Author Topic: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?  (Read 11678 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Da li moze neko da mi kaze...

kolio ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?

Sta treba da se placa na putu do broda?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #1 on: 04/February/2010 »
Ovo je bitno pitanje! Mozda bi trebala i posebna tema za ovo   ;)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #2 on: 05/February/2010 »
Da li moze neko da mi kaze...
kolio ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
Sta treba da se placa na putu do broda?

Ma nista posebno, zavisno od kompanije, negdje imas vec placen hotel, a negdje ti moras platiti, pa ti oni refundiraju kad se ukrcas.
Sto se tice samo puta do US, ne treba ti skoro nista, ali ipak imaj bar 50-ak $ za hranu, itd. ako se otkaze let, ili se zaglavis na aerodromu dan, dva. Nikad se ne zna.

Znaci, oko 50$ za hranu otprilike, i za svaki slucaj da imas jos oko 100$ za hotel eventualno, ako treba ti da ga platis. To je to  +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #3 on: 06/February/2010 »
Pa u pitanju je Princess kompanija i ja mislim da oni placaju hotelski smestaj......

znaci tako oko 50-100$

Ok Hvala :)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
ja sam imala nekih 200 dolara. na carnivalu ne dobijete plaću za prvi tjedan, dobijete je kad imate signoff u kešu, skupa s lovom od zadnjeg tjedna, tako da treba i na to računati ako ćete ići vani u lukama odmah prvi tjedan.

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Pa bilo bi dovoljno oko 200 $ kad je placen hotel i ostalo....a kod mene na celebrity uzimam kes posle 15 dana.

Pozz svima

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
ja sam išao sa 60$, imao sam plačen hotel.
Ja mislim da je ok 100$ u slučaju da češ trebat uzet taxi ili hranu, nikad neznaš, taxi od zračne luke do hotela ili broda nije obično više od 20$, obično imaju i besplatne shutlove od aerodroma do hotela.



Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
ja sam na Cunardu bio,hotel mi je bio placen ceo,a poneo sam oko 400 dolara ali su mi i refundrirali pola troskova vezano za moj dolazak tamo,znaci lekarski,taksi od beograda do skoplja,uglavnom sve sem vize.tako je meni bilo sto nemora da znaci da je svima!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
JA sam ponio 300 al zao mi shto nisam ponio 500. Bilo mi falilo pred kraj mjeseca. :P

Jebg college bio. A nisht para dobili nismo, tek na kraju miseca.

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
JA sam ponio 300 al zao mi shto nisam ponio 500. Bilo mi falilo pred kraj mjeseca. :P

Jebg college bio. A nisht para dobili nismo, tek na kraju miseca.

Hej natal, ja isto idem na Carnival na college (ali za SH). Znači tek nakon collega, tj. tek nakon mjesec dana dobivamo prve novce? Pitam da znam koliko ponijeti-mislim da cu poslusati tvoj savjet i uzeti 500 onda ako je tako. :) Da li si od tih 300 platio 150 uniformu ili ti to odbijaju od prvih plaće?

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #10 on: 12/December/2010 »
Hej natal, ja isto idem na Carnival na college (ali za SH). Znači tek nakon collega, tj. tek nakon mjesec dana dobivamo prve novce? Pitam da znam koliko ponijeti-mislim da cu poslusati tvoj savjet i uzeti 500 onda ako je tako. :) Da li si od tih 300 platio 150 uniformu ili ti to odbijaju od prvih plaće?
Koliko se secam plata je oko $200 za dok si na colegu, kad zaduzis unuformu, posle mozes da je platis, mislim da mozes i posle 2 meseca  :D, a $500 ce ti biti sasvim dovoljno za prvi mesec.

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #11 on: 12/December/2010 »
Hvala pomagac  :D Mada su mi rekli da cu valjda dobiti  900$ dolara za ta tri tjedna SH collega, samo nisam znala da li to ide u djelovima po tjednu ili ne.  Super za uniformu, 500 onda mora biti dovoljno. Ma nitko mi nezna baš previše reći o tom mom radnom mjestu...ah vidit cu kad odem, pa cu informirati druge zainteresirane hehe  :-))))'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #12 on: 12/December/2010 »
hehe  :hehe:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #13 on: 12/December/2010 »
Hvala pomagac  :D Mada su mi rekli da cu valjda dobiti  900$ dolara za ta tri tjedna SH collega, samo nisam znala da li to ide u djelovima po tjednu ili ne.  Super za uniformu, 500 onda mora biti dovoljno. Ma nitko mi nezna baš previše reći o tom mom radnom mjestu...ah vidit cu kad odem, pa cu informirati druge zainteresirane hehe  :-))))'
Pa evo napisacu ti ja par reci o tvom radnom mestu, posao u steakhouse ili kako se pre zvao supper clubb je tipa restorana sa 5 zvezdica. Znaci i posluga je takva, gosti moraju da plate $30-$40 za jedan obrok. Ti kao sh server si zaduzena za uslugu gostijiu koji tu dolaze. SH radi samo za rucak i veceru, ima svoju kuhinju gde rade SH kuvari i to je to. Pripadas crew, ima vas oko 10 konobara koji rade tamo, sa SH hostesom koja vam je sef. Koliko znam imas neku fixnu platu a ostalo je tip koji ostavljaju gosti, koji se posle deli na sve vas.
sorry shefe za off topic...ako treba ti premesti gde pripada..pozz

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: koliko ste para poneli sa sobom kada ste isli na brod?
« Reply #14 on: 13/December/2010 »
Taj dio otprilike znam, ali novost mi je da rade i za ručak, hvala za info jer ja se baš pitala kako to da cu raditi tako malo, ili ti samo 6,7 sati navečer.  :D
Sorry Šefe, vraćamo se temi koliko ste para ponijeli sa sobom na brod?   :banana: