Author Topic: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a  (Read 4020 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« on: 09/February/2018 »
Oki, evo još samo deset dana i letim  :run:
Malo da doprinesem forumu, s obzirom da se hostese jako rijetko traže na brodovima, ja sam imala ludu sreću da upadnem u cijelu priču. Išla preko Kouzona, CG.
Troškovi su išli ovako:

- aplikacija i obuka (obuka nije obavezna) - 115€
- Troškovi odlaska u Skoplje na intervju 70€ (prevoz, hostel)
- Medikal 280€ + 30€ za dodatni pregled kod očnog jer u klinici nisu umjeli da mi popune polja za dioptriju naočara  :nono:
- Vakcina protiv žute groznice 50€
- Internacionalni karton vakcina 8€
- Viza USA 136€
- ROS agenciji (za neke njihove troškove) 150€

U suštini je to to. Medikal, vizu i vakcinu refundira kompanija tako da je to super, i šalju kartu tako da ni tu nemam treoškova. I iskreno,  nije mi žao ni ovih 250€ za agenciju jer su zaista bili fenomenalni za sve što me zanimalo i što je bilo potrebno.

Eto možda nekom pomogne
There can be miracles when U believe

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #1 on: 17/May/2020 »
Kartu placa NCL?

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #2 on: 07/August/2021 »
Kartu placa NCL.
Posalji ti na email flight details.
Refundiraju troskove za medical i vizu. Novac leze na racun sa drugom platom. Troskove vize refundiraju do iznosa od, ukoliko me secanje dobro sluzi, 175 dolara.

Mislim da je Kouzon jedna od agencija koja najskuplje naplacuje svoje usluge.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #3 on: 07/August/2021 »
Uzimanje para nezaposlenoj osobi je zlocin. Skoro sve kompanije imaju stroga uputstva prema svojim posrednicima da to ne cine. Kod nas je normalno da covjek posudjuje pare da potplati nekoga da dobije priliku za posao. Djelomicno time kompenzira krivicu za nedostatak obrazovanja, a djelomicno je to zbog mentaliteta. Posrednici svjesno igraju na tu kartu, spremni su i ponizavati i prijetiti kandidatu, i time je njihov zlocin jos veci.

Reci ce vam da takvih kao sto ste vi ima stotine, a skolski primjer je ovaj ovdje, kada su se namjerili na krivoga: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1934.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #4 on: 07/August/2021 »
to je i SAfe cruise radio do pre neku godinu kada je mnogo kandidata prijavilo kompaniji po dolasku na brod da su im trazili 350E za taj LOE... od tada su prestali da traze pare...

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #5 on: 07/August/2021 »
Mislim da sada Kouzon naplacuje treninge i tako uzimaju novac umesto provizije.
River Star traži neki depozit pa ti vrate novac ukoliko budes duze od 3 meseca na brodu. Nije veliki iznos u pitanju.
Sea Agency odnosno Dejan je tražio proviziju ranije, sada ne znam ali njega inače treba izbeci.

Koliko ja znam Safe Cruise, Employment Power i Feron ne treze proviziju.

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #6 on: 08/August/2021 »
Mislim da sada Kouzon naplacuje treninge i tako uzimaju novac umesto provizije.
River Star traži neki depozit pa ti vrate novac ukoliko budes duze od 3 meseca na brodu. Nije veliki iznos u pitanju.
Sea Agency odnosno Dejan je tražio proviziju ranije, sada ne znam ali njega inače treba izbeci.

Koliko ja znam Safe Cruise, Employment Power i Feron ne treze proviziju.

Feron trazi, mene zvali pre par dana kazu 150 evra je usluga agencije sto ti nasla posao. Rekao sam cu da razmislim i nisam im se vise javljao.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #7 on: 08/August/2021 »
Feron je onda nevjest lopov, ako se dovodi u takvu situaciju, vecina ostalih ti ne dozvole izbor, letter of employment dobijes tek kad ispljunes kes. Neki posrednici uvjetuju da kartu kupis kod njih, pa te izadje duplo skuplje, a jadni ljudi nesigurni i naivni, pa svi redom pristaju ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #8 on: 09/August/2021 »
@Mobile

Tacno

@Ceo

Tacno

@pspman

Tacno


Employment power i Kouzon su ozloglaseni po tome da su uzimali novac od kandidata. Ima dosta o tome na forumu.
Sinisa Golac iz EP je pretio svojim kandidatima da moze LOE da im se zagubi, ukoliko njemu ne plate reket. Kouzon je poturao papire da kandidati potpisu da im nije trazen novac da bi odmah posle trazili novac.

