Author Topic: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a  (Read 4022 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #15 on: 25/February/2022 »
Bilo bi dobro da se javi netko tko je isao na tvoju poziciju preko Kouzona i pojasni to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #16 on: 26/February/2022 »
Ja jos nisam cuo za ovako nesto.
Opet, najbolje bi bilo da o ovome piše neko ko je sarađivao sa agencijom Kouzon.

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #17 on: 02/March/2022 »
Eh ovako što se tiče ovoga. Poslao sam mejl kompaniji gdje su odgovorili i onda su cc i agenciju Kouzon da se pojasni.
Koliko vidim oni se nisu javili povod toga ali sam skontao da se to ne plaća. Prije toga gosp Zoran mi je rekao što se tiče STCW certifikata ja ti to mogu odraditi ali će te malo više koštati. Reko nije problem samo vi to uradite. Srećom nisam poslao pare nego sam u medjuvremenu upitao za ovaj slucaj sa ROC paketom i poslao mejl kompaniji.Da bih danas nakon toga gosp. Zoran meni poslao lično poruku da ne može da mi odradi STCW. Reko nema veze , očekivao sam vaš odgovor ovakav nakon mejla što sam poslao i kad su va označili u mejlu.

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #18 on: 02/March/2022 »
I da samo ispravim nije gosp.Zoran nego Boris.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #19 on: 02/March/2022 »
To je uvijek bila dilema, placati nebulozne troskove kodnog naziva ROC, PRC ili MRC i dobiti posao, ili ne pristati biti ovca i ne dobiti posao.
Moguce je i balansirati na zici i dobiti posao, ali treba paziti na tajming.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #20 on: 03/March/2022 »
Ja sam isao preko Kouzona na NCL Bar Waiter pozicija 2017 g. Komunikacija sva isla preko doticnog Borisa i isto sam dao 150e da bih dobio LOE kao neki troskovi agencije. Prvi put cujem za to ROC i te skracenice, NCL pokriva sve troskove avionske karte, hotela, i prevoza od hotela do broda tako da nije to. I jesu li to iz Kouzona rekli da treba STCW? koliko ja znam to oni te treninge rade na brodu, osim ako dolazis is zemlje gdje moras imati prije ukrcaja na brod a mi to nismo

Offline Gigant

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #21 on: 03/March/2022 »
Kod Royal-a STCW moraju svi koji hoće da rade na brodu a new nea ostale dodatne treninge radis direktno na brodu. Znači na samom ukrcavanju provjeravaju imaš li pored ostalih dokumenata i STCW certifikat.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #22 on: 04/March/2022 »
Ja sam isao preko Kouzona na NCL Bar Waiter pozicija 2017 g. Komunikacija sva isla preko doticnog Borisa i isto sam dao 150e da bih dobio LOE kao neki troskovi agencije. Prvi put cujem za to ROC i te skracenice, NCL pokriva sve troskove avionske karte, hotela, i prevoza od hotela do broda tako da nije to. I jesu li to iz Kouzona rekli da treba STCW? koliko ja znam to oni te treninge rade na brodu, osim ako dolazis is zemlje gdje moras imati prije ukrcaja na brod a mi to nismo
Ti troskovi agencije su ustvari bila provizija.
Ja sam se ukrcao na NCL 2016. preko Employment Power odnosno Uspinjača posao i nisam placao nikakve troškove. Nisu tražili proviziju.
Platio sam medical i vizu. Kompanija mi je vratila taj novac.

NCL nije trazio STCW, imali smo treninge na brodu. Cesto sam na treninzima spavao jer sam danju radio, a noću šenlučio. Izvinjavam se zbog digresije.


Offline sukimanijak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: NCL Hostess - troškovi preko Kouzon-a
« Reply #23 on: 26/April/2022 »
Cao društvo, da se i ja nadovežem, buduci da sam procitao ceo post. Ovako, ja sam 2019-te otišao na Carnival (Heinemann) preko Kouzona, i nikakve Pare mi nisu tražili. Doduše, ja sam već bio na brodu, tako da i da su tražili ne bi ih dobili . Za tog dotičnog Borisa nikada čuo nisam, sve je išlo preko nekih devojaka Tamare i Valentine koje su stvarno profesionalno odradile svoj posao. Pokušao sam i aplicirao sam čak i za Celebrity na poziciju Waiter, dobio datum ukrcaja, trebalo je da se ide na nekakvu Celebrity Excellence Akademiju u Skoplju ali je tada udarila korona, sva sreća pa nisam otišao. Sada sam opet preko njih aplicirao za Effy, sutra imam preliminarni intervju sa Fleet Manager-om, pa ako prođem javljam se šta i kako nakon toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk