Author Topic: ERSTE mbanking iskustva  (Read 2238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
ERSTE mbanking iskustva
« on: 09/February/2018 »
Kad smo bili na razgovoru za NCL rekli su nam da vecina odabere da 50% plate primaju na karticu koju dobiju na brodu, a ostatak na kucni devizni racun.
Takk se ja odlucim za Erste, i objasnim sve sta mi treba, i oni mi predloze i mbanking. Uglavnom aplikacija instalirana na tel, a moze i na laptopu i sve transakcije se obavljaju na klik, sva prebacivanja sa deviznog na tekuci (jer planiram da masterkard ostavim mojima na koriscenje). Naravno jos nisam testirala, ali budem, pa javim utiske, al ako neko bude imao nedoumice eto da zna da ima i ta opcija. Nzm koje su provizije, i vjerovatno ima nekih gubitaka u transakcijama, ali nekako kad imas uvid u racun, bude ti lakse  :money: :money:
There can be miracles when U believe

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #1 on: 09/February/2018 »
Mba i Eba su veoma korisne stvari, provizija varira od banke do banke, al' uvid u financije uvijek imaš. Sa deviznog na tekući za čas posla :)
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #2 on: 09/February/2018 »
Sa deviznog na tekuci se ne isplati prebacivati niti koristiti karticu u Srbiji. OK ako su male sume, al nikako vise. Najbolje ovlasti nekog po racunu  nek ide i dize direk evre/dolare, menja ih u menjacnici i trosi tako ili onda uplati na tekuci racun i koristi dinarsku karticu. Razlika u kursu je zaista velika nekad
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #3 on: 09/February/2018 »
Da, znam da su kursne razlike velike. Na aplikaciji ima takodje i kursna lista, pa sta znam, mogu ispratiti to. Kod nas u Cg nema mjenjacnica, vec sve sto ti treba zavrsavas u banci, takk da mi isto dodje, a unutrasnji prenos ne uzima veliku proviziju kako su mi rekli u banci. Odradicu prvi mjesec tako, pa vidjeti kako to ide pa se onda odluciti za dalje. Nazalost moram jos i racun za tel placati jer mi ugovor nije istekao pa mi i za to dobro dodje ova aplikacija...
There can be miracles when U believe

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #4 on: 12/February/2018 »
Kažem ti Mba i Eba su stvarno korisne stvari, sad pogotovo jer imaš sitan kredit za telefon kući. Sad konverzija deviza dolara u eure pa na tekući, jer kako pamtim i CG su euri jel tako ? Ta konverzija varira od banke do banke, tj njihovog kursa. Jer ti tim aplikacijama kao što su Mba i Eba, plaćaš sa tekućeg računa. Pitaj konkretno u banci, čudi me da ti nisu dali "instukcije" za slanje doznaka, ako nemaš napismeno.

Nek ti konkretno daju % na iznos.

Ja ću ovih dana vidjeti u UniCredit banci BIH, kolike su provizije za ovakve situacije.
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #5 on: 13/February/2018 »
Pitaj konkretno u banci, čudi me da ti nisu dali "instukcije" za slanje doznaka, ako nemaš napismeno.

Nek ti konkretno daju % na iznos.

Ja ću ovih dana vidjeti u UniCredit banci BIH, kolike su provizije za ovakve situacije.

Provizija na LORO doznake (Inostrane uplate) je vrlo slicna u svakoj banci i negde je oko 0,20% do 0,40% i nekad se smanjuje sa povecanjem priliva. Verujem da je i u CG slicno.

Nisam skontao da si iz CG pa sam zato rekao za menjanje valuta. Ne znam kako je kod vas, al u Srbiji je neisplativo zbog nepovoljnog kursa u odnosu na menjacnice. Ako u CG svakako menjas u banci pare, onda ti je jos lakse putem aplikacije.

Ja sam u SRB imao e-banking, primao platu u EUR i samo kad moram to prebacivau u dinare. Uglavnom sam drzao na deviznom racunu u evrima i onda kad sam kod kuce, skinem evre, menjam negde drugo i uplatim na dinarski sam posebno. Pre odlaska na brod ostavim uvek nesto dinara na racunu da se ima za razna placanja po potrebi.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #6 on: 13/February/2018 »
Nisam ni pitala o proviziji, jer sam radila 4 god u administraciji pa sam se bavila plaćanjem za firmu, i znam da ima gubitaka pri konverziji valuta, a na aplikaciji ima kurs pa mogu to malo ispratiti. Necu ja ni cesto prebacivati novac, nek stoji na deviznom, prebaciti samo nesto da ima na tekucem dok ne zatreba. Malo me zeznulo sto moram da placam racun za tel (zbog ugovora) pa mi i zbog toga korisna app.
 U Cg uglavnom kad hoces da mijenjas pare to samo u banci mozes. Meni banka potrebna samo zbog Amazona i FB marketinga, i evo hajd sad  za tu platu. Gubici su uglavnom u konverziji dolar-euro, a prebacivanje sa licnog deviznog na licni tekuci unutar iste banke je msm besplatno, koliko sam razumjela kad sam otvarala racune.
There can be miracles when U believe

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #7 on: 13/February/2018 »
Zar nemate mogućnost avansno da uplatite izvesnu veću sumu za određeni račun koji treba mesečno da se plaća?

Ja tako pre odlaska na brod - sve račune i poreze platim unapred za nekoliko meseci, pa onda oni skidaju mesečno malo po malo, koliko treba i nikad ne moram o tome da brinem (proverim s vremena na vreme online je li sve u redu, naravno uvek jeste).

Ta avansna stavka se na računima iskazuje kao "preplata" (ne preTplata, ako neko brzopleto čita).

Još plus dobijam popuste za redovno plaćanje, maksimalne poene za one komunalne službe koje nagrađuju redovno izmirivanje računa itd. Znači, nakrivim kapu i uživam.

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #8 on: 13/February/2018 »
Generalno banka mora negdje uzeti "dio kolača" u ovim situacijama je konverzija taj dio kolača.

Morat' ću se raspitati Prinče oko "preplate", sigurno isplativija i mirnija varijanta.
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: ERSTE mbanking iskustva
« Reply #9 on: 13/February/2018 »
Moze i ovde to bez problema, to cu da uradim kad primim prvu platu jer sam se bas istrosila za ovaj odlazak, tako da sad bas i ne mogu da lupim cifru na racun...
There can be miracles when U believe