarkation day, jedna tura ide vani i cim odu s broda imas generalno ciscenje, pa loading namirnica, i ako si sretan dobijes par sati slobdno prije nego dođu novi gosti.

Ako te jos sta zanima pitaj slobodno

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Bio bi srecan i kao sobar da idem ja idem kao dishwasher ali sta je tu je,probao sam za sobara ali nisam prosao...

Offline Ve1234

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Restaurant/bar stewardess
Ja sam bio na Luftneru Bar Waiter 2 ipo sezone, pare nisu bas najbolje, ali da se ustedit. Ovisno o gostima, ako budes imat samo njemce i francuze onda ne ocekuj veliki baksis, al koliko se sijecam Rivage du Monde su zakupili vise od polovice brodova za gotovo cijelu sezonu (2018.) od Luftnera, pa ti vidi. Sta se tice posla radi se u 3 "smjene"
 1. - Startas u 8:30 i zavrsavas u 22:00 najkasnije
 2. - Startas oko 10:00 i zavrasavas oko 23:00
 3.  Startas oko 11:00 i obicno zatvaras bar s Bar Cheffom (ovisno o Cheffu)

Svaka smjena ima min 2 sata slobodno tokom dana, najcesce 2:30h - 3h slobodno. Prva smejena ide prva na odmor, negdje polovicom rucka, druga smjena u naredniha sat vremena i treca obicno kad se 1. vrati sa svog odmora ili kako se vec dogovorite.

Sta se tice posla nije uzasno tesko, ujutro imas lagano ciscenje bara i pripremu light luncha, so obzirom da su gosti ujutro obicno vani, bit ces sam u baru, mozda koja baba naleti na cappuccino al to ti je to. Rucak se odradi dosta brzo jer gosti imaju ili ekskurziju ili slobodno vrijeme nakon rucka.

U 16:30 ti je tea time A.K.A. most boring part of the day, onda imas cocktail hour u 18:00, pa vecera i onda tancajne 80-godisnjaka u baru, obicno do 12:00.

Subotom ti je embarkation day, jedna tura ide vani i cim odu s broda imas generalno ciscenje, pa loading namirnica, i ako si sretan dobijes par sati slobdno prije nego dođu novi gosti.

Ako te jos sta zanima pitaj slobodno
Hvala ti puno, posto sam nailazila na bas losa iskustva, kako je tebi delovalo, s ozbirom da si 2 i 5 godine radio verujem da nije toliko lose :)

Offline erkyss

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Bar waiter
A gle, dosta ti ovisi koji brod ti daju, najbitnije ti je kakav ti je bar cheff i kolege koje rade s tobom u baru, mozes dobit dobrog cheffa, i lose kolege a i obrnuto. Sta se tice kako je to meni sve izgledalo, pa onako nije lose ali nije ni bajkovito, ako si voljna radit i volis konobarit onda nece bit tesko. Naravno za vikend ces bit izmorena ko i svi ostali ali zato je dan nakon embarkationa obicno laganini, tako da se da izdrzat.

Sobarice na Luftneru rade ujutro od jedno 6 pa do poslije rucka oko 13:00 zavrse, i onda navecer imaju pripremanje soba. Vjerjujem da je tako i na river advice-u ali vjerovatno uz bolju placu. Da se mene pita ja bi mozda cak iso na river ad. s obzirom da je kompanija bolja, a vidio sam da na rijeci mijenjaju ljude iz jednog departmenta u drugi uz trud.
Moras pokazat HM da si izuzetno zainteresirana za bar i cim bi ti se ukazala prilika (neko se razboli ili ide kuci) da pitas za bar. - ako bi isla na riv. ad.

Mene su u pocetku prve sezone stavili u restoran, a ja i tanjuri 3 pojma, onda kad me Maitre vidio s tacnom pomogo mi je da dođem u bar, za sto sam se bio i prijavio. Sve ti je kako se postavis tamo, i kakvo okruzenje dobijes, na luftneru mozes pitat i premjestaj na drugi brod ako ti se prvi ne sviđa iz bilo kojeg razloga, mada premjestaj nije zagarantiran

Sve u svemu tvoj izbor naravno..