U aroganciju i neefikasnost agencija necu ni da ulazim. U Kouzonu je bila jedna Jovana, kako je ta devojka odgovarala na mailove. Kakav je to bezobrazluk bio.
Znam decka koji je cekao na intervju za recepciju 15 meseci. Nikada se nije bio nasrtljiv i stalno je slao email da pita kada ce interview. Lagali ga, zavlacili ga. Kada je dosao interview, nisu ga pozvali. Naravno posle svog tog vremena, on besan, salje mail agenciji da pita zasto nije obavesten, javlja se doticna i kaze ako ti se ne svidja prijavi se kod kompanije.
Prijavio se ali je i njih prijavio.

Tako da svaki put kada hoce da vam iznude i prete necim samo ih prijavite ministarstvu i kompaniji. Jedva cekaju da napisu kaznu nekome, drzava nema novaca tako da im je to glavni izvor prihoda, a posebno preferiraju takve kao sto su oni, sa njima najlakse zavrse posao.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #9 on: 11/August/2021 »
Odosmo u off topic i to bas.

Ispostavilo se da bi svaka agencija zelela da uzme novac od kandidata.

Ja sam imao posla sa Employment Power 2016 i nosu trazili proviziju.
Sinisa se uvek fino ponasao ali to ne mogu da kazem bas za sve ljude iz te agencije.

Uglavnom, troskovi odlaska na NCL nisu veliki. Kompanija uvek placa kartu do broda i nazad. Zato su ugovori dugi i nekada vam i produze ugovor.

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #10 on: 24/February/2022 »
Da se nadovezem na topic.
ROS 150 eura agenciji to nije za agenciju nego za trskove kompanije sto ce vam platiti nocenje u hotelu prije odlaska na brod kad sletite na aerodrom,veceru i dorucak slijedeci dan, prevoz s aerodroma do hotela i prevoz od hotela do port-a.
Ovo polje se popunjava online sto se tice Royal-a i kad se ide prvi put na brod ovo se ne moze preskociti placanje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #11 on: 24/February/2022 »
Uzmi potvrdu za to placanje, jer ja sam isao bezbroj puta na Disney i Princess, svaki puta nocio u hotelima i nikada nikome nije palo na pamet da mi to naplati. Mislim da je to cak regulirano i ugovorom, i da je tamo navedeno kako to osigurava kompanija.

Kakva je to uopce skracenica ROS? Sta to znaci?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #12 on: 24/February/2022 »
FOR TIPPED POSITIONS (CAT C) ONLY: I have been advised and understand that the cost of the Travel Package is $________US. I understand this a voluntary program, but if I do not particpate I will not be eligible for company arranged discounts and other services. This benefit includes a hotel room, one meal voucher for dinner and in most hotels breakfast, plus transfers from the airport to hotel and from hotel to the pier to join the ship.
ROS Paket usluga (Optional Services Traveler package for Category C)- 300 KM. Placa se nakon što skupite sva prethodno navedena dokumenta i certifikate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #13 on: 25/February/2022 »
Jel ovaj tekst izvucen iz ugovora o zaposlenju?
Vrlo zbunjujuce. Kao "voluntary" je, ali moras da platis ako hoces posao. Pa je u dolarima, pa onda u KM. I zasto bi se to placalo agenciji a ne kompaniji?
Ako ne zelis talasati, plati ali uzmi potvrdu i kad dodjes na brod pitaj HR manadzera jel oni znaju za to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #14 on: 25/February/2022 »
Nije iz ugovora al sma izvukao kad Royal-ovi buduci zaposlenici popunjavaju online u polje New Hire checklist.
Najbolje je da ja posaljem mejl kompaniji i pitam direktno za ovo. Jer kao sto ti kazes nesto je sumnjivo jer gdje god sam procitao taj dio je placen od kompanije.
A ovo 300 KM sto sam napisao taj tekst je od agencije Kouzon meni poslan.
Al na kraju cu vidjeti jer on ce meni dati racun bankovni na koji cu uplatiti ako kaze na njihov onda mi je sve jasno da je to kao neka provizija njima sto se ne smije raditi po zakonu.
Drugo u ovom tekstu na engleskom ne pise cijena koja je tacno sto znaci to se ne placa. jer ima polje za platu i tu stoji kolika ti je plata u ovom polju kad popunjavas online za New Hire